django - en to ro translation catalogue (19 entries)

en: The base GIS field.
ro: Câmpul GIS de bază.

en: Point
ro: Punct

en: Line string
ro: Șir linii

en: Polygon
ro: Poligon

en: Multi-point
ro: Multi-punct

en: Multi-line string
ro: Șir multi-linie

en: Multi polygon
ro: Multi poligon

en: Geometry collection
ro: Colecție geometrie

en: Extent Aggregate Field
ro: Câmp agregat extins

en: Raster Field
ro: Câmp raster

en: No geometry value provided.
ro: Nicio valoare geometrică furnizată.

en: Invalid geometry value.
ro: Valoare geometrică nevalidă.

en: Invalid geometry type.
ro: Tip geometric nevalid.

en: An error occurred when transforming the geometry to the SRID of the geometry form field.
ro: A avut loc o eroare la transformarea geometriei în SRID-ul  câmpului geometric al formularului.

en: Delete all Features
ro: Șterge toate Entitățile

en: WKT debugging window:
ro: Fereastra de depanare WKT:

en: Debugging window (serialized value)
ro: Fereastra de depanare (valoare serializată)

en: No feeds are registered.
ro: Nici un feed registrat.

en: Slug %r isn’t registered.
ro: Slug %r nu este înregistrat.
