django - en to ast translation catalogue (41 entries)

en: th
ast: ᵘ

en: st
ast: ᵘ

en: nd
ast: ᵘ

en: rd
ast: ᵘ

en: %(value).1f million | %(value).1f million
ast[0]: %(value).1f millón
ast[1]: %(value).1f millones

en: %(value)s million | %(value)s million
ast[0]: %(value)s millón
ast[1]: %(value)s millones

en: %(value).1f billion | %(value).1f billion
ast[0]: %(value).1f billón
ast[1]: %(value).1f billones

en: %(value)s billion | %(value)s billion
ast[0]: %(value)s billón
ast[1]: %(value)s billones

en: %(value).1f trillion | %(value).1f trillion
ast[0]: %(value).1f trillón
ast[1]: %(value).1f trillones

en: %(value)s trillion | %(value)s trillion
ast[0]: %(value)s trillón
ast[1]: %(value)s trillones

en: %(value).1f quadrillion | %(value).1f quadrillion
ast[0]: %(value).1f cuatrillón
ast[1]: %(value).1f cuatrillones

en: %(value)s quadrillion | %(value)s quadrillion
ast[0]: %(value)s cuatrillón
ast[1]: %(value)s cuatrillones

en: %(value).1f quintillion | %(value).1f quintillion
ast[0]: %(value).1f quintillón
ast[1]: %(value).1f quintillones

en: %(value)s quintillion | %(value)s quintillion
ast[0]: %(value)s quintillón
ast[1]: %(value)s quintillones

en: %(value).1f sextillion | %(value).1f sextillion
ast[0]: %(value).1f sextillón
ast[1]: %(value).1f sextillones

en: %(value)s sextillion | %(value)s sextillion
ast[0]: %(value)s sextillón
ast[1]: %(value)s sextillones

en: %(value).1f septillion | %(value).1f septillion
ast[0]: %(value).1f septillón
ast[1]: %(value).1f septillones

en: %(value)s septillion | %(value)s septillion
ast[0]: %(value)s septillón
ast[1]: %(value)s septillones

en: %(value).1f octillion | %(value).1f octillion
ast[0]: %(value).1f octillón
ast[1]: %(value).1f octillones

en: %(value)s octillion | %(value)s octillion
ast[0]: %(value)s octillón
ast[1]: %(value)s octillones

en: %(value).1f nonillion | %(value).1f nonillion
ast[0]: %(value).1f nonillón
ast[1]: %(value).1f nonillones

en: %(value)s nonillion | %(value)s nonillion
ast[0]: %(value)s nonillón
ast[1]: %(value)s nonillones

en: %(value).1f decillion | %(value).1f decillion
ast[0]: %(value).1f decillón
ast[1]: %(value).1f decillones

en: %(value)s decillion | %(value)s decillion
ast[0]: %(value)s decillón
ast[1]: %(value)s decillones

en: %(value).1f googol | %(value).1f googol
ast[0]: %(value).1f gúgol
ast[1]: %(value).1f gúgol

en: %(value)s googol | %(value)s googol
ast[0]: %(value)s gúgol
ast[1]: %(value)s gúgol

en: one
ast: un

en: two
ast: dos

en: three
ast: trés

en: four
ast: cuatro

en: five
ast: cinco

en: six
ast: seis

en: seven
ast: siete

en: eight
ast: ocho

en: nine
ast: nueve

en: today
ast: güei

en: tomorrow
ast: mañana

en: yesterday
ast: ayeri

[ctx: naturaltime]
en: %(delta)s ago
ast: hai %(delta)s

en: now
ast: agora

[ctx: naturaltime]
en: %(delta)s from now
ast: %(delta)s dende agora
