django - en to eo translation catalogue (20 entries)

en: The base GIS field.
eo: La baza GIS kampo.

en: The base Geometry field -- maps to the OpenGIS Specification Geometry type.
eo: La baza Geometry kampo - korelas al la OpenGIS Specifa Geometrio tipo.

en: Point
eo: Punkto

en: Line string
eo: Liniŝnuro

en: Polygon
eo: Plurangulo

en: Multi-point
eo: Multpunkto

en: Multi-line string
eo: Multlinia ŝnuro

en: Multi polygon
eo: Multplurangulo

en: Geometry collection
eo: Geometriaro

en: Extent Aggregate Field
eo: Etenda kunmetita kampo

en: Raster Field
eo: Rastruma kampo

en: No geometry value provided.
eo: Neniu geometria valoro provizas.

en: Invalid geometry value.
eo: Malvalida geometria valoro.

en: Invalid geometry type.
eo: Malvalida geometria tipo.

en: An error occurred when transforming the geometry to the SRID of the geometry form field.
eo: Eraro okazis dum transformi la geometrion al la SRID de la geometria forma kampo.

en: Delete all Features
eo: Forigi ĉiuj trajtoj

en: WKT debugging window:
eo: WKT elcimigita fenestro:

en: Debugging window (serialized value)
eo: Elcimigita fenestro (seriigita valoro)

en: No feeds are registered.
eo: Neniu fluo estas registrita.

en: Slug %r isn't registered.
eo: Ĵetonvorto %r ne estas registrita.
