django - en to ka translation catalogue (42 entries)

en: Humanize
ka: ჰუმანიზირება

en: %(value).1f million | %(value).1f million
ka[0]: %(value).1f მილიონი
ka[1]: %(value).1f მილიონი

en: %(value)s million | %(value)s million
ka[0]: %(value)s მილიონი
ka[1]: %(value)s მილიონი

en: %(value).1f billion | %(value).1f billion
ka[0]: %(value).1f მილიარდი
ka[1]: %(value).1f მილიარდი

en: %(value)s billion | %(value)s billion
ka[0]: %(value)s მილიარდი
ka[1]: %(value)s მილიარდი

en: %(value).1f trillion | %(value).1f trillion
ka[0]: %(value).1f ტრილიონი
ka[1]: %(value).1f ტრილიონი

en: %(value)s trillion | %(value)s trillion
ka[0]: %(value)s ტრილიონი
ka[1]: %(value)s ტრილიონი

en: %(value).1f quadrillion | %(value).1f quadrillion
ka[0]: %(value).1f კვადრილიონი
ka[1]: %(value).1f კვადრილიონი

en: %(value)s quadrillion | %(value)s quadrillion
ka[0]: %(value)s კვადრილიონი
ka[1]: %(value)s კვადრილიონი

en: %(value).1f quintillion | %(value).1f quintillion
ka[0]: %(value).1f კვინტილიონი
ka[1]: %(value).1f კვინტილიონი

en: %(value)s quintillion | %(value)s quintillion
ka[0]: %(value)s კვინტილიონი
ka[1]: %(value)s კვინტილიონი

en: %(value).1f sextillion | %(value).1f sextillion
ka[0]: %(value).1f სექსტილიონი
ka[1]: %(value).1f სექსტილიონი

en: %(value)s sextillion | %(value)s sextillion
ka[0]: %(value)s სექსტილიონი
ka[1]: %(value)s სექსტილიონი

en: %(value).1f septillion | %(value).1f septillion
ka[0]: %(value).1f სეპტილიონი
ka[1]: %(value).1f სეპტილიონი

en: %(value)s septillion | %(value)s septillion
ka[0]: %(value)s სეპტილიონი
ka[1]: %(value)s სეპტილიონი

en: %(value).1f octillion | %(value).1f octillion
ka[0]: %(value).1f ოქტილიონი
ka[1]: %(value).1f ოქტილიონი

en: %(value)s octillion | %(value)s octillion
ka[0]: %(value)s ოქტილიონი
ka[1]: %(value)s ოქტილიონი

en: %(value).1f nonillion | %(value).1f nonillion
ka[0]: %(value).1f ნონილიონი
ka[1]: %(value).1f ნონილიონი

en: %(value)s nonillion | %(value)s nonillion
ka[0]: %(value)s ნონილიონი
ka[1]: %(value)s ნონილიონი

en: %(value).1f decillion | %(value).1f decillion
ka[0]: %(value).1f დეცილიონი
ka[1]: %(value).1f დეცილიონი

en: %(value)s decillion | %(value)s decillion
ka[0]: %(value)s დეცილიონი
ka[1]: %(value)s დეცილიონი

en: %(value).1f googol | %(value).1f googol
ka[0]: %(value).1f გუგოლი
ka[1]: %(value).1f გუგოლი

en: %(value)s googol | %(value)s googol
ka[0]: %(value)s გუგოლი
ka[1]: %(value)s გუგოლი

en: one
ka: ერთი

en: two
ka: ორი

en: three
ka: სამი

en: four
ka: ოთხი

en: five
ka: ხუთი

en: six
ka: ექვსი

en: seven
ka: შვიდი

en: eight
ka: რვა

en: nine
ka: ცხრა

en: today
ka: დღეს

en: tomorrow
ka: ხვალ

en: yesterday
ka: გუშინ

note: Translators: please keep a non-breaking space (U+00A0) between count and time unit.
en: an hour ago | %(count)s hours ago
ka[0]: %(count)s საათის წინ
ka[1]: %(count)s საათის წინ

note: Translators: please keep a non-breaking space (U+00A0) between count and time unit.
en: a minute ago | %(count)s minutes ago
ka[0]: %(count)s წუთის წინ
ka[1]: %(count)s წუთის წინ

note: Translators: please keep a non-breaking space (U+00A0) between count and time unit.
en: a second ago | %(count)s seconds ago
ka[0]: %(count)s წამის წინ
ka[1]: %(count)s წამის წინ

en: now
ka: ახლა

note: Translators: please keep a non-breaking space (U+00A0) between count and time unit.
en: a second from now | %(count)s seconds from now
ka[0]: %(count)s წამში
ka[1]: %(count)s წამში

note: Translators: please keep a non-breaking space (U+00A0) between count and time unit.
en: a minute from now | %(count)s minutes from now
ka[0]: %(count)s წუთში
ka[1]: %(count)s წუთში

note: Translators: please keep a non-breaking space (U+00A0) between count and time unit.
en: an hour from now | %(count)s hours from now
ka[0]: %(count)s საათში
ka[1]: %(count)s საათში
