django - en to nb translation catalogue (178 entries)

en: Successfully deleted %(count)d %(items)s.
nb: Slettet %(count)d %(items)s.

en: Cannot delete %(name)s
nb: Kan ikke slette %(name)s

en: Are you sure?
nb: Er du sikker?

en: Delete selected %(verbose_name_plural)s
nb: Slett valgte %(verbose_name_plural)s

en: Administration
nb: Administrasjon

en: All
nb: Alle

en: Yes
nb: Ja

en: No
nb: Nei

en: Unknown
nb: Ukjent

en: Any date
nb: Når som helst

en: Today
nb: I dag

en: Past 7 days
nb: Siste syv dager

en: This month
nb: Denne måneden

en: This year
nb: I år

en: No date
nb: Ingen dato

en: Has date
nb: Har dato

en: Empty
nb: Tom

en: Not empty
nb: Ikke tom

en: Please enter the correct %(username)s and password for a staff account. Note that both fields may be case-sensitive.
nb: Vennligst oppgi gyldig %(username)s og passord til en administrasjonsbrukerkonto. Merk at det er forskjell på små og store bokstaver.

en: Action:
nb: Handling:

en: Add another %(verbose_name)s
nb: Legg til ny %(verbose_name)s

en: Remove
nb: Fjern

en: Addition
nb: Tillegg

en: Change
nb: Endre

en: Deletion
nb: Sletting

en: action time
nb: tid for handling

en: user
nb: bruker

en: content type
nb: innholdstype

en: object id
nb: objekt-ID

note: Translators: 'repr' means representation (https://docs.python.org/library/functions.html#repr)
en: object repr
nb: objekt-repr

en: action flag
nb: handlingsflagg

en: change message
nb: endre melding

en: log entry
nb: logginnlegg

en: log entries
nb: logginnlegg

en: Added “%(object)s”.
nb: La til "%(object)s".

en: Changed “%(object)s” — %(changes)s
nb: Endret "%(object)s" — %(changes)s

en: Deleted “%(object)s.”
nb: Slettet "%(object)s".

en: LogEntry Object
nb: LogEntry-objekt

en: Added {name} “{object}”.
nb: La til {name} "{object}".

en: Added.
nb: Lagt til.

en: and
nb: og

en: Changed {fields} for {name} “{object}”.
nb: Endret {fields} for {name} "{object}".

en: Changed {fields}.
nb: Endret {fields}.

en: Deleted {name} “{object}”.
nb: Slettet {name} "{object}".

en: No fields changed.
nb: Ingen felt endret.

en: None
nb: Ingen

en: Hold down “Control”, or “Command” on a Mac, to select more than one.
nb: Hold nede «Control», eller «Command» på en Mac, for å velge mer enn én.

en: The {name} “{obj}” was added successfully.
nb: {name} "{obj}" ble lagt til.

en: You may edit it again below.
nb: Du kan endre det igjen nedenfor.

en: The {name} “{obj}” was added successfully. You may add another {name} below.
nb: {name} "{obj}" ble lagt til. Du kan legge til en ny {name} nedenfor.

en: The {name} “{obj}” was changed successfully. You may edit it again below.
nb: {name} "{obj}" ble endret. Du kan redigere videre nedenfor.

en: The {name} “{obj}” was added successfully. You may edit it again below.
nb: {name} "{obj}" ble lagt til. Du kan redigere videre nedenfor.

en: The {name} “{obj}” was changed successfully. You may add another {name} below.
nb: {name} "{obj}" ble endret. Du kan legge til en ny {name} nedenfor.

en: The {name} “{obj}” was changed successfully.
nb: {name} "{obj}" ble endret.

en: Items must be selected in order to perform actions on them. No items have been changed.
nb: Du må velge objekter for å utføre handlinger på dem. Ingen objekter har blitt endret.

en: No action selected.
nb: Ingen handling valgt.

en: The %(name)s “%(obj)s” was deleted successfully.
nb: %(name)s "%(obj)s" ble slettet.

en: %(name)s with ID “%(key)s” doesn’t exist. Perhaps it was deleted?
nb: %(name)s med ID "%(key)s" eksisterer ikke. Kanskje det ble slettet?

en: Add %s
nb: Legg til ny %s

en: Change %s
nb: Endre %s

en: View %s
nb: Se %s

en: Database error
nb: Databasefeil

en: %(count)s %(name)s was changed successfully. | %(count)s %(name)s were changed successfully.
nb[0]: %(count)s %(name)s ble endret.
nb[1]: %(count)s %(name)s ble endret.

