django - en to et translation catalogue (18 entries)

en: Advanced options
et: Lisavalikud

en: Flat Pages
et: Sisulehed

en: Example: “/about/contact/”. Make sure to have leading and trailing slashes.
et: Näide: “/about/contact/”. Veenduge, et URL algaks ja lõppeks kaldkriipsuga.

en: This value must contain only letters, numbers, dots, underscores, dashes, slashes or tildes.
et: See väärtus peab sisaldama ainult tähti, numbreid, punkte, alakriipse, kriipse, kaldkriipse või tildeseid.

en: Example: “/about/contact”. Make sure to have a leading slash.
et: Näide: “/about/contact”. Veenduge, et URL algaks kaldkriipsuga.

en: URL is missing a leading slash.
et: Internetiaadressil puudub alustav kaldkriips

en: URL is missing a trailing slash.
et: Internetiaadressil puudub lõpetav kaldkriips

en: Flatpage with url %(url)s already exists for site %(site)s
et: Saidil %(site)s on sisuleht aadressiga %(url)s juba olemas

en: title
et: pealkiri

en: content
et: sisu

en: enable comments
et: võimalda kommentaarid

en: template name
et: mall

en: Example: “flatpages/contact_page.html”. If this isn’t provided, the system will use “flatpages/default.html”.
et: Näide: “flatpages/contact_page.html”.  Kui mall on määramata, kasutatakse vaikimisi malli “flatpages/default.html”.

en: registration required
et: registreerumine nõutav

en: If this is checked, only logged-in users will be able to view the page.
et: Kui see on valitud, näevad lehte ainult sisselogitud kasutajad

en: sites
et: saidid

en: flat page
et: sisuleht

en: flat pages
et: sisulehed
