django - en to th translation catalogue (51 entries)

en: Available %s
th: %sที่มีอยู่

en: This is the list of available %s. You may choose some by selecting them in the box below and then clicking the "Choose" arrow between the two boxes.
th: นี่คือรายการที่ใช้ได้ของ %s คุณอาจเลือกบางรายการโดยการเลือกไว้ในกล่องด้านล่างแล้วคลิกที่ปุ่ม "เลือก" ระหว่างสองกล่อง

en: Type into this box to filter down the list of available %s.
th: พิมพ์ลงในช่องนี้เพื่อกรองรายการที่ใช้ได้ของ %s

en: Filter
th: ตัวกรอง

en: Choose all
th: เลือกทั้งหมด

en: Click to choose all %s at once.
th: คลิกเพื่อเลือก %s ทั้งหมดในครั้งเดียว

en: Choose
th: เลือก

en: Remove
th: ลบออก

en: Chosen %s
th: %sที่ถูกเลือก

en: This is the list of chosen %s. You may remove some by selecting them in the box below and then clicking the "Remove" arrow between the two boxes.
th: นี่คือรายการที่ถูกเลือกของ %s คุณอาจเอาบางรายการออกโดยการเลือกไว้ในกล่องด้านล่างแล้วคลิกที่ปุ่ม "เอาออก" ระหว่างสองกล่อง

en: Remove all
th: เอาออกทั้งหมด

en: Click to remove all chosen %s at once.
th: คลิกเพื่อเอา %s ออกทั้งหมดในครั้งเดียว

en: %(sel)s of %(cnt)s selected | %(sel)s of %(cnt)s selected
th[0]: %(sel)s จาก %(cnt)s selected

en: You have unsaved changes on individual editable fields. If you run an action, your unsaved changes will be lost.
th: คุณยังไม่ได้บันทึกการเปลี่ยนแปลงในแต่ละฟิลด์ ถ้าคุณเรียกใช้คำสั่ง ข้อมูลที่ไม่ได้บันทึกการเปลี่ยนแปลงของคุณจะหายไป

en: You have selected an action, but you haven't saved your changes to individual fields yet. Please click OK to save. You'll need to re-run the action.
th: คุณได้เลือกคำสั่ง แต่คุณยังไม่ได้บันทึกการเปลี่ยนแปลงของคุณไปยังฟิลด์ กรุณาคลิก OK เพื่อบันทึก คุณจะต้องเรียกใช้คำสั่งใหม่อีกครั้ง

en: You have selected an action, and you haven't made any changes on individual fields. You're probably looking for the Go button rather than the Save button.
th: คุณได้เลือกคำสั่งและคุณยังไม่ได้ทำการเปลี่ยนแปลงใด ๆ ในฟิลด์ คุณอาจมองหาปุ่มไปมากกว่าปุ่มบันทึก

en: Now
th: ขณะนี้

en: Midnight
th: เที่ยงคืน

en: 6 a.m.
th: หกโมงเช้า

en: Noon
th: เที่ยงวัน

en: 6 p.m.
th: หกโมงเย็น

en: Note: You are %s hour ahead of server time. | Note: You are %s hours ahead of server time.
th[0]: หมายเหตุ: เวลาคุณเร็วกว่าเวลาบนเซิร์ฟเวอร์อยู่ %s ชั่วโมง.

en: Note: You are %s hour behind server time. | Note: You are %s hours behind server time.
th[0]: หมายเหตุ: เวลาคุณช้ากว่าเวลาบนเซิร์ฟเวอร์อยู่ %s ชั่วโมง.

en: Choose a Time
th: เลือกเวลา

en: Choose a time
th: เลือกเวลา

en: Cancel
th: ยกเลิก

en: Today
th: วันนี้

en: Choose a Date
th: เลือกวัน

en: Yesterday
th: เมื่อวาน

en: Tomorrow
th: พรุ่งนี้

en: January
th: มกราคม

en: February
th: กุมภาพันธ์

en: March
th: มีนาคม

en: April
th: เมษายน

en: May
th: พฤษภาคม

en: June
th: มิถุนายน

en: July
th: กรกฎาคม

en: August
th: สิงหาคม

en: September
th: กันยายน

en: October
th: ตุลาคม

en: November
th: พฤศจิกายน

en: December
th: ธันวาคม

[ctx: one letter Sunday]
en: S
th: อา.

[ctx: one letter Monday]
en: M
th: จ.

[ctx: one letter Tuesday]
en: T
th: อ.

[ctx: one letter Wednesday]
en: W
th: พ.

[ctx: one letter Thursday]
en: T
th: พฤ.

[ctx: one letter Friday]
en: F
th: ศ.

[ctx: one letter Saturday]
en: S
th: ส.

en: Show
th: แสดง

en: Hide
th: ซ่อน
