django - en to hi translation catalogue (13 entries)

en: Point
hi: बिंदु

en: Line string
hi: पंक्ति शृंखला

en: Polygon
hi: बहुभुज

en: Multi-point
hi: बहु बिंदु

en: Multi-line string
hi: बहु - पंक्ति शृंखला

en: Multi polygon
hi: बहु बहुभुज

en: Geometry collection
hi: ज्यामिति संग्रह

en: No geometry value provided.
hi: कोई ज्यामिति मूल्य प्रदान नहीं की है.

en: Invalid geometry value.
hi: अवैध ज्यामिति मूल्य.

en: Invalid geometry type.
hi: अवैध ज्यामिति प्रकार

en: An error occurred when transforming the geometry to the SRID of the geometry form field.
hi: ज्यामिति को ज्यामिति प्रपत्र फ़ील्ड के SRID में परिवर्तित करते वक़्त एक ग़लती हो गयी .

en: No feeds are registered.
hi: कोई फ़ीड पंजीकृत नहीं हैं.

en: Slug %r isn't registered.
hi: स्लग %r पंजीकृत नहीं है.
