django - en to gd translation catalogue (20 entries)

en: The base GIS field.
gd: Bun-raon GIS.

en: The base Geometry field — maps to the OpenGIS Specification Geometry type.
gd: Bun-raon geomatrais – thèid a mhapachadh dhan t-seòrsa geomatrais a chaidh a shònrachadh le OpenGIS.

en: Point
gd: Puing

en: Line string
gd: Sreang loidhne

en: Polygon
gd: Ioma-cheàrnach

en: Multi-point
gd: Iomadh-phuing

en: Multi-line string
gd: Sreang ioma-loidhne

en: Multi polygon
gd: Iomadh ioma-cheàrnach

en: Geometry collection
gd: Cruinneachadh geomatrais

en: Extent Aggregate Field
gd: Raon agragaid a tha ann

en: Raster Field
gd: Raon raster

en: No geometry value provided.
gd: Cha deach luach geomatrais a shònrachadh.

en: Invalid geometry value.
gd: Luach geomatrais mì-dhligheach.

en: Invalid geometry type.
gd: Seòrsa geomatrais mì-dhligheach.

en: An error occurred when transforming the geometry to the SRID of the geometry form field.
gd: Thachair mearachd le thar-mhùthadh a’ gheomatrais gun SRID aig raon foirme a’ gheomatrais.

en: Delete all Features
gd: Sguab às a h-uile gleus

en: WKT debugging window:
gd: Uinneag dì-bhugachadh WKT:

en: Debugging window (serialized value)
gd: Uinneag dì-bhugachaidh (luach sreathaichte)

en: No feeds are registered.
gd: Cha deach inbhir a shònrachadh.

en: Slug %r isn’t registered.
gd: Cha deach an sluga %r a chlàradh.
