django - en to sw translation catalogue (44 entries)

en: Humanize
sw: Weka kibinadamu

en: %(value).1f million | %(value).1f million
sw[0]: milioni %(value).1f
sw[1]: milioni %(value).1f

en: %(value)s million | %(value)s million
sw[0]: milioni %(value)s
sw[1]: milioni %(value)s

en: %(value).1f billion | %(value).1f billion
sw[0]: bilioni %(value).1f
sw[1]: bilioni %(value).1f

en: %(value)s billion | %(value)s billion
sw[0]: bilioni %(value)s
sw[1]: bilioni %(value)s

en: %(value).1f trillion | %(value).1f trillion
sw[0]: trilioni %(value).1f
sw[1]: trilioni %(value).1f

en: %(value)s trillion | %(value)s trillion
sw[0]: trilioni %(value)s
sw[1]: trilioni %(value)s

en: %(value).1f quadrillion | %(value).1f quadrillion
sw[0]: kuadrilioni %(value).1f
sw[1]: kuadrilioni %(value).1f

en: %(value)s quadrillion | %(value)s quadrillion
sw[0]: kuadrilioni %(value)s
sw[1]: kuadrilioni %(value)s

en: %(value).1f quintillion | %(value).1f quintillion
sw[0]: kuintilioni %(value).1f
sw[1]: kuintilioni %(value).1f

en: %(value)s quintillion | %(value)s quintillion
sw[0]: kuintilioni %(value)s
sw[1]: kuintilioni %(value)s

en: %(value).1f sextillion | %(value).1f sextillion
sw[0]: seksitilioni %(value).1f
sw[1]: seksitilioni %(value).1f

en: %(value)s sextillion | %(value)s sextillion
sw[0]: seksitilioni %(value)s
sw[1]: seksitilioni %(value)s

en: %(value).1f septillion | %(value).1f septillion
sw[0]: septilioni %(value).1f
sw[1]: septilioni %(value).1f

en: %(value)s septillion | %(value)s septillion
sw[0]: septilioni %(value)s
sw[1]: septilioni %(value)s

en: %(value).1f octillion | %(value).1f octillion
sw[0]: %(value).1f oktilioni
sw[1]: %(value).1f oktilioni

en: %(value)s octillion | %(value)s octillion
sw[0]: oktilioni %(value)s
sw[1]: oktilioni %(value)s

en: %(value).1f nonillion | %(value).1f nonillion
sw[0]: nonilioni %(value).1f
sw[1]: nonilioni %(value).1f

en: %(value)s nonillion | %(value)s nonillion
sw[0]: nonilioni %(value)s
sw[1]: nonilioni %(value)s

en: %(value).1f decillion | %(value).1f decillion
sw[0]: desilioni %(value).1f
sw[1]: desilioni %(value).1f

en: %(value)s decillion | %(value)s decillion
sw[0]: desilioni %(value)s
sw[1]: desilioni %(value)s

en: %(value).1f googol | %(value).1f googol
sw[0]: gogoli %(value).1f
sw[1]: gogoli %(value).1f

en: %(value)s googol | %(value)s googol
sw[0]: gogoli %(value)s
sw[1]: gogoli %(value)s

en: one
sw: moja

en: two
sw: mbili

en: three
sw: tatu

en: four
sw: nne

en: five
sw: tano

en: six
sw: sita

en: seven
sw: saba

en: eight
sw: nane

en: nine
sw: tisa

en: today
sw: leo

en: tomorrow
sw: kesho

en: yesterday
sw: jana

[ctx: naturaltime]
en: %(delta)s ago
sw: %(delta)s zilizopita

en: now
sw: sasa

note: Translators: please keep a non-breaking space (U+00A0) between count and time unit.
en: a second ago | %(count)s seconds ago
sw[0]: Sekunde iliyopita
sw[1]: Sekunde %(count)s zilizopita

note: Translators: please keep a non-breaking space (U+00A0) between count and time unit.
en: a minute ago | %(count)s minutes ago
sw[0]: Dakika iliyopita
sw[1]: Dakika %(count)s zilizopita

note: Translators: please keep a non-breaking space (U+00A0) between count and time unit.
en: an hour ago | %(count)s hours ago
sw[0]: Saa lililopita
sw[1]: Masaa %(count)s yaliyopita

[ctx: naturaltime]
en: %(delta)s from now
sw: %(delta)s kutoka sasa

note: Translators: please keep a non-breaking space (U+00A0) between count and time unit.
en: a second from now | %(count)s seconds from now
sw[0]: Sekunde moja kutoka sasa
sw[1]: Sekunde %(count)s kutoka sasa

note: Translators: please keep a non-breaking space (U+00A0) between count and time unit.
en: a minute from now | %(count)s minutes from now
sw[0]: Dakika moja kutoka sasa
sw[1]: Dakika %(count)s kutoka sasa

note: Translators: please keep a non-breaking space (U+00A0) between count and time unit.
en: an hour from now | %(count)s hours from now
sw[0]: Saa limoja kutoka sasa
sw[1]: Masaa %(count)s kutoka sasa
