django - en to hu translation catalogue (18 entries)

en: Advanced options
hu: További beállítások

en: Flat Pages
hu: Egyszerű oldalak

en: Example: “/about/contact/”. Make sure to have leading and trailing slashes.
hu: Példa: "/rolunk/kapcsolat/" Bizonyosodjon meg róla, hogy a kezdő és záró "/" karakterek a helyükön vannak.

en: This value must contain only letters, numbers, dots, underscores, dashes, slashes or tildes.
hu: Ez az érték csak betűt, számot, pontot, aláhúzást, kötőjelet, perjelet, vagy hullámot tartalmazhat.

en: Example: “/about/contact”. Make sure to have a leading slash.
hu: Példa: "/rolunk/kapcsolat". Bizonyosodjon meg róla, hogy "/" karakterrel kezdődik.

en: URL is missing a leading slash.
hu: AZ URL-ből hiányzik a kezdő perjel.

en: URL is missing a trailing slash.
hu: AZ URL-ből hiányzik a záró perjel.

en: Flatpage with url %(url)s already exists for site %(site)s
hu: %(site)s honlapon már létezik egyszerű oldal ezzel az URL-lel: %(url)s

en: title
hu: cím

en: content
hu: tartalom

en: enable comments
hu: megjegyzések engedélyezése

en: template name
hu: sablon neve

en: Example: “flatpages/contact_page.html”. If this isn’t provided, the system will use “flatpages/default.html”.
hu: Példa: "flatpages/contact_page.html". Ha ez nincs megadva, a rendszer a "flatpages/default.html" értéket fogja használni.

en: registration required
hu: regisztráció szükséges

en: If this is checked, only logged-in users will be able to view the page.
hu: Ha ez be van jelölve, csak bejelentkezett felhasználó tudja az oldalt megnézni.

en: sites
hu: honlapok

en: flat page
hu: egyszerű oldal

en: flat pages
hu: egyszerű oldalak