en: %(total_count)s selected | All %(total_count)s selected
nb[0]: %(total_count)s valgt
nb[1]: Alle %(total_count)s valgt

en: 0 of %(cnt)s selected
nb: 0 av %(cnt)s valgt

en: Change history: %s
nb: Endringshistorikk: %s

en: Deleting %(class_name)s %(instance)s would require deleting the following protected related objects: %(related_objects)s
nb: Sletting av %(class_name)s «%(instance)s» krever sletting av følgende beskyttede relaterte objekter: %(related_objects)s

en: Django site admin
nb: Django administrasjonsside

en: Django administration
nb: Django-administrasjon

en: Site administration
nb: Nettstedsadministrasjon

en: Log in
nb: Logg inn

en: %(app)s administration
nb: %(app)s-administrasjon

en: Page not found
nb: Fant ikke siden

en: We’re sorry, but the requested page could not be found.
nb: Beklager, men siden du spør etter finnes ikke.

en: Home
nb: Hjem

en: Server error
nb: Tjenerfeil

en: Server error (500)
nb: Tjenerfeil (500)

en: Server Error <em>(500)</em>
nb: Tjenerfeil <em>(500)</em>

en: There’s been an error. It’s been reported to the site administrators via email and should be fixed shortly. Thanks for your patience.
nb: Det har oppstått en feil. Feilen er blitt rapportert til administrator via e-post, og vil bli fikset snart. Takk for din tålmodighet.

en: Run the selected action
nb: Utfør den valgte handlingen

en: Go
nb: Gå

en: Click here to select the objects across all pages
nb: Trykk her for å velge samtlige objekter fra alle sider

en: Select all %(total_count)s %(module_name)s
nb: Velg alle %(total_count)s %(module_name)s

en: Clear selection
nb: Nullstill valg

en: Models in the %(name)s application
nb: Modeller i %(name)s-applikasjonen

en: Add
nb: Legg til

en: View
nb: Se

en: You don’t have permission to view or edit anything.
nb: Du har ikke tillatelse til å vise eller endre noe.

en: First, enter a username and password. Then, you’ll be able to edit more user options.
nb: Skriv først inn brukernavn og passord. Deretter vil du få mulighet til å endre flere brukerinnstillinger.

en: Enter a username and password.
nb: Skriv inn brukernavn og passord.

en: Change password
nb: Endre passord

en: Please correct the error below.
nb: Vennligst korriger feilen under.

en: Please correct the errors below.
nb: Vennligst korriger feilene under.

en: Enter a new password for the user <strong>%(username)s</strong>.
nb: Skriv inn et nytt passord for brukeren <strong>%(username)s</strong>.

en: Welcome,
nb: Velkommen,

en: View site
nb: Vis nettsted

en: Documentation
nb: Dokumentasjon

en: Log out
nb: Logg ut

en: Add %(name)s
nb: Legg til ny %(name)s

en: History
nb: Historikk

en: View on site
nb: Vis på nettsted

en: Filter
nb: Filtrering

en: Clear all filters
nb: Fjern alle filtre

en: Remove from sorting
nb: Fjern fra sortering

en: Sorting priority: %(priority_number)s
nb: Sorteringsprioritet: %(priority_number)s

en: Toggle sorting
nb: Slå av og på sortering

en: Delete
nb: Slett

en: Deleting the %(object_name)s '%(escaped_object)s' would result in deleting related objects, but your account doesn't have permission to delete the following types of objects:
nb: Om du sletter %(object_name)s «%(escaped_object)s», vil også relaterte objekter slettes, men du har ikke tillatelse til å slette følgende objekttyper:

en: Deleting the %(object_name)s '%(escaped_object)s' would require deleting the following protected related objects:
nb: Sletting av %(object_name)s «%(escaped_object)s» krever sletting av følgende beskyttede relaterte objekter:

en: Are you sure you want to delete the %(object_name)s "%(escaped_object)s"? All of the following related items will be deleted:
nb: Er du sikker på at du vil slette %(object_name)s «%(escaped_object)s»? Alle de følgende relaterte objektene vil bli slettet:

en: Objects
nb: Objekter

en: Yes, I’m sure
nb: Ja, jeg er sikker

en: No, take me back
nb: Nei, ta meg tilbake

en: Delete multiple objects
nb: Slett flere objekter

en: Deleting the selected %(objects_name)s would result in deleting related objects, but your account doesn't have permission to delete the following types of objects:
nb: Sletting av det valgte %(objects_name)s ville resultere i sletting av relaterte objekter, men kontoen din har ikke tillatelse til å slette følgende objekttyper:

en: Deleting the selected %(objects_name)s would require deleting the following protected related objects:
nb: Sletting av det valgte %(objects_name)s ville kreve sletting av følgende beskyttede relaterte objekter:

en: Are you sure you want to delete the selected %(objects_name)s? All of the following objects and their related items will be deleted:
nb: Er du sikker på vil slette det valgte %(objects_name)s? De følgende objektene og deres relaterte objekter vil bli slettet:

en: Delete?
nb: Slette?

