django - en to uk translation catalogue (21 entries)

en: GIS
uk: ГІС

en: The base GIS field.
uk: Базове GIS поле.

en: The base Geometry field — maps to the OpenGIS Specification Geometry type.
uk: Базове поле Geometry, яке відповідає типу Geometry із специфікації OpenGIS

en: Point
uk: Точка

en: Line string
uk: Ламана

en: Polygon
uk: Багатокутник

en: Multi-point
uk: Набір точок

en: Multi-line string
uk: Набір ламаних

en: Multi polygon
uk: Набір багатокутників

en: Geometry collection
uk: Набір геометричних об'єктів

en: Extent Aggregate Field
uk: Поле, агрегуюче площу чи об'єм

en: Raster Field
uk: Растрове поле

en: No geometry value provided.
uk: Не задано геометричне значення.

en: Invalid geometry value.
uk: Невірне геометричне значення.

en: Invalid geometry type.
uk: Невірний геометричний тип.

en: An error occurred when transforming the geometry to the SRID of the geometry form field.
uk: Помилка при перетворенні геометрії до SRID геометричного поля форми.

en: Delete all Features
uk: Видалити всі Features

en: WKT debugging window:
uk: Вікно налагождення WKT:

en: Debugging window (serialized value)
uk: Вікно налагождення (серіалізоване значення)

en: No feeds are registered.
uk: Немає зареєстрованих підписок.

en: Slug %r isn’t registered.
uk: Слаг %r не зареєстрований.
