django - en to es_CO translation catalogue (47 entries)

en: Humanize
es_CO: Humanizar

en: th
es_CO: º

en: st
es_CO: º

en: nd
es_CO: º

en: rd
es_CO: º

en: %(value).1f million | %(value).1f million
es_CO[0]: %(value).1f millón
es_CO[1]: %(value).1f millón

en: %(value)s million | %(value)s million
es_CO[0]: %(value)s millón
es_CO[1]: %(value)s millones

en: %(value).1f billion | %(value).1f billion
es_CO[0]: %(value).1f millardo
es_CO[1]: %(value).1f millardos

en: %(value)s billion | %(value)s billion
es_CO[0]: %(value)s millardo
es_CO[1]: %(value)s millardos

en: %(value).1f trillion | %(value).1f trillion
es_CO[0]: %(value).1f billón
es_CO[1]: %(value).1f billón

en: %(value)s trillion | %(value)s trillion
es_CO[0]: %(value)s billón
es_CO[1]: %(value)s billones

en: %(value).1f quadrillion | %(value).1f quadrillion
es_CO[0]: %(value).1f billardo
es_CO[1]: %(value).1f billardos

en: %(value)s quadrillion | %(value)s quadrillion
es_CO[0]: %(value)s billardos
es_CO[1]: %(value)s billardos

en: %(value).1f quintillion | %(value).1f quintillion
es_CO[0]: %(value).1f trillón
es_CO[1]: %(value).1f trillones

en: %(value)s quintillion | %(value)s quintillion
es_CO[0]: %(value)s trillón
es_CO[1]: %(value)s trillones

en: %(value).1f sextillion | %(value).1f sextillion
es_CO[0]: %(value).1f trillardo
es_CO[1]: %(value).1f trillardos

en: %(value)s sextillion | %(value)s sextillion
es_CO[0]: %(value)s trillardo
es_CO[1]: %(value)s trillardos

en: %(value).1f septillion | %(value).1f septillion
es_CO[0]: %(value).1f cuatrillón
es_CO[1]: %(value).1f cuatrillones

en: %(value)s septillion | %(value)s septillion
es_CO[0]: %(value)s cuatrillón
es_CO[1]: %(value)s cuatrillones

en: %(value).1f octillion | %(value).1f octillion
es_CO[0]: %(value).1f cuatrillardo
es_CO[1]: %(value).1f cuatrillardos

en: %(value)s octillion | %(value)s octillion
es_CO[0]: %(value)s cuatrillardo
es_CO[1]: %(value)s cuatrillardos

en: %(value).1f nonillion | %(value).1f nonillion
es_CO[0]: %(value).1f quintillón
es_CO[1]: %(value).1f quintillones

en: %(value)s nonillion | %(value)s nonillion
es_CO[0]: %(value)s quintillón
es_CO[1]: %(value)s quintillones

en: %(value).1f decillion | %(value).1f decillion
es_CO[0]: %(value).1f quintillardo
es_CO[1]: %(value).1f quintillardos

en: %(value)s decillion | %(value)s decillion
es_CO[0]: %(value)s quintillardo
es_CO[1]: %(value)s quintillardos

en: %(value)s googol | %(value)s googol
es_CO[0]:  %(value)s  googol
es_CO[1]:  %(value)s  googol

en: one
es_CO: uno

en: two
es_CO: dos

en: three
es_CO: tres

en: four
es_CO: cuatro

en: five
es_CO: cinco

en: six
es_CO: seis

en: seven
es_CO: siete

en: eight
es_CO: ocho

en: nine
es_CO: nueve

en: today
es_CO: hoy

en: tomorrow
es_CO: mañana

en: yesterday
es_CO: ayer

[ctx: naturaltime]
en: %(delta)s ago
es_CO: hace %(delta)s

en: now
es_CO: ahora

note: Translators: please keep a non-breaking space (U+00A0) between count and time unit.
en: a second ago | %(count)s seconds ago
es_CO[0]: hace un segundo
es_CO[1]: hace %(count)s segundos

note: Translators: please keep a non-breaking space (U+00A0) between count and time unit.
en: a minute ago | %(count)s minutes ago
es_CO[0]: hace un minuto
es_CO[1]: hace %(count)s minutos

note: Translators: please keep a non-breaking space (U+00A0) between count and time unit.
en: an hour ago | %(count)s hours ago
es_CO[0]: hace una hora
es_CO[1]: hace %(count)s horas

[ctx: naturaltime]
en: %(delta)s from now
es_CO: %(delta)s a partir de ahora

note: Translators: please keep a non-breaking space (U+00A0) between count and time unit.
en: a second from now | %(count)s seconds from now
es_CO[0]: un segundo a partir de ahora
es_CO[1]: %(count)s segundos a partir de ahora

note: Translators: please keep a non-breaking space (U+00A0) between count and time unit.
en: a minute from now | %(count)s minutes from now
es_CO[0]: un minuto a partir de ahora
es_CO[1]: %(count)s minutos a partir de ahora

note: Translators: please keep a non-breaking space (U+00A0) between count and time unit.
en: an hour from now | %(count)s hours from now
es_CO[0]: una hora a partir de ahora
es_CO[1]: %(count)s horas a partir de ahora
