django - en to tk translation catalogue (41 entries)

en: Delete selected %(verbose_name_plural)s
tk: %(verbose_name_plural)s saýlanany poz

en: Successfully deleted %(count)d %(items)s.
tk: %(count)d%(items)süstünlikli pozuldy.

en: Cannot delete %(name)s
tk: Pozmak amala aşyrylyp bilinmedi %(name)s

en: Are you sure?
tk: Siz dowam etmekçimi?

en: Administration
tk: Administrasiýa

en: All
tk: Ählisi

en: Yes
tk: Hawa

en: No
tk: Ýok

en: Unknown
tk: Nätanyş

en: Any date
tk: Islendik sene

en: Today
tk: Şu gün

en: Past 7 days
tk: Soňky 7 gün

en: This month
tk: Şul aý

en: This year
tk: Şul ýyl

en: No date
tk: Senesiz

en: Has date
tk: Seneli

en: Empty
tk: Boş

en: Not empty
tk: Boş däl

en: Please enter the correct %(username)s and password for a staff account. Note that both fields may be case-sensitive.
tk: Administratiw bolmadyk hasap üçin dogry %(username)swe parol ulanmagyňyzy sizden haýyş edýäris. Giriziljek maglumatlaryň harp ýalňyşsyz bolmagyny göz öňünde tutmagy unutmaň.

en: Action:
tk: Hereket:

en: Add another %(verbose_name)s
tk: Başga %(verbose_name)s goş

en: Remove
tk: Aýyr

en: Addition
tk: Goşmaça

en: Change
tk: Üýtget

en: Deletion
tk: Pozmaklyk

en: action time
tk: hereket wagty

en: user
tk: ulanyjy

en: content type
tk: maglumat görnüşi

en: object id
tk: obýekt id'sy

note: Translators: 'repr' means representation (https://docs.python.org/library/functions.html#repr)
en: object repr
tk: obýekt repr'y

en: action flag
tk: hereket baýdaklandyryşy

en: change message
tk: Habarnamany üýtget

en: log entry
tk: Giriş habarnamasy

en: log entries
tk: giriş habarnamalary

en: Added “%(object)s”.
tk: "%(object)s" goşuldy

en: Changed “%(object)s” — %(changes)s
tk: "%(object)s" üýtgedildi - %(changes)s

en: Deleted “%(object)s.”
tk: "%(object)s" pozuldy.

en: LogEntry Object
tk: GirişHabarnamasy Obýekty

en: Added {name} “{object}”.
tk: Goşuldy {name} "{object}".

en: Added.
tk: Goşuldy.

en: and
tk: we
