django - en to ky translation catalogue (20 entries)

en: The base GIS field.
ky: Негизги GIS талаасы

en: The base Geometry field — maps to the OpenGIS Specification Geometry type.
ky: негизги Геометр талаасы — OpenGIS Геометрдик көрсөтмөлө тибине дал келет.

en: Point
ky: Чекит

en: Line string
ky: Сап сызыгы

en: Polygon
ky: Көпбурчтук

en: Multi-point
ky: Көп чекит

en: Multi-line string
ky: Көпсап

en: Multi polygon
ky: Көп көпбурчтук

en: Geometry collection
ky: Геометр жыйындысы

en: Extent Aggregate Field
ky: Кошумча Агрегат талаасы

en: Raster Field
ky: Растр Талаасы

en: No geometry value provided.
ky: геометр маани тейленбейт.

en: Invalid geometry value.
ky: Ката геометр маани.

en: Invalid geometry type.
ky: Ката геометр тиби.

en: An error occurred when transforming the geometry to the SRID of the geometry form field.
ky: геометр аймагынын маанисин SRID ге которгондо ката чыкты.

en: Delete all Features
ky: Бүт касиеттерди өчүр

en: WKT debugging window:
ky: WKT оңдоо терезеси

en: Debugging window (serialized value)
ky: Оңдоо терезеси (кысымдалган маани)

en: No feeds are registered.
ky: Кадамдар катталган эмес.

en: Slug %r isn’t registered.
ky: %r слагы катталган эмес.
