django - en to is translation catalogue (13 entries)

en: The base Geometry field — maps to the OpenGIS Specification Geometry type.
is: Grunn GIS reitur — varpast í OpenGIS rúmgerð.

en: Point
is: Punktur

en: Line string
is: Lína

en: Polygon
is: Marghyrningur

en: Multi-point
is: Punktar

en: Multi-line string
is: Línur

en: Multi polygon
is: Marghyrningar

en: Geometry collection
is: Rúmsafn

en: No geometry value provided.
is: Ekkert rúmgildi gefið.

en: Invalid geometry value.
is: Ógild rúmeining

en: Invalid geometry type.
is: Ógild rúmmálsgerð.

en: An error occurred when transforming the geometry to the SRID of the geometry form field.
is: Villa kom upp við að varpa rúmgildi í SRID reitsins.

en: No feeds are registered.
is: Engir listar (feeds) eru skráðir
