django - en to az translation catalogue (79 entries)

en: Personal info
az: Şəxsi məlumat

en: Permissions
az: İcazələr

en: Important dates
az: Vacib tarixlər

en: %(name)s object with primary key %(key)r does not exist.
az: Əsas %(key)r açarı ilə %(name)s obyekti mövcud deyil.

en: Password changed successfully.
az: Şifrə uğurla dəyişdirildi.

en: Change password: %s
az: Şifrəni dəyiş: %s

en: Authentication and Authorization
az: Təsdiqləmə və Səlahiyyət

en: password
az: şifrə

en: last login
az: son dəfə daxil olub

en: No password set.
az: Şifrə təyin olunmayıb.

en: Invalid password format or unknown hashing algorithm.
az: Xətalı şifrə formatı və ya bilinməyən heş alqoritması.

en: The two password fields didn’t match.
az: Şifrə xanalarının dəyərləri eyni deyil.

en: Password
az: Şifrə

en: Password confirmation
az: Şifrənin təsdiqi

en: Enter the same password as before, for verification.
az: Təsdiqləmək üçün əvvəlki ilə eyni şifrəni daxil edin.

en: Raw passwords are not stored, so there is no way to see this user’s password, but you can change the password using <a href="{}">this form</a>.
az: Şifrələr açıq formada saxlanılmadığı üçün bu istifadəçinin şifrəsini görmək mümkün deyil, amma <a href="{}">bu formadan</a> istifadə edərək şifrəni dəyişə bilərsiz.

en: Please enter a correct %(username)s and password. Note that both fields may be case-sensitive.
az: Lütfən düzgün %(username)s və şifrə daxil edin. Nəzərə alın ki, hər ikisi də böyük-kiçik hərflərə həssasdırlar.

en: This account is inactive.
az: Bu hesab qeyri-aktivdir.

en: Email
az: E-poçt

en: New password
az: Yeni şifrə

en: New password confirmation
az: Yeni şifrənin təsdiqi

en: Your old password was entered incorrectly. Please enter it again.
az: Köhnə şifrəni yanlış daxil etdiniz. Zəhmət olmasa bir daha yoxlayın.

en: Old password
az: Köhnə şifrə

en: Password (again)
az: Şifrə (bir daha)

en: algorithm
az: alqoritm

en: iterations
az: təkrarlama

en: salt
az: duz

en: hash
az: heş

en: variety
az: müxtəliflik

en: version
az: versiya

en: memory cost
az: yaddaş xərci

en: time cost
az: vaxt xərci

en: parallelism
az: paralellik

en: work factor
az: iş faktoru

en: checksum
az: yoxlama dəyəri

en: name
az: ad

en: content type
az: məzmun növü

en: codename
az: kod adı

en: permission
az: icazə

en: permissions
az: icazələr

en: group
az: qrup

en: groups
az: qruplar

en: superuser status
az: superistifadəçi statusu

en: Designates that this user has all permissions without explicitly assigning them.
az: İstifadəçiyə bütün icazələri verir.

en: The groups this user belongs to. A user will get all permissions granted to each of their groups.
az: Bu istifadəçinin aid olduğu qruplar. İstifadə bu qruplardan hər birinə verilən bütün icazələri alacaq.

en: user permissions
az: səlahiyyətləri

en: Specific permissions for this user.
az: Bu istifadəçiyə aid xüsusi icazələr.

en: username
az: istifadəçi adı

en: Required. 150 characters or fewer. Letters, digits and @/./+/-/_ only.
az: Tələb edilir. Ən az 150 simvol. Ancaq hərf, rəqəm və @/./+/-/_.

en: A user with that username already exists.
az: Bu istifadəçi adı altında başqa istifadəçi var.

en: first name
az: ad

en: last name
az: soyad

en: email address
az: e-poçt ünvanı

en: staff status
az: admin statusu

en: Designates whether the user can log into this admin site.
az: İstifadəçinin admin panelinə daxil olub, olmayacağını təyin edir.

en: active
az: Aktiv

en: Designates whether this user should be treated as active. Unselect this instead of deleting accounts.
az: İstifadəçinin aktiv və ya qeyri-aktiv olmasını təyin edir. Hesabları silmək əvəzinə bundan istifadə edin.

en: date joined
az: qoşulub

en: user
az: istifadəçi

en: users
az: istifadəçilər

en: This password is too short. It must contain at least %(min_length)d character. | This password is too short. It must contain at least %(min_length)d characters.
az[0]: Bu parol çox qısadır. Ən az %(min_length)d işarə olmalıdır.
az[1]: Bu şifrə çox qısadır. Ən az %(min_length)d simvoldan ibarət olmalıdır.

en: Your password must contain at least %(min_length)d character. | Your password must contain at least %(min_length)d characters.
az[0]: Parolunuz ən az %(min_length)d işarə olmalıdır.
az[1]: Şifrəniz ən az %(min_length)d simvoldan ibarət olmalıdır.

en: The password is too similar to the %(verbose_name)s.
az: Şifrəniz %(verbose_name)s ilə çox bənzərdir.

en: Your password can’t be too similar to your other personal information.
az: Şifrəniz digər şəxsi məlumatlarınıza çox bənzərdir.

en: This password is too common.
az: Bu şifrə çox asandır.

en: Your password can’t be a commonly used password.
az: Şifrəniz çox istifadə edilən, ümumişlək olmamalıdır.

en: This password is entirely numeric.
az: Bu şifrə ancaq rəqəmlərdən ibarətdir.

en: Your password can’t be entirely numeric.
az: Şifrəniz ancaq rəqəmlərdən ibarət ola bilməz.

en: Password reset on %(site_name)s
az: %(site_name)s, şifrənin sıfırlanması

en: Enter a valid username. This value may contain only English letters, numbers, and @/./+/-/_ characters.
az: Düzgün istifadəçi adı daxil edin. Bu dəyən ancaq İngiliscə hərflərdən, rəqəm və @/./+/-/_ işarətlərindən ibarət ola bilər.

en: Enter a valid username. This value may contain only letters, numbers, and @/./+/-/_ characters.
az: Düzgün istifadəçi adı daxil edin. Bu dəyən ancaq hərf, rəqəm və @/./+/-/_ işarətlərindən ibarət ola bilər.

en: Logged out
az: Çıxdınız

en: Password reset
az: Şifrənin sıfırlanması

en: Password reset sent
az: Şifrə sıfırlanması göndərildi

en: Enter new password
az: Yeni şifrəni daxil edin

en: Password reset unsuccessful
az: Şifrə sıfırlanması uğursuz oldu

en: Password reset complete
az: Şifrə sıfırlanması tamamlandı

en: Password change
az: Şifrənin dəyişdirilməsi

en: Password change successful
az: Şifrə uğurla dəyişdirildi
