django - en to sv translation catalogue (19 entries)

en: PostgreSQL extensions
sv: PostgreSQL-tillägg

en: Item %(nth)s in the array did not validate:
sv: Element %(nth)s i arrayen gick inte att validera:

en: Nested arrays must have the same length.
sv: Flerdimensionella arrayer måste vara av samma längd

en: Map of strings to strings/nulls
sv: Funktion från sträng till sträng/null

en: The value of “%(key)s” is not a string or null.
sv: Värdet av “%(key)s” är inte en sträng eller null.

en: Could not load JSON data.
sv: Kunde inte ladda JSON-data.

en: Input must be a JSON dictionary.
sv: Input måste vara en JSON-dictionary.

en: Enter two valid values.
sv: Fyll i två giltiga värden

en: The start of the range must not exceed the end of the range.
sv: Starten av intervallet kan inte vara större än slutet av intervallet.

en: Enter two whole numbers.
sv: Fyll i två heltal.

en: Enter two numbers.
sv: Fyll i två tal.

en: Enter two valid date/times.
sv: Fyll i två giltiga datum/tider.

en: Enter two valid dates.
sv: Fyll i två giltiga datum.

en: List contains %(show_value)d item, it should contain no more than %(limit_value)d. | List contains %(show_value)d items, it should contain no more than %(limit_value)d.
sv[0]: Listan innehåller %(show_value)d objekt, men kan inte innehålla fler än %(limit_value)d.
sv[1]: Listan innehåller %(show_value)d objekt, men kan inte innehålla fler än %(limit_value)d.

en: List contains %(show_value)d item, it should contain no fewer than %(limit_value)d. | List contains %(show_value)d items, it should contain no fewer than %(limit_value)d.
sv[0]: Listan innehåller %(show_value)d objekt, men kan inte innehålla färre än %(limit_value)d.
sv[1]: Listan innehåller %(show_value)d objekt, men kan inte innehålla färre än %(limit_value)d.

en: Some keys were missing: %(keys)s
sv: Några nycklar saknades: %(keys)s

en: Some unknown keys were provided: %(keys)s
sv: Några okända okända nycklar skickades: %(keys)s

en: Ensure that the upper bound of the range is not greater than %(limit_value)s.
sv: Säkerställ att den övre gränsen inte överstiger %(limit_value)s.

en: Ensure that the lower bound of the range is not less than %(limit_value)s.
sv: Säkerställ att den undre gränsen inte understiger %(limit_value)s.
