django - en to sr@latin translation catalogue (18 entries)

en: Advanced options
sr@latin: Napredna podešavanja

en: Flat Pages
sr@latin: Flet stranice

en: Example: “/about/contact/”. Make sure to have leading and trailing slashes.
sr@latin: Primer: "/about/contact/". Pazite na to da postoje početne i završne kose crte.

en: This value must contain only letters, numbers, dots, underscores, dashes, slashes or tildes.
sr@latin: Uneta vrednost može sadržati samo slova, brojke, tačke, donje crte, crte, znake razlomka ili tilde.

en: Example: “/about/contact”. Make sure to have a leading slash.
sr@latin: Primer: "/about/contact/". Pazite na to da postoji početna kosa crta.

en: URL is missing a leading slash.
sr@latin: Nedostaje kosa crta na početku URL-a.

en: URL is missing a trailing slash.
sr@latin: Nedostaje kosa crta na kraju URL-a.

en: Flatpage with url %(url)s already exists for site %(site)s
sr@latin: Stranica sa adresom %(url)s već postoji za sajt %(site)s

en: title
sr@latin: naslov

en: content
sr@latin: sadržaj

en: enable comments
sr@latin: omogući komentarisanje

en: template name
sr@latin: naziv templejta

en: Example: “flatpages/contact_page.html”. If this isn’t provided, the system will use “flatpages/default.html”.
sr@latin: Primer: "flatpages/contact_page.html". Ako ovo ostavite praznim, sistem će koristiti "flatpages/contact_page.html".

en: registration required
sr@latin: potrebna registracija

en: If this is checked, only logged-in users will be able to view the page.
sr@latin: Ako je ovo obeleženo, samo će prijavljeni korisnici moći da vide ovu stranicu.

en: sites
sr@latin: sajtovi

en: flat page
sr@latin: flet stranica

en: flat pages
sr@latin: flet stranice
