django - en to mk translation catalogue (15 entries)

en: PostgreSQL extensions
mk: PostgreSQL eкстензии

en: Nested arrays must have the same length.
mk: Вгнездени низи мораат да имаат иста должина.

en: Could not load JSON data.
mk: Не можеа да се вчитаат JSON податоци.

en: Enter two valid values.
mk: Внесете две валидни вредности.

en: The start of the range must not exceed the end of the range.
mk: Почетокот на опсегот не смее да го надминува крајот на опсегот.

en: Enter two whole numbers.
mk: Внесете два цели броеви.

en: Enter two numbers.
mk: Внесете два броја.

en: Enter two valid date/times.
mk: Внесете две валидни датуми/времиња

en: Enter two valid dates.
mk: Внесете два валидни датуми.

en: List contains %(show_value)d item, it should contain no more than %(limit_value)d. | List contains %(show_value)d items, it should contain no more than %(limit_value)d.
mk[0]: Листата соджи %(show_value)d елемент, не смее да содржи повеќе од %(limit_value)d.
mk[1]: Листата содржи %(show_value)d елементи, не треба да содржи повеќе од %(limit_value)d.

en: List contains %(show_value)d item, it should contain no fewer than %(limit_value)d. | List contains %(show_value)d items, it should contain no fewer than %(limit_value)d.
mk[0]: Листата содржи %(show_value)d елемент, не треба да содржи помалку од %(limit_value)d.
mk[1]: Листата содржи %(show_value)d елемент, не треба да содржи помалку од %(limit_value)d.

en: Some keys were missing: %(keys)s
mk: Некои клучеви недостигаа: %(keys)s

en: Some unknown keys were provided: %(keys)s
mk: Беа дадени некои непознати клучеви: %(keys)s

en: Ensure that this range is completely less than or equal to %(limit_value)s.
mk: Осигурајте се дека овој опсег во целост е помал или еднаков на %(limit_value)s.

en: Ensure that this range is completely greater than or equal to %(limit_value)s.
mk: Осигурајте се дека овој опсег во целост е поголем или еднаков на %(limit_value)s.
