django - en to mk translation catalogue (49 entries)

en: Available %s
mk: Достапно %s

en: This is the list of available %s. You may choose some by selecting them in the box below and then clicking the "Choose" arrow between the two boxes.
mk: Ова е листа на достапни %s. Можете да изберете неколку кликајќи на нив во полето подолу и со кликање на стрелката "Одбери" помеѓу двете полиња.

en: Type into this box to filter down the list of available %s.
mk: Пишувајте во ова поле за да ја филтрирате листата на достапни %s.

en: Filter
mk: Филтер

en: Choose all
mk: Одбери ги сите ги сите

en: Click to choose all %s at once.
mk: Кликнете за да ги одберете сите %s од еднаш.

en: Choose
mk: Одбери

en: Remove
mk: Отстрани

en: Chosen %s
mk: Одбрано %s

en: This is the list of chosen %s. You may remove some by selecting them in the box below and then clicking the "Remove" arrow between the two boxes.
mk: Ова е листа на избрани %s. Можете да отстраните неколку кликајќи на нив во полето подолу и со кликање на стрелката "Отстрани" помеѓу двете полиња.

en: Remove all
mk: Отстрани ги сите

en: Click to remove all chosen %s at once.
mk: Кликнете за да ги отстраните сите одбрани  %s одеднаш.

en: %(sel)s of %(cnt)s selected | %(sel)s of %(cnt)s selected
mk[0]: избрано %(sel)s од %(cnt)s
mk[1]: одбрани %(sel)s од %(cnt)s

en: You have unsaved changes on individual editable fields. If you run an action, your unsaved changes will be lost.
mk: Имате незачувани промени на поединечни полиња. Ако извршите акција вашите незачувани промени ќе бидат изгубени.

en: Now
mk: Сега

en: Midnight
mk: Полноќ

en: 6 a.m.
mk: 6 наутро

en: Noon
mk: Пладне

en: 6 p.m.
mk: 6 попладне

en: Note: You are %s hour ahead of server time. | Note: You are %s hours ahead of server time.
mk[0]: Забелешка: Вие сте %s час понапред од времето на серверот.
mk[1]: Забелешка: Вие сте %s часа понапред од времето на серверот.

en: Note: You are %s hour behind server time. | Note: You are %s hours behind server time.
mk[0]: Забелешка: Вие сте %s час поназад од времето на серверот.
mk[1]: Забелешка: Вие сте %s часа поназад од времето на серверот.

en: Choose a Time
mk: Одбери време

en: Choose a time
mk: Одбери време

en: Cancel
mk: Откажи

en: Today
mk: Денеска

en: Choose a Date
mk: Одбери датум

en: Yesterday
mk: Вчера

en: Tomorrow
mk: Утре

en: January
mk: Јануари

en: February
mk: Февруари

en: March
mk: Март

en: April
mk: Април

en: May
mk: Мај

en: June
mk: Јуни

en: July
mk: Јули

en: August
mk: Август

en: September
mk: Септември

en: October
mk: Октомври

en: November
mk: Ноември

en: December
mk: Декември

[ctx: one letter Sunday]
en: S
mk: Н

[ctx: one letter Monday]
en: M
mk: П

[ctx: one letter Tuesday]
en: T
mk: В

[ctx: one letter Wednesday]
en: W
mk: С

[ctx: one letter Thursday]
en: T
mk: Ч

[ctx: one letter Friday]
en: F
mk: П

[ctx: one letter Saturday]
en: S
mk: С

en: Show
mk: Прикажи

en: Hide
mk: Сокриј
