django - en to ky translation catalogue (180 entries)

en: Delete selected %(verbose_name_plural)s
ky: Тандалган %(verbose_name_plural)s элементтерин өчүрүү

en: Successfully deleted %(count)d %(items)s.
ky: %(count)d %(items)s ийгиликтүү өчүрүлдү.

en: Cannot delete %(name)s
ky: %(name)s өчүрүү мүмкүн эмес

en: Are you sure?
ky: Чечимиңиз аныкпы?

en: Administration
ky: Башкаруу

en: All
ky: Баары

en: Yes
ky: Ооба

en: No
ky: Жок

en: Unknown
ky: Такталбаган

en: Any date
ky: Кааалаган бир күн

en: Today
ky: Бүгүн

en: Past 7 days
ky: Өткөн 7 күн

en: This month
ky: Бул айда

en: This year
ky: Бул жылда

en: No date
ky: Күн белгиленген эмес

en: Has date
ky: Күн белгиленген

en: Empty
ky: Бош

en: Not empty
ky: Бош эмес

en: Please enter the correct %(username)s and password for a staff account. Note that both fields may be case-sensitive.
ky: Сураныч  кызматкердин %(username)s жана сыр сөзүн туура жазыңыз.  Эки талаага тең баш тамга же кичүү тамга менен жазганыңыз маанилүү экенин эске тутуңуз.

en: Action:
ky: Аракет

en: Add another %(verbose_name)s
ky: Дагы %(verbose_name)s кошуу

en: Remove
ky: Алып таштоо

en: Addition
ky: Кошумча

en: Change
ky: Өзгөртүү

en: Deletion
ky: Өчүрүү

en: action time
ky: аракет убактысы

en: user
ky: колдонуучу

en: content type
ky: Контент тиби

en: object id
ky: объекттин id-си

note: Translators: 'repr' means representation (https://docs.python.org/library/functions.html#repr)
en: object repr
ky: объекттин repr-и

en: action flag
ky: аракет белгиси

en: change message
ky: билдирүүнү өзгөртүү

en: log entry
ky: Жазуу журналы

en: log entries
ky: Жазуу журналдары

en: Added “%(object)s”.
ky: “%(object)s” кошулду

en: Changed “%(object)s” — %(changes)s
ky: “%(object)s” — %(changes)s өзгөрдү

en: Deleted “%(object)s.”
ky: “%(object)s.” өчүрүлдү

en: LogEntry Object
ky: LogEntry обектиси

en: Added {name} “{object}”.
ky: {name} “{object}” кошулду

en: Added.
ky: Кошулду.

en: and
ky: жана

en: Changed {fields} for {name} “{object}”.
ky: {name} “{object}” үчүн {fields} өзгөртүлдү.

en: Changed {fields}.
ky: {fields} өзгөртүлдү.

en: Deleted {name} “{object}”.
ky: {name} “{object}” өчүрүлдү.

en: No fields changed.
ky: Эч бир талаа өзгөртүлгөн жок

en: None
ky: Эчбир

en: Hold down “Control”, or “Command” on a Mac, to select more than one.
ky: Көбүрөөк тандоо үчүн “CTRL”, же макбук үчүн “Cmd” кармап туруңуз.

en: The {name} “{obj}” was added successfully.
ky: {name} "{obj}" ийгиликтүү кошулду.

en: You may edit it again below.
ky: Сиз муну төмөндө кайра өзгөртүшүңүз мүмкүн.

en: The {name} “{obj}” was added successfully. You may add another {name} below.
ky: {name} "{obj}" ийгиликтүү кошулду. Сиз башка {name} кошо аласыз.

en: The {name} “{obj}” was changed successfully. You may edit it again below.
ky: {name} “{obj}” ийгиликтүү өзгөрдү. Сиз аны төмөндө өзгөртө аласыз.

en: The {name} “{obj}” was added successfully. You may edit it again below.
ky: {name} “{obj}” ийгиликтүү кошулду. Сиз аны төмөндө өзгөртө аласыз.

en: The {name} “{obj}” was changed successfully. You may add another {name} below.
ky: {name} “{obj}” ийгиликтүү өзгөрдү. Төмөндө башка {name} кошсоңуз болот.

