django - en to gl translation catalogue (65 entries)

en: Administrative Documentation
gl: Documentación administrativa

en: Home
gl: Inicio

en: Documentation
gl: Documentación

en: Documentation bookmarklets
gl: Bookmarklets de documentación

en: To install bookmarklets, drag the link to your bookmarks toolbar, or right-click the link and add it to your bookmarks. Now you can select the bookmarklet from any page in the site.
gl: Para instalar os bookmarklets, arrastre o enlace á súa barra de marcadores, ou pinche co botón dereito no enlace e engádao ós marcadores. Agora poderá seleccionar o bookmarklet desde calquera páxina do sitio.

en: Documentation for this page
gl: Documentación para esta páxina

en: Jumps you from any page to the documentation for the view that generates that page.
gl: Salta á documentación para a vista que xera a páxina.

en: Tags
gl: Etiquetas

en: List of all the template tags and their functions.
gl: Listado de todas as etiquetas de plantilla e as súas funcións.

en: Filters
gl: Filtros

en: Filters are actions which can be applied to variables in a template to alter the output.
gl: Os filtros son accións que poden aplicarse a variables nunha plantilla para modificar a salida.

en: Models
gl: Modelos

en: Models are descriptions of all the objects in the system and their associated fields. Each model has a list of fields which can be accessed as template variables
gl: Os modelos son descripcións de tódos os obxetos no sistema e os seus campos asociados. Cada modelo ten unha lista de campos ós que pode accederse como variables de plantilla.

en: Views
gl: Vistas

en: Each page on the public site is generated by a view. The view defines which template is used to generate the page and which objects are available to that template.
gl: Cada páxina no sitio público é xerada por unha vista. A vista define qué plantilla se usa para xerar a páxina, e qué obxetos están dispoñibles nesa plantilla.

en: Tools for your browser to quickly access admin functionality.
gl: Ferramentas para o navegador para acceder rápidamente á funcionalidade de administración.

en: Please install docutils
gl: Por favor instale docutils

en: The admin documentation system requires Python’s <a href="%(link)s">docutils</a> library.
gl: O sistema de documentación de admin require da librería de Python <a href="%(link)s">docutils</a>.

en: Please ask your administrators to install <a href="%(link)s">docutils</a>.
gl: Por favor pídalle ós administradores que instalen <a href="%(link)s">docutils</a>.

en: Model: %(name)s
gl: Modelo: %(name)s

en: Fields
gl: Campos

en: Field
gl: Campo

en: Type
gl: Tipo

en: Description
gl: Descrición

en: Methods with arguments
gl: Métodos con argumentos

en: Method
gl: Método

en: Arguments
gl: Argumentos

en: Back to Model documentation
gl: Volver á documentación do Modelo

en: Model documentation
gl: Documentación do modelo

en: Model groups
gl: Modelos dos grupos

en: Templates
gl: Patróns

en: Template: %(name)s
gl: Plantilla: %(name)s

en: Template: <q>%(name)s</q>
gl: Plantilla: <q>%(name)s</q>

note: Translators: Search is not a verb here, it qualifies path (a search path)
en: Search path for template <q>%(name)s</q>:
gl: Rutas de busca para a plantilla <q>%(name)s</q>:

en: (does not exist)
gl: (non existe)

en: Back to Documentation
gl: Volver á documentación

en: Template filters
gl: Filtros de plantilla

en: Template filter documentation
gl: Documentación dos filtros de plantilla

en: Built-in filters
gl: Filtros incluidos

en: To use these filters, put <code>%(code)s</code> in your template before using the filter.
gl: Para usar estes filtros, poña <code>%(code)s</code> na plantilla antes de usar o filtro.

en: Template tags
gl: Etiquetas de plantilla

en: Template tag documentation
gl: Documentación das etiquetas de plantilla

en: Built-in tags
gl: Etiquetas  incluidas

en: To use these tags, put <code>%(code)s</code> in your template before using the tag.
gl: Para usar estas etiquetas, poña <code>%(code)s</code> na plantilla antes de usar a etiqueta.

en: View: %(name)s
gl: Vista: %(name)s

en: Context:
gl: Contexto:

en: Templates:
gl: Plantillas:

en: Back to View documentation
gl: Volver á documentación da Vista

en: View documentation
gl: Ver documentación

en: Jump to namespace
gl: Saltar ó espacio de nomes

en: Empty namespace
gl: Baleirar espacio de nomes

en: Views by namespace %(name)s
gl: Vistas por espacio de nomes %(name)s

en: Views by empty namespace
gl: Vustas por espacio de nomes baleiro

en: 
        View function: <code>%(full_name)s</code>. Name: <code>%(url_name)s</code>.
gl: 
    Función de vista: <code>%(full_name)s</code>. Nome <code>%(url_name)s</code>.

en: tag:
gl: etiqueta:

en: filter:
gl: filtro:

en: view:
gl: vista:

en: App %(app_label)r not found
gl: Non se atopa a aplicación %(app_label)r

en: Model %(model_name)r not found in app %(app_label)r
gl: O modelo %(model_name)r non se atopou na aplicación %(app_label)r

en: model:
gl: modelo:

en: the related `%(app_label)s.%(data_type)s` object
gl: o obxecto relacionado `%(app_label)s.%(data_type)s`

en: related `%(app_label)s.%(object_name)s` objects
gl: obxectos relacionados `%(app_label)s.%(object_name)s`

en: all %s
gl: todos os %s

en: number of %s
gl: número de %s

en: %s does not appear to be a urlpattern object
gl: %s non semella ser un obxecto urlpattern
