django - en to el translation catalogue (66 entries)

en: Administrative Documentation
el: Διαχειριστική Τεκμηρίωση

en: Home
el: Αρχική

en: Documentation
el: Τεκμηρίωση

en: Bookmarklets
el: Σελιδοδείκτες

en: Documentation bookmarklets
el: Σελιδοδείκτες τεκμηρίωσης

en: To install bookmarklets, drag the link to your bookmarks toolbar, or right-click the link and add it to your bookmarks. Now you can select the bookmarklet from any page in the site.
el: Για την εγκατάσταση bookmarklets, σύρετε το link στην γραμμή εργαλείων των bookmarks του browser σας ή δεξί-κλικ πάνω στο link και προσθέστε το στα bookmarks. Τώρα μπορείτε να επιλέξετε το bookmarklet μέσα από κάθε σελίδα του site.

en: Documentation for this page
el: Τεκμηρίωση για αυτήν τη σελίδα

en: Jumps you from any page to the documentation for the view that generates that page.
el: Μεταπήδηση από οποιαδήποτε σελίδα στην τεκμηρίωση για το view που δημιούργησε τη σελίδα αυτή.

en: Tags
el: Ετικέτες

en: List of all the template tags and their functions.
el: Λίστα όλωςν τον ετικετών περιγραμμάτων και των λειτουργιών τους.

en: Filters
el:  Φίλτρα

en: Filters are actions which can be applied to variables in a template to alter the output.
el: Τα φίλτρα είναι ενέργειες που μπορούν να εφαρμοστούν σε μεταβλητές μέσα σε ένα περίγραμμα για να αλλάξουν το αποτέλεσμα.

en: Models
el: Μοντέλα

en: Models are descriptions of all the objects in the system and their associated fields. Each model has a list of fields which can be accessed as template variables
el: Τα μοντέλα είναι περιγραφές όλωςν τον αντικειμένων στο σύστημα και των συνδεδεμένων πεδίων. Κάθε μοντέλο έχει μια λίστα πεδιών που είναι προσβάσιμα ως μεταβλητές περιγραμμάτων

en: Views
el: Οπτικές

en: Each page on the public site is generated by a view. The view defines which template is used to generate the page and which objects are available to that template.
el: Κάθε σελίδα στη δημόσια ιστοσελίδα παράγεται από μια οπτική. Η οπτική ορίζει ποιό περίγραμμα θα χρησιμοποιηθεί για να παραχθεί η σελίδα και ποιά αντικείμενα είναι διαθέσιμα σε αυτό το περίγραμμα.

en: Tools for your browser to quickly access admin functionality.
el: Εργαλεία για το πρόγραμμα περιήγησης για γρήγορη πρόσβαση σε διαχειριστική λειτουργικότητα.

en: Please install docutils
el: Παρακαλώ εγκαταστείστε τα docutils

en: The admin documentation system requires Python’s <a href="%(link)s">docutils</a> library.
el: Το σύστημα διαχειριστικής τεκμηρίωσης απαιτεί την βιβλιοθήκη της Python <a href="%(link)s">docutils</a>.

en: Please ask your administrators to install <a href="%(link)s">docutils</a>.
el: Παρακαλώ ζητήστε απο τον διαχειριστή σας να εγκαταστήσει τα <a href="%(link)s">docutils</a>.

en: Model: %(name)s
el: Μοντέλο: %(name)s

en: Fields
el: Πεδία

en: Field
el: Πεδίο

en: Type
el: Τύπος

en: Description
el: Περιγραφή

en: Methods with arguments
el: Μέθοδοι με ορίσματα

en: Method
el: Μέθοδος

en: Arguments
el: Ορίσματα

en: Back to Model documentation
el: Πίσω στην τεκμηρίωση των Μοντέλων

en: Model documentation
el: Τεκμηρίωση Μοντέλων

en: Model groups
el: Ομάδες μοντέλου

en: Templates
el: Περιγράμματα

en: Template: %(name)s
el: Περίγραμμα: %(name)s

en: Template: <q>%(name)s</q>
el: Περίγραμμα: <q>%(name)s</q>

note: Translators: Search is not a verb here, it qualifies path (a search path)
en: Search path for template <q>%(name)s</q>:
el: Αναζήτηση μονοπατιού για περίγραμμα <q>%(name)s</q>:

en: (does not exist)
el: (δεν υπάρχει)

en: Back to Documentation
el: Επιστροφή στην Τεκμηρίωση

en: Template filters
el: Φίλτρα περιγραμμάτων

en: Template filter documentation
el: Τεκμηρίωση φίλτρων περιγραμμάτων

en: Built-in filters
el: Ενσωματωμένα φίλτρα

en: To use these filters, put <code>%(code)s</code> in your template before using the filter.
el: Για να χρησιμοποιήσετε αυτά τα φίλτρα, βάλτε <code>%(code)s</code> στο περίγραμμα σας, προτού χρησιμοποιήσετε το φίλτρο.

en: Template tags
el: Ετικέτες περιγραμμάτων

en: Template tag documentation
el: Τεκμηρίωση ετικετών περιγραμμάτων

en: Built-in tags
el: Ενσωματωμένες ετικέτες

en: To use these tags, put <code>%(code)s</code> in your template before using the tag.
el: Για να χρησιμοποιήσετε αυτές τις ετικέτες, βάλτε <code>%(code)s</code> στο περίγραμμα σας, προτού χρησιμοποιήσετε την ετικέτα.

en: View: %(name)s
el: Οπτική: %(name)s

en: Context:
el: Πλαίσιο:

en: Templates:
el: Περιγράμματα:

en: Back to View documentation
el: Πίσω στην τεκμηρίωση του View

en: View documentation
el: Προβολή Τεκμηρίωσης

en: Jump to namespace
el: Μεταφερθείτε στο namespace

en: Empty namespace
el: Άδειο namespace

en: Views by namespace %(name)s
el: Οπτικές ανά namespace %(name)s

en: Views by empty namespace
el: Οπτικές ανά κενό namespace

en: 
        View function: <code>%(full_name)s</code>. Name: <code>%(url_name)s</code>.
el: 
    Συνάρτηση οπτικής: <code>%(full_name)s</code>. Όνομα: <code>%(url_name)s</code>.

en: tag:
el: ετικέτα:

en: filter:
el: φίλτρο:

en: view:
el: προβολή:

en: App %(app_label)r not found
el: Η εφαρμογή %(app_label)r δεν βρέθηκε

en: Model %(model_name)r not found in app %(app_label)r
el: Το μοντέλο %(model_name)r δεν μπορεί να βρεθεί στην εφαρμογή %(app_label)r

en: model:
el: μοντέλο:

en: the related `%(app_label)s.%(data_type)s` object
el: το συσχετισμένο `%(app_label)s.%(data_type)s`  αντικείμενο

en: related `%(app_label)s.%(object_name)s` objects
el: συσχετισμένα `%(app_label)s.%(object_name)s` αντικείμενα

en: all %s
el: όλα %s

en: number of %s
el: πλήθος number of %s

en: %s does not appear to be a urlpattern object
el: Το %s δε φαίνεται να είναι ένα αντικείμενο urlpattern