en: The {name} “{obj}” was changed successfully.
ky: {name} "{obj}" ийгиликтүү өзгөрдү.

en: Items must be selected in order to perform actions on them. No items have been changed.
ky: Нерселердин үстүнөн аракет кылуудан мурда алар тандалуусу керек. Эч нерсеөзгөргөн жок.

en: No action selected.
ky: Аракет тандалган жок.

en: The %(name)s “%(obj)s” was deleted successfully.
ky: %(name)s "%(obj)s" ийгиликтүү өчүрүлдү

en: %(name)s with ID “%(key)s” doesn’t exist. Perhaps it was deleted?
ky: ID си %(key)s" болгон %(name)s табылган жок. Ал өчүрүлгөн болуп жүрбөсүн?

en: Add %s
ky: %s кошуу

en: Change %s
ky: %s өзгөртүү

en: View %s
ky: %s көрүү

en: Database error
ky: Берилиштер базасында ката

en: %(count)s %(name)s was changed successfully. | %(count)s %(name)s were changed successfully.
ky[0]: %(count)s%(name)s ийгиликтүү өзгөртүлдү.

en: %(total_count)s selected | All %(total_count)s selected
ky[0]: Бүт %(total_count)s тандалды

en: 0 of %(cnt)s selected
ky: %(cnt)s нерседен эчтемке тандалган жок

en: Change history: %s
ky: %s тарыхын өзгөртүү

en: Deleting %(class_name)s %(instance)s would require deleting the following protected related objects: %(related_objects)s
ky: %(class_name)s %(instance)s өчүрүлүүсү үчүн %(related_objects)s да өчүрүлүүсү талап кылынат.

en: Django site admin
ky: Жанго башкарма сайты

en: Django administration
ky: Жанго башкармасы

en: Site administration
ky: Сайт башкармасы

en: Log in
ky: Кирүү

en: %(app)s administration
ky: %(app)s башкармасы

en: Page not found
ky: Барак табылган жок

en: We’re sorry, but the requested page could not be found.
ky: Кечирим сурайбыз, сиз сураган барак табылбады.

en: Home
ky: Башкы

en: Server error
ky: Сервер катасы

en: Server error (500)
ky: Сервер (500) катасы

en: Server Error <em>(500)</em>
ky: Сервер <em>(500)</em> катасы

en: There’s been an error. It’s been reported to the site administrators via email and should be fixed shortly. Thanks for your patience.
ky: Ката кетти. Сайт башкармасына экат менен кайрылсаңыз тез арада маселе чечилиши мүмкүн. Түшүнгөнүңүз үчүн рахмат.

en: Run the selected action
ky: Тандалган аракетти иштетиңиз

en: Go
ky: Жөнө

en: Click here to select the objects across all pages
ky: Барак боюнча бүт обекттерди тандоо үчүн чыкылдатыңыз

en: Select all %(total_count)s %(module_name)s
ky: Бүт %(total_count)s %(module_name)s тандаңыз

en: Clear selection
ky: Тандоону бошотуу

en: Models in the %(name)s application
ky: %(name)s колдонмосундагы моделдер

en: Add
ky: Кошуу

en: View
ky: Көрүү

en: You don’t have permission to view or edit anything.
ky: Сиз эчнерсени көрүүгө же өзгөртүүгө жеткиңиз жок.

en: First, enter a username and password. Then, you’ll be able to edit more user options.
ky: Оболу колдонуучу атыңызды жана сырсөздү териңиз. Ошондо гана башка маалыматтарын өзгөртө аласыз.

en: Enter a username and password.
ky: колдонуучу атыңызды жана сырсөз киргизиңиз.

en: Change password
ky: Сырсөз өзгөртүү

en: Please correct the error below.
ky: Төмөнкү катаны оңдоңуз.

en: Please correct the errors below.
ky: Төмөнкү каталарды оңдоңуз

en: Enter a new password for the user <strong>%(username)s</strong>.
ky: <strong>%(username)s</strong> үчүн жаңы сырсөз териңиз.

