django - en to hr translation catalogue (16 entries)

en: one
hr: jedan

en: two
hr: dva

en: three
hr: tri

en: four
hr: četiri

en: five
hr: pet

en: six
hr: šest

en: seven
hr: sedam

en: eight
hr: osam

en: nine
hr: devet

en: today
hr: danas

en: tomorrow
hr: sutra

en: yesterday
hr: jučer

[ctx: naturaltime]
en: %(delta)s ago
hr: prije %(delta)s

en: now
hr: sad

note: Translators: please keep a non-breaking space (U+00A0) between count and time unit.
en: a second ago | %(count)s seconds ago
hr[0]: prije %(count)s sekunde
hr[1]: prije %(count)s sekundi
hr[2]: prije %(count)s sekundi

note: Translators: please keep a non-breaking space (U+00A0) between count and time unit.
en: a minute ago | %(count)s minutes ago
hr[0]: prije %(count)s minute
hr[1]: prije %(count)s minute
hr[2]: prije %(count)s minuta