en:  By %(filter_title)s
nb: Etter %(filter_title)s

en: Summary
nb: Oppsummering

en: Recent actions
nb: Siste handlinger

en: My actions
nb: Mine handlinger

en: None available
nb: Ingen tilgjengelige

en: Unknown content
nb: Ukjent innhold

en: Something’s wrong with your database installation. Make sure the appropriate database tables have been created, and make sure the database is readable by the appropriate user.
nb: Noe er galt med databaseinstallasjonen din. Sørg for at databasetabellene er opprettet og at brukeren har de nødvendige rettighetene.

en: You are authenticated as %(username)s, but are not authorized to access this page. Would you like to login to a different account?
nb: Du er logget inn som %(username)s, men er ikke autorisert til å få tilgang til denne siden. Ønsker du å logge inn med en annen konto?

en: Forgotten your password or username?
nb: Glemt brukernavnet eller passordet ditt?

en: Toggle navigation
nb: Veksle navigasjon

en: Date/time
nb: Dato/tid

en: User
nb: Bruker

en: Action
nb: Handling

en: This object doesn’t have a change history. It probably wasn’t added via this admin site.
nb: Dette objektet har ingen endringshistorikk. Det ble sannsynligvis ikke lagt til på denne administrasjonssiden.

en: Show all
nb: Vis alle

en: Save
nb: Lagre

en: Popup closing…
nb: Lukker popup...

en: Search
nb: Søk

en: %(counter)s result | %(counter)s results
nb[0]: %(counter)s resultat
nb[1]: %(counter)s resultater

en: %(full_result_count)s total
nb: %(full_result_count)s totalt

en: Save as new
nb: Lagre som ny

en: Save and add another
nb: Lagre og legg til ny

en: Save and continue editing
nb: Lagre og fortsett å redigere

en: Save and view
nb: Lagre og se

en: Close
nb: Lukk

en: Change selected %(model)s
nb: Endre valgt %(model)s

en: Add another %(model)s
nb: Legg til ny %(model)s

en: Delete selected %(model)s
nb: Slett valgte %(model)s

en: Thanks for spending some quality time with the Web site today.
nb: Takk for i dag.

en: Log in again
nb: Logg inn igjen

en: Password change
nb: Endre passord

en: Your password was changed.
nb: Ditt passord ble endret.

en: Please enter your old password, for security’s sake, and then enter your new password twice so we can verify you typed it in correctly.
nb: Av sikkerhetsgrunner må du oppgi ditt gamle passord. Deretter oppgir du det nye passordet ditt to ganger, slik at vi kan kontrollere at det er korrekt.

en: Change my password
nb: Endre passord

en: Password reset
nb: Nullstill passord

en: Your password has been set.  You may go ahead and log in now.
nb: Passordet ditt er satt. Du kan nå logge inn.

en: Password reset confirmation
nb: Bekreftelse på nullstilt passord

en: Please enter your new password twice so we can verify you typed it in correctly.
nb: Oppgi det nye passordet to ganger, for å sikre at det er skrevet korrekt.

en: New password:
nb: Nytt passord:

en: Confirm password:
nb: Gjenta nytt passord:

en: The password reset link was invalid, possibly because it has already been used.  Please request a new password reset.
nb: Nullstillingslenken er ugyldig, kanskje fordi den allerede har vært brukt. Vennligst nullstill passordet ditt på nytt.

en: We’ve emailed you instructions for setting your password, if an account exists with the email you entered. You should receive them shortly.
nb: Vi har sendt deg en e-post med instruksjoner for nullstilling av passord, hvis en konto finnes på den e-postadressen du oppga. Du bør motta den om kort tid.

en: If you don’t receive an email, please make sure you’ve entered the address you registered with, and check your spam folder.
nb: Hvis du ikke mottar en e-post, sjekk igjen at du har oppgitt den adressen du er registrert med og sjekk spam-mappen din.

en: You're receiving this email because you requested a password reset for your user account at %(site_name)s.
nb: Du mottar denne e-posten fordi du har bedt om nullstilling av passordet ditt på %(site_name)s.

en: Please go to the following page and choose a new password:
nb: Vennligst gå til følgende side og velg et nytt passord:

en: Your username, in case you’ve forgotten:
nb: Brukernavnet ditt, i tilfelle du har glemt det:

en: Thanks for using our site!
nb: Takk for at du bruker siden vår!

en: The %(site_name)s team
nb: Hilsen %(site_name)s

en: Forgotten your password? Enter your email address below, and we’ll email instructions for setting a new one.
nb: Glemt passordet ditt? Oppgi e-postadressen din under, så sender vi deg en e-post med instruksjoner for nullstilling av passord.

en: Email address:
nb: E-postadresse:

en: Reset my password
nb: Nullstill mitt passord

en: All dates
nb: Alle datoer

en: Select %s
nb: Velg %s

en: Select %s to change
nb: Velg %s du ønsker å endre

en: Select %s to view
nb: Velg %s å se

en: Date:
nb: Dato:

en: Time:
nb: Tid:

en: Lookup
nb: Oppslag

en: Currently:
nb: Nåværende:

en: Change:
nb: Endre:
