django - en to nn translation catalogue (19 entries)

en: The base GIS field.
nn: GIS-basefeltet

en: The base Geometry field — maps to the OpenGIS Specification Geometry type.
nn: Geometry-basefeltet - tilordnes til OpenGIS Specification Geometry-typen.

en: Point
nn: Punkt

en: Line string
nn: Linjestreng

en: Multi-point
nn: Fleirpunkt

en: Multi-line string
nn: Fleirlinje-streng

en: Multi polygon
nn: Multi-polygon

en: Geometry collection
nn: Geometrisamling

en: Extent Aggregate Field
nn: Extent Aggregate-felt

en: Raster Field
nn: Raster-felt

en: No geometry value provided.
nn: Ingen geometriverdi oppgjeve.

en: Invalid geometry value.
nn: Ugyldig geometriverdi.

en: Invalid geometry type.
nn: Ugyldig geometritype.

en: An error occurred when transforming the geometry to the SRID of the geometry form field.
nn: Det oppstod ein feil ved transformering av geometrien til SRID frå geometrifeltet.

en: Delete all Features
nn: Slett alle Features

en: WKT debugging window:
nn: WKT feilsøking-vindauge:

en: Debugging window (serialized value)
nn: Feilsøking-vindauge (serialisert verdi)

en: No feeds are registered.
nn: Ingen feeds er registrert.

en: Slug %r isn’t registered.
nn: Slug %r er ikkje registrert.
