django - en to sr@latin translation catalogue (20 entries)

en: The base GIS field.
sr@latin: Osnovno GIS polje.

en: The base Geometry field — maps to the OpenGIS Specification Geometry type.
sr@latin: Osnovno geometrijsko polje -- mapira tip geometrije po "OpenGIS" specifikaciji.

en: Point
sr@latin: Tačka

en: Line string
sr@latin: Linija

en: Polygon
sr@latin: Poligon

en: Multi-point
sr@latin: Više tačaka

en: Multi-line string
sr@latin: Više linija

en: Multi polygon
sr@latin: Više poligona

en: Geometry collection
sr@latin: Kolekcija geopmetrijskih oblika

en: Extent Aggregate Field
sr@latin: Prošireno zbirno polje

en: Raster Field
sr@latin: Rastersko polje

en: No geometry value provided.
sr@latin: Niste zadali parametre za geometriju.

en: Invalid geometry value.
sr@latin: Neispravan parametar za geometriju.

en: Invalid geometry type.
sr@latin: Nepostojeći tip geometrije.

en: An error occurred when transforming the geometry to the SRID of the geometry form field.
sr@latin: Greška se desila tokom transformacije geometrije na „SRID“ tip polja.

en: Delete all Features
sr@latin: Obriši sva svojstva

en: WKT debugging window:
sr@latin: WKT prozor za otklanjanje grešaka:

en: Debugging window (serialized value)
sr@latin: Prozor za otklanjanje grešaka (serijalizovana vrednost)

en: No feeds are registered.
sr@latin: Nema registrovanih fidova.

en: Slug %r isn’t registered.
sr@latin: Slag %r nije registrovan.
