django - en to tt translation catalogue (41 entries)

en: th
tt: че

en: st
tt: че

en: nd
tt: че

en: rd
tt: че

en: %(value).1f million | %(value).1f million
tt[0]: %(value).1f миллион

en: %(value)s million | %(value)s million
tt[0]: %(value)s миллион

en: %(value).1f billion | %(value).1f billion
tt[0]: %(value).1f миллиард

en: %(value)s billion | %(value)s billion
tt[0]: %(value)s миллиард

en: %(value).1f trillion | %(value).1f trillion
tt[0]: %(value).1f триллион

en: %(value)s trillion | %(value)s trillion
tt[0]: %(value)s триллион

en: %(value).1f quadrillion | %(value).1f quadrillion
tt[0]: %(value).1f квадриллион

en: %(value)s quadrillion | %(value)s quadrillion
tt[0]: %(value)s квадриллион

en: %(value).1f quintillion | %(value).1f quintillion
tt[0]: %(value).1f квинтиллион

en: %(value)s quintillion | %(value)s quintillion
tt[0]: %(value)s квинтиллион

en: %(value).1f sextillion | %(value).1f sextillion
tt[0]: %(value).1f секстиллион

en: %(value)s sextillion | %(value)s sextillion
tt[0]: %(value)s секстиллион

en: %(value).1f septillion | %(value).1f septillion
tt[0]: %(value).1f септиллион

en: %(value)s septillion | %(value)s septillion
tt[0]: %(value)s септиллион

en: %(value).1f octillion | %(value).1f octillion
tt[0]: %(value).1f октиллион

en: %(value)s octillion | %(value)s octillion
tt[0]: %(value)s октиллион

en: %(value).1f nonillion | %(value).1f nonillion
tt[0]: %(value).1f нониллион

en: %(value)s nonillion | %(value)s nonillion
tt[0]: %(value)s нониллион

en: %(value).1f decillion | %(value).1f decillion
tt[0]: %(value).1f дециллион

en: %(value)s decillion | %(value)s decillion
tt[0]: %(value)s дециллион

en: %(value).1f googol | %(value).1f googol
tt[0]: %(value).1f дециллион

en: %(value)s googol | %(value)s googol
tt[0]: %(value)s гугол

en: one
tt: бер

en: two
tt: ике

en: three
tt: өч

en: four
tt: дүрт

en: five
tt: биш

en: six
tt: алты

en: seven
tt: җиде

en: eight
tt: сигез

en: nine
tt: тугыз

en: today
tt: бүген

en: tomorrow
tt: иртәгә

en: yesterday
tt: кичә

[ctx: naturaltime]
en: %(delta)s ago
tt: %(delta)s элек

en: now
tt: хәзер

[ctx: naturaltime]
en: %(delta)s from now
tt: хәзердән %(delta)s
