django - en to sk translation catalogue (20 entries)

en: The base GIS field.
sk: Základné GIS pole.

en: The base Geometry field — maps to the OpenGIS Specification Geometry type.
sk: Základné pole Geometry — mapuje na typ OpenGIS Specification Geometry.

en: Point
sk: Bod

en: Line string
sk: Čiara

en: Polygon
sk: Polygón

en: Multi-point
sk: Viacero bodov

en: Multi-line string
sk: Viacero čiar

en: Multi polygon
sk: Viacero polygónov

en: Geometry collection
sk: Goemetrická kolekcia

en: Extent Aggregate Field
sk: Rozšírené agregátne pole

en: Raster Field
sk: Rastrové Pole

en: No geometry value provided.
sk: Nie je zadaná žiadna geometrická hodnota.

en: Invalid geometry value.
sk: Chybná geometrická hodnota.

en: Invalid geometry type.
sk: Chybný geometrický typ.

en: An error occurred when transforming the geometry to the SRID of the geometry form field.
sk: Nastala chyba pri prevode geometrie do SRID z formulárového poľa.

en: Delete all Features
sk: Vymazať všetky vlastnosti

en: WKT debugging window:
sk: WKT ladiace okno:

en: Debugging window (serialized value)
sk: Ladiace okno (serializovaná hodnota)

en: No feeds are registered.
sk: Žiadne kanály nie sú registrované.

en: Slug %r isn’t registered.
sk: Identifikátor %r nie je registrovaný.
