django - en to br translation catalogue (41 entries)

en: Humanize
br: Denelaat

en: %(value).1f million | %(value).1f million
br[0]: %(value).1f milion
br[1]: %(value).1f milion
br[2]: %(value).1f milion
br[3]: %(value).1f milion
br[4]: %(value).1f milion

en: %(value).1f billion | %(value).1f billion
br[0]: %(value).1f miliard
br[1]: %(value).1f miliard
br[2]: %(value).1f miliard
br[3]: %(value).1f miliard
br[4]: %(value).1f miliard

en: %(value)s billion | %(value)s billion
br[0]: %(value)s miliard
br[1]: %(value)s miliard
br[2]: %(value)s miliard
br[3]: %(value)s miliard
br[4]: %(value)s miliard

en: %(value).1f trillion | %(value).1f trillion
br[0]: %(value).1f bilion
br[1]: %(value).1f bilion
br[2]: %(value).1f bilion
br[3]: %(value).1f bilion
br[4]: %(value).1f bilion

en: %(value)s trillion | %(value)s trillion
br[0]: %(value)s bilion
br[1]: %(value)s bilion
br[2]: %(value)s bilion
br[3]: %(value)s bilion
br[4]: %(value)s bilion

en: %(value).1f quadrillion | %(value).1f quadrillion
br[0]: %(value).1f c'hadrilion
br[1]: %(value).1f kadrilion
br[2]: %(value).1f kadrilion
br[3]: %(value).1f kadrilion
br[4]: %(value).1f kadrilion

en: %(value)s quadrillion | %(value)s quadrillion
br[0]: %(value)s c'hadrilion
br[1]: %(value)s kadrilion
br[2]: %(value)s kadrilion
br[3]: %(value)s kadrilion
br[4]: %(value)s kadrilion

en: %(value).1f quintillion | %(value).1f quintillion
br[0]: %(value).1f c'hintilion
br[1]: %(value).1f kintilion
br[2]: %(value).1f kintilion
br[3]: %(value).1f kintilion
br[4]: %(value).1f kintilion

en: %(value)s quintillion | %(value)s quintillion
br[0]: %(value)s c'hintilion
br[1]: %(value)s kintilion
br[2]: %(value)s kintilion
br[3]: %(value)s kintilion
br[4]: %(value)s kintilion

en: %(value).1f sextillion | %(value).1f sextillion
br[0]: %(value).1f sekstilion
br[1]: %(value).1f sekstilion
br[2]: %(value).1f sekstilion
br[3]: %(value).1f sekstilion
br[4]: %(value).1f sekstilion

en: %(value)s sextillion | %(value)s sextillion
br[0]: %(value)s sekstilion
br[1]: %(value)s sekstilion
br[2]: %(value)s sekstilion
br[3]: %(value)s sekstilion
br[4]: %(value)s sekstilion

en: %(value).1f septillion | %(value).1f septillion
br[0]: %(value).1f septilion
br[1]: %(value).1f septilion
br[2]: %(value).1f septilion
br[3]: %(value).1f septilion
br[4]: %(value).1f septilion

en: %(value)s septillion | %(value)s septillion
br[0]: %(value)s septilion
br[1]: %(value)s septilion
br[2]: %(value)s septilion
br[3]: %(value)s septilion
br[4]: %(value)s septilion

en: %(value).1f octillion | %(value).1f octillion
br[0]: %(value).1f oktilion
br[1]: %(value).1f oktilion
br[2]: %(value).1f oktilion
br[3]: %(value).1f oktilion
br[4]: %(value).1f oktilion

en: %(value)s octillion | %(value)s octillion
br[0]: %(value)s oktilion
br[1]: %(value)s oktilion
br[2]: %(value)s oktilion
br[3]: %(value)s oktilion
br[4]: %(value)s oktilion

en: %(value).1f nonillion | %(value).1f nonillion
br[0]: %(value).1f nonilion
br[1]: %(value).1f nonilion
br[2]: %(value).1f nonilion
br[3]: %(value).1f nonilion
br[4]: %(value).1f nonilion

en: %(value)s nonillion | %(value)s nonillion
br[0]: %(value)s nonilion
br[1]: %(value)s nonilion
br[2]: %(value)s nonilion
br[3]: %(value)s nonilion
br[4]: %(value)s nonilion

en: %(value).1f decillion | %(value).1f decillion
br[0]: %(value).1f dekilion
br[1]: %(value).1f dekilion
br[2]: %(value).1f dekilion
br[3]: %(value).1f dekilion
br[4]: %(value).1f dekilion

en: %(value)s decillion | %(value)s decillion
br[0]: %(value)s dekilion
br[1]: %(value)s dekilion
br[2]: %(value)s dekilion
br[3]: %(value)s dekilion
br[4]: %(value)s dekilion

en: %(value).1f googol | %(value).1f googol
br[0]: %(value).1f gogol
br[1]: %(value).1f gogol
br[2]: %(value).1f gogol
br[3]: %(value).1f gogol
br[4]: %(value).1f gogol

en: %(value)s googol | %(value)s googol
br[0]: %(value)s gogol
br[1]: %(value)s gogol
br[2]: %(value)s gogol
br[3]: %(value)s gogol
br[4]: %(value)s gogol

en: one
br: unan

en: two
br: daou

en: three
br: tri

en: four
br: pevar

en: five
br: pemp

en: six
br: c'hwec'h

en: seven
br: seizh

en: eight
br: eizh

en: nine
br: nav

en: today
br: hiziv

en: tomorrow
br: warc'hoazh

en: yesterday
br: dec'h

note: Translators: please keep a non-breaking space (U+00A0) between count and time unit.
en: an hour ago | %(count)s hours ago
br[0]: %(count)s eurvezh zo
br[1]: %(count)s eurvezh zo
br[2]: %(count)s eurvezh zo
br[3]: %(count)s eurvezh zo
br[4]: %(count)s eurvezh zo

note: Translators: please keep a non-breaking space (U+00A0) between count and time unit.
en: a minute ago | %(count)s minutes ago
br[0]: %(count)s munud zo
br[1]: %(count)s munud zo
br[2]: %(count)s munud zo
br[3]: %(count)s munud zo
br[4]: %(count)s munud zo

note: Translators: please keep a non-breaking space (U+00A0) between count and time unit.
en: a second ago | %(count)s seconds ago
br[0]: %(count)s eilenn zo
br[1]: %(count)s eilenn zo
br[2]: %(count)s eilenn zo
br[3]: %(count)s eilenn zo
br[4]: %(count)s eilenn zo

en: now
br: bremañ

note: Translators: please keep a non-breaking space (U+00A0) between count and time unit.
en: a second from now | %(count)s seconds from now
br[0]: a-benn %(count)s eilenn
br[1]: a-benn %(count)s eilenn
br[2]: a-benn %(count)s eilenn
br[3]: a-benn %(count)s eilenn
br[4]: a-benn %(count)s eilenn

note: Translators: please keep a non-breaking space (U+00A0) between count and time unit.
en: a minute from now | %(count)s minutes from now
br[0]: a-benn %(count)s munud
br[1]: a-benn %(count)s munud
br[2]: a-benn %(count)s munud
br[3]: a-benn %(count)s munud
br[4]: a-benn %(count)s munud

note: Translators: please keep a non-breaking space (U+00A0) between count and time unit.
en: an hour from now | %(count)s hours from now
br[0]: a-benn %(count)s eurvezh
br[1]: a-benn %(count)s eurvezh
br[2]: a-benn %(count)s eurvezh
br[3]: a-benn %(count)s eurvezh
br[4]: a-benn %(count)s eurvezh
