django - en to es translation catalogue (20 entries)

en: The base GIS field.
es: El campo GIS base.

en: The base Geometry field — maps to the OpenGIS Specification Geometry type.
es: El campo base Geometry — coincide con el tipo OpenGIS Specification Geometry.

en: Point
es: Punto

en: Line string
es: Cadena de línea

en: Polygon
es: Polígono

en: Multi-point
es: Punto múltiple

en: Multi-line string
es: Cadena de línea múltiple

en: Multi polygon
es: Polígono múltiple

en: Geometry collection
es: Colección de "Geometry"

en: Extent Aggregate Field
es: Extensión de campo agregado

en: Raster Field
es: Campo Raster

en: No geometry value provided.
es: No se indico ningún valor de geometría.

en: Invalid geometry value.
es: Valor de geometría inválido.

en: Invalid geometry type.
es: Tipo de geometría inválido.

en: An error occurred when transforming the geometry to the SRID of the geometry form field.
es: Ocurrió un error al transformar la geometria al SRID de la geometria del campo de formulario.

en: Delete all Features
es: Borrar todos los elementos

en: WKT debugging window:
es: Ventana de depuración WKT

en: Debugging window (serialized value)
es: Ventana de depuración (valores serializados)

en: No feeds are registered.
es: No se han registrado canales de contenido.

en: Slug %r isn’t registered.
es: El slug %r no está registrado.
