django - en to da translation catalogue (18 entries)

en: Advanced options
da: Avancerede muligheder

en: Flat Pages
da: Flade sider

en: Example: “/about/contact/”. Make sure to have leading and trailing slashes.
da: Eksempel: “/om/kontakt/”. Vær opmærksom på, at der skal være skråstreg både først og sidst.

en: This value must contain only letters, numbers, dots, underscores, dashes, slashes or tildes.
da: Denne værdi må kun indeholde bogstaver, tal, punktum, understreger, bindestreger, skråstreger eller tilder.

en: Example: “/about/contact”. Make sure to have a leading slash.
da: Eksempel: “/om/kontakt/”. Vær opmærksom på, at der skal være skråstreg først.

en: URL is missing a leading slash.
da: URL mangler en skråstreg i starten.

en: URL is missing a trailing slash.
da: URL mangler en afsluttende skråstreg.

en: Flatpage with url %(url)s already exists for site %(site)s
da: En flad side med URL'en %(url)s eksisterer allerede for siden %(site)s

en: title
da: titel

en: content
da: indhold

en: enable comments
da: tillad kommentarer

en: template name
da: skabelonnavn

en: Example: “flatpages/contact_page.html”. If this isn’t provided, the system will use “flatpages/default.html”.
da: Eksempel: “flatpages/kontaktside”. Hvis dette ikke gives bruger systemet “flatpages/default”.

en: registration required
da: registrering påkrævet

en: If this is checked, only logged-in users will be able to view the page.
da: Hvis denne boks er markeret, vil kun brugere der er logget ind, kunne se siden.

en: sites
da: websider

en: flat page
da: flad side

en: flat pages
da: flade sider
