django - en to nn translation catalogue (78 entries)

en: Personal info
nn: Personleg informasjon

en: Permissions
nn: Løyve

en: Important dates
nn: Viktige datoar

en: %(name)s object with primary key %(key)r does not exist.
nn: %(name)s-objekt med primærnøkkelen %(key)r eksisterer ikkje.

en: Password changed successfully.
nn: Passordet er endra.

en: Change password: %s
nn: Endre passord: %s

en: Authentication and Authorization
nn: Stadfesting og Autorisasjon

en: password
nn: passord

en: last login
nn: siste innlogging

en: No password set.
nn: Passord ikkje sett.

en: Invalid password format or unknown hashing algorithm.
nn: Ugyldig passordformat eller ukjend hash-algoritme.

en: The two password fields didn’t match.
nn: Dei to passordfelta er ikkje like.

en: Password
nn: Passord

en: Password confirmation
nn: Stadfesting av passord

en: Enter the same password as before, for verification.
nn: Skriv inn det samme passordet som før, for verifisering.

en: Raw passwords are not stored, so there is no way to see this user’s password, but you can change the password using <a href="{}">this form</a>.
nn: Sjølve passordet vert ikkje lagra, så det finnast ingen måte å sjå denne brukaren sitt passord, men du kan endra passordet med <a href="{}">dette skjemaet</a>.

en: Please enter a correct %(username)s and password. Note that both fields may be case-sensitive.
nn: Oppgje korrekt %(username)s og passord. Merk at det er skilnad på små og store bokstavar.

en: This account is inactive.
nn: Denne kontoen er inaktiv.

en: Email
nn: E-post

en: New password
nn: Nytt passord

en: New password confirmation
nn: Stadfest nytt passord

en: Your old password was entered incorrectly. Please enter it again.
nn: Det gamle passordet er feil. Prøv omatt.

en: Old password
nn: Gammalt passord

en: Password (again)
nn: Passord (gjenta)

en: algorithm
nn: algoritme

en: iterations
nn: iterasjonar

en: variety
nn: variasjon

en: version
nn: versjon

en: memory cost
nn: minnekostnad

en: time cost
nn: tidskostnad

en: parallelism
nn: parallellitet

en: work factor
nn: arbeidsfaktor

en: checksum
nn: kontrollsum

en: block size
nn: blokkstorleik

en: name
nn: namn

en: content type
nn: innhaldstype

en: codename
nn: kodenamn

en: permission
nn: løyve

en: permissions
nn: løyve

en: group
nn: gruppe

en: groups
nn: grupper

en: superuser status
nn: superbrukar

en: Designates that this user has all permissions without explicitly assigning them.
nn: Angir at denne brukaren har alle løyve utan å eksplisitt sette dei.

en: The groups this user belongs to. A user will get all permissions granted to each of their groups.
nn: Gruppene brukaren tilhøyrer. Brukarar får løyva til gruppene dei er med i.

en: user permissions
nn: Brukerløyve

en: Specific permissions for this user.
nn: Løyva til denne brukaren.

en: username
nn: brukarnamn

en: Required. 150 characters or fewer. Letters, digits and @/./+/-/_ only.
nn: Nødvendig. 150 teikn eller færre. Berre bokstavar, tall @/./+/-/_.

en: A user with that username already exists.
nn: Det eksisterar allereie ein brukar med dette brukernamnet.

en: first name
nn: fornamn

en: last name
nn: etternamn

en: email address
nn: e-postadresse

en: staff status
nn: administrasjonsstatus

en: Designates whether the user can log into this admin site.
nn: Angir at brukaren kan logge inn på denne administrasjonssida.

en: active
nn: aktiv

en: Designates whether this user should be treated as active. Unselect this instead of deleting accounts.
nn: Angir at denne brukaren er aktiv. Avmerk denne i staden for å slette kontoen.

en: date joined
nn: registrert

en: user
nn: brukar

en: users
nn: brukarar

en: This password is too short. It must contain at least %(min_length)d character. | This password is too short. It must contain at least %(min_length)d characters.
nn[0]: Dette passordet er for stutt. Det må innehalde minst %(min_length)d teikn.
nn[1]: Dette passordet er for stutt. Det må innehalde minst %(min_length)d teikn.

en: Your password must contain at least %(min_length)d character. | Your password must contain at least %(min_length)d characters.
nn[0]: Passordet ditt må innehalde minst %(min_length)d teikn.
nn[1]: Passordet ditt må innehalde minst %(min_length)d teikn.

en: The password is too similar to the %(verbose_name)s.
nn: Passordet er for likt %(verbose_name)s.

en: Your password can’t be too similar to your other personal information.
nn: Passordet ditt kan ikkje vere for likt dine andre personopplysingar.

en: This password is too common.
nn: Dette passordet er for vanleg.

en: Your password can’t be a commonly used password.
nn: Passordet ditt kan ikkje vere eit ofte brukt passord.

en: This password is entirely numeric.
nn: Dette passordet innehalder berre tal.

en: Your password can’t be entirely numeric.
nn: Passordet ditt kan ikkje innehalde berre tal.

en: Password reset on %(site_name)s
nn: Passordnullstilling på %(site_name)s

en: Enter a valid username. This value may contain only English letters, numbers, and @/./+/-/_ characters.
nn: Oppgje eit gyldig brukarnamn. Denne verdien kan berre innehalde bokstavar, tal, og @/./+/-/_ teikn.

en: Enter a valid username. This value may contain only letters, numbers, and @/./+/-/_ characters.
nn: Oppgje eit gyldig brukarnamn. Denne verdien kan berre innehalde bokstavar, tal, og @/./+/-/_ teikn.

en: Logged out
nn: Logga ut

en: Password reset
nn: Nullstill passord

en: Password reset sent
nn: Passordnullstilling utsendt

en: Enter new password
nn: Oppgje nytt passord

en: Password reset unsuccessful
nn: Passordet vart ikkje nullstilt

en: Password reset complete
nn: Passord nullstilt

en: Password change
nn: Endre passord

en: Password change successful
nn: Passord endra
