django - en to sv translation catalogue (57 entries)

en: Available %s
sv: Tillgängliga %s

en: This is the list of available %s. You may choose some by selecting them in the box below and then clicking the "Choose" arrow between the two boxes.
sv: Detta är listan med tillgängliga %s. Du kan välja ut vissa genom att markera dem i rutan nedan och sedan klicka på "Välj"-knapparna mellan de två rutorna.

en: Type into this box to filter down the list of available %s.
sv: Skriv i denna ruta för att filtrera listan av tillgängliga %s.

en: Choose all
sv: Välj alla

en: Click to choose all %s at once.
sv: Klicka för att välja alla %s på en gång.

en: Choose
sv: Välj

en: Remove
sv: Ta bort

en: Chosen %s
sv: Välj %s

en: This is the list of chosen %s. You may remove some by selecting them in the box below and then clicking the "Remove" arrow between the two boxes.
sv: Detta är listan med utvalda %s. Du kan ta bort vissa genom att markera dem i rutan nedan och sedan klicka på "Ta bort"-pilen mellan de två rutorna.

en: Remove all
sv: Ta bort alla

en: Click to remove all chosen %s at once.
sv: Klicka för att ta bort alla valda %s på en gång.

en: %(sel)s of %(cnt)s selected | %(sel)s of %(cnt)s selected
sv[0]: %(sel)s av %(cnt)s markerade
sv[1]: %(sel)s av %(cnt)s markerade

en: You have unsaved changes on individual editable fields. If you run an action, your unsaved changes will be lost.
sv: Du har ändringar som inte sparats i enskilda redigerbara fält. Om du kör en operation kommer de ändringar som inte sparats att gå förlorade.

en: You have selected an action, but you haven’t saved your changes to individual fields yet. Please click OK to save. You’ll need to re-run the action.
sv: Du har markerat en operation, men du har inte sparat sparat dina ändringar till enskilda fält ännu. Var vänlig klicka OK för att spara. Du kommer att behöva köra operationen på nytt.

en: You have selected an action, and you haven’t made any changes on individual fields. You’re probably looking for the Go button rather than the Save button.
sv: Du har markerat en operation och du har inte gjort några ändringar i enskilda fält. Du letar antagligen efter Utför-knappen snarare än Spara.

en: Now
sv: Nu

en: Midnight
sv: Midnatt

en: 6 a.m.
sv: 06:00

en: Noon
sv: Middag

en: Note: You are %s hour ahead of server time. | Note: You are %s hours ahead of server time.
sv[0]: Notera: Du är %s timme före serverns tid.
sv[1]: Notera: Du är %s timmar före serverns tid.

en: Note: You are %s hour behind server time. | Note: You are %s hours behind server time.
sv[0]: Notera: Du är %s timme efter serverns tid.
sv[1]: Notera: Du är %s timmar efter serverns tid.

en: Choose a Time
sv: Välj en tidpunkt

en: Choose a time
sv: Välj en tidpunkt

en: Cancel
sv: Avbryt

en: Today
sv: I dag

en: Choose a Date
sv: Välj ett datum

en: Yesterday
sv: I går

en: Tomorrow
sv: I morgon

en: January
sv: januari

en: February
sv: februari

en: March
sv: mars

en: April
sv: april

en: May
sv: maj

en: June
sv: juni

en: July
sv: juli

en: August
sv: augusti

en: September
sv: september

en: October
sv: oktober

en: November
sv: november

en: December
sv: december

[ctx: abbrev. month January]
en: Jan
sv: jan

[ctx: abbrev. month February]
en: Feb
sv: feb

[ctx: abbrev. month March]
en: Mar
sv: mar

[ctx: abbrev. month April]
en: Apr
sv: apr

[ctx: abbrev. month May]
en: May
sv: maj

[ctx: abbrev. month June]
en: Jun
sv: jun

[ctx: abbrev. month July]
en: Jul
sv: jul

[ctx: abbrev. month August]
en: Aug
sv: aug

[ctx: abbrev. month September]
en: Sep
sv: sep

[ctx: abbrev. month October]
en: Oct
sv: okt

[ctx: abbrev. month November]
en: Nov
sv: nov

[ctx: abbrev. month December]
en: Dec
sv: dec

[ctx: one letter Wednesday]
en: W
sv: O

[ctx: one letter Saturday]
en: S
sv: L

en: You have already submitted this form. Are you sure you want to submit it again?
sv: Du har redan skickat in detta formulär. Är du säker på att du vill skicka in det igen?

en: Show
sv: Visa

en: Hide
sv: Göm
