django - en to ast translation catalogue (7 entries)

en: Field
ast: Campu

en: Type
ast: Triba

en: Description
ast: Descripción

en: tag:
ast: marca:

en: filter:
ast: filtru:

en: view:
ast: vista:

en: model:
ast: modelu:
