django - en to nb translation catalogue (59 entries)

en: Administrative Documentation
nb: Administrasjons-dokumentasjon

en: Home
nb: Hjem

en: Documentation
nb: Dokumentasjon

en: Bookmarklets
nb: Bokmerker

en: Documentation bookmarklets
nb: Dokumentasjonsbokmerker

en: To install bookmarklets, drag the link to your bookmarks toolbar, or right-click the link and add it to your bookmarks. Now you can select the bookmarklet from any page in the site.
nb: For å installere bokmerker, dra linken til verktøylinjen for bokmerker, eller høyreklikk og legg til i bokmerker. Nå kan du du velge bokmerket fra hvilken som helst side på nettstedet.

en: Documentation for this page
nb: Dokumentasjon for denne siden

en: Jumps you from any page to the documentation for the view that generates that page.
nb: Hopp fra hvilken som helst side til dokumentasjonen for visningsfunksjonen som genererte den siden.

en: List of all the template tags and their functions.
nb: Liste over alle mal-taggene og deres funksjoner.

en: Filters
nb: Filter

en: Filters are actions which can be applied to variables in a template to alter the output.
nb: Filtre er handlinger som kan brukes på variabler i en mal for å endre output.

en: Models
nb: Modeller

en: Models are descriptions of all the objects in the system and their associated fields. Each model has a list of fields which can be accessed as template variables
nb: Modeller er beskrivelser av alle objektene i systemet og tilhørende felter. Hver modell har en liste over felt som kan brukes som mal-variabler

en: Each page on the public site is generated by a view. The view defines which template is used to generate the page and which objects are available to that template.
nb: Hver side på det offentlige nettstedet er generert av et view. View'et definerer hvilken malen som blir brukt til å generere siden og hvilke objekter som er tilgjengelige for den malen.

en: Tools for your browser to quickly access admin functionality.
nb: Verktøy for nettleseren din for å få rask tilgang til admin-funksjonalitet.

en: Please install docutils
nb: Vennligst installer docutils

en: The admin documentation system requires Python’s <a href="%(link)s">docutils</a> library.
nb: Admin-verktøyets dokumentasjonssystem behøver Pythons <a href="%(link)s">docutils</a>-bibliotek .

en: Please ask your administrators to install <a href="%(link)s">docutils</a>.
nb: Spør dine administratorer om å installere <a href="%(link)s">docutils</a> .

en: Model: %(name)s
nb: Modell: %(name)s

en: Fields
nb: Felter

en: Field
nb: Felt

en: Description
nb: Beskrivelse

en: Methods with arguments
nb: Metoder med argumenter

en: Method
nb: Metode

en: Arguments
nb: Argumenter

en: Back to Model documentation
nb: Tilbake til modell-dokumentasjon

en: Model documentation
nb: Modelldokumentasjon

en: Model groups
nb: Modellgrupper

en: Templates
nb: Maler

en: Template: %(name)s
nb: Mal: %(name)s

en: Template: <q>%(name)s</q>
nb: Mal: <q>%(name)s</q>

note: Translators: Search is not a verb here, it qualifies path (a search path)
en: Search path for template <q>%(name)s</q>:
nb: Søkebane for mal <q>%(name)s</q>:

en: (does not exist)
nb: (finnes ikke)

en: Back to Documentation
nb: Tilbake til dokumentasjonen

en: Template filters
nb: Mal-filtre

en: Template filter documentation
nb: Mal-filter dokumentasjon

en: Built-in filters
nb: Innebygde filtre

en: To use these filters, put <code>%(code)s</code> in your template before using the filter.
nb: For å bruke disse filtrene, sett inn <code>%(code)s</code> i malen før du bruker filteret.

en: Template tags
nb: Mal-tagger

en: Template tag documentation
nb: Mal-tag-dokumentasjon

en: Built-in tags
nb: Innebygde tagger

en: To use these tags, put <code>%(code)s</code> in your template before using the tag.
nb: For å bruke disse taggene, sett inn <code>%(code)s</code> i malen før du bruker taggen.

en: Context:
nb: Kontekst:

en: Templates:
nb: Maler:

en: Back to View documentation
nb: Tilbake til view-dokumentasjonen

en: View documentation
nb: View-dokumentasjon

en: Jump to namespace
nb: Gå til navnerom

en: Empty namespace
nb: Tomt navnerom

en: Views by namespace %(name)s
nb: Views etter navnerom %(name)s

en: Views by empty namespace
nb: Views etter tomt navnerom

en: 
        View function: <code>%(full_name)s</code>. Name: <code>%(url_name)s</code>.
nb: 
    View-funksjon: <code>%(full_name)s</code>. Navn: <code>%(url_name)s</code>.

en: App %(app_label)r not found
nb: Applikasjon %(app_label)r ikke funnet

en: Model %(model_name)r not found in app %(app_label)r
nb: Fant ikke modellen %(model_name)r i applikasjonen %(app_label)r

en: model:
nb: modell:

en: the related `%(app_label)s.%(data_type)s` object
nb: det relaterte `%(app_label)s.%(data_type)s`-objektet

en: related `%(app_label)s.%(object_name)s` objects
nb: relaterte `%(app_label)s.%(object_name)s`-objekter

en: all %s
nb: alle %s

en: number of %s
nb: antall %s

en: %s does not appear to be a urlpattern object
nb: %s ser ikke ut til å være et urlpattern-objekt
