django - en to sr translation catalogue (18 entries)

en: Advanced options
sr: Напредна подешавања

en: Flat Pages
sr: Флет странице

en: Example: “/about/contact/”. Make sure to have leading and trailing slashes.
sr: Пример: "/about/contact/". Пазите на то да постоје почетне и завршне косе црте.

en: This value must contain only letters, numbers, dots, underscores, dashes, slashes or tildes.
sr: Унета вредност може садржати само слова, бројке, тачке, доње црте, црте, знаке разломка или тилде.

en: Example: “/about/contact”. Make sure to have a leading slash.
sr: Пример: '/about/contact/'. Пазите на то да постоји почетна коса црта.

en: URL is missing a leading slash.
sr: Недостаје коса црта на почетку URL-а.

en: URL is missing a trailing slash.
sr: Недостаје коса црта на крају URL-а.

en: Flatpage with url %(url)s already exists for site %(site)s
sr: Страница са адресом %(url)s већ постоји за сајт %(site)s

en: title
sr: наслов

en: content
sr: садржај

en: enable comments
sr: омогући коментарисање

en: template name
sr: назив темплејта

en: Example: “flatpages/contact_page.html”. If this isn’t provided, the system will use “flatpages/default.html”.
sr: Пример: "flatpages/contact_page.html". Ако ово оставите празним, систем ће користити "flatpages/default.html".

en: registration required
sr: потребна регистрација

en: If this is checked, only logged-in users will be able to view the page.
sr: Ако је ово обележено, само ће пријављени корисници моћи да виде ову страницу.

en: sites
sr: сајтови

en: flat page
sr: флет страница

en: flat pages
sr: флет странице
