django - en to kk translation catalogue (11 entries)

en: Point
kk: Нүкте

en: Line string
kk: Сынық

en: Polygon
kk: Көпбұрыш

en: Multi-point
kk: Нүкте жинағы

en: Multi-line string
kk: Сынықтар жинағы

en: Multi polygon
kk: Көпбұрыш жинағы

en: Geometry collection
kk: Геометриялық объект жинағы

en: No geometry value provided.
kk: Геметрия мәні берілген жоқ

en: Invalid geometry value.
kk: Геометрия мәні  дұрыс емес

en: Invalid geometry type.
kk: Геометрия  түрі  дұрыс емес

en: An error occurred when transforming the geometry to the SRID of the geometry form field.
kk: Геометрияны SRID-ге өзгерту кезінде қате шықты.