en: Welcome,
ky: Кош келиңиз,

en: View site
ky: Сайтты ачуу

en: Documentation
ky: Түшүндүрмө

en: Log out
ky: Чыгуу

en: Add %(name)s
ky: %(name)s кошуу

en: History
ky: Тарых

en: View on site
ky: Сайтта көрүү

en: Filter
ky: Чыпкалоо

en: Clear all filters
ky: Бүт чыпкаларды алып салуу

en: Remove from sorting
ky: Ирээттөөдөн алып салуу

en: Sorting priority: %(priority_number)s
ky: Ирээттөө абзелдүүлүгү: %(priority_number)s

en: Toggle sorting
ky: Ирээтти алмаштыруу

en: Delete
ky: Өчүрүү

en: Deleting the %(object_name)s '%(escaped_object)s' would result in deleting related objects, but your account doesn't have permission to delete the following types of objects:
ky: %(object_name)s '%(escaped_object)s  өчүрүү үчүн башка байланышкан обекттерди өчүрүү да талап кылынат. Бирок сиздин буга жеткиңиз жок:

en: Deleting the %(object_name)s '%(escaped_object)s' would require deleting the following protected related objects:
ky: %(object_name)s '%(escaped_object)s  өчүрүү үчүн башка байланышкан обекттерди өчүрүү да талап кылат:

en: Are you sure you want to delete the %(object_name)s "%(escaped_object)s"? All of the following related items will be deleted:
ky: Сиз чындап эле %(object_name)s "%(escaped_object)s" өчүрүүнү каалайсызбы? Бүт байланышкан нерселер өчүрүлөт:

en: Objects
ky: Обекттер

en: Yes, I’m sure
ky: Ооба, мен чындап эле

en: No, take me back
ky: Жок, мени аркага кайтар

en: Delete multiple objects
ky: обекттерди өчүр

en: Deleting the selected %(objects_name)s would result in deleting related objects, but your account doesn't have permission to delete the following types of objects:
ky: %(objects_name)s өчүрүү үчүн башка байланышкан обекттерди өчүрүү да талап кылат. Бирок сиздин буга жеткиңиз жок:

en: Deleting the selected %(objects_name)s would require deleting the following protected related objects:
ky: %(objects_name)s өчүрүү үчүн башка байланышкан обекттерди өчүрүү да талап кылат:

en: Are you sure you want to delete the selected %(objects_name)s? All of the following objects and their related items will be deleted:
ky: чындап эле %(objects_name)s өчүрүүнү каалайсызбы? Бүт байланышкан нерселер өчүрүлөт:

en: Delete?
ky: Өчүрөлүбү?

en:  By %(filter_title)s
ky: %(filter_title)s боюнча

en: Summary
ky: Жалпысынан

en: Recent actions
ky: Акыркы аракеттер

en: My actions
ky: Менин аракеттерим

en: None available
ky: Мүмкүн эмес

en: Unknown content
ky: Белгисиз мазмун

en: Something’s wrong with your database installation. Make sure the appropriate database tables have been created, and make sure the database is readable by the appropriate user.
ky: Сиздин базаңызды орнотуу боюнча ката кетти. Керектүү база жадыбалдары түзүлгөндүгүн жана тиешелүү колдонуучунун жеткиси барлыгын текшериңиз.

en: You are authenticated as %(username)s, but are not authorized to access this page. Would you like to login to a different account?
ky: Сиз %(username)s катары киргенсиз, бирок сиздин бул баракка жеткиңиз жок. Сиз башка колдонуучу катары киресизби?

en: Forgotten your password or username?
ky: Колдонуучу атыңыз же сырсөздү унутуп калдыңызбы?

en: Toggle navigation
ky: Навигацияны алмаштыруу

en: Start typing to filter…
ky: чыпкалоо үчүн жазып башта

en: Filter navigation items
ky: Навигация элементтерин чыпкалоо

en: Date/time
ky: Күн/убакыт

en: User
ky: Колдонуучу

en: Action
ky: Аракет

en: This object doesn’t have a change history. It probably wasn’t added via this admin site.
ky: Бул обекттин өзгөрүү тарыхы жок.

en: Show all
ky: Баарын көрсөтүү

en: Save
ky: Сактоо

en: Popup closing…
ky: Жалтаң жабылуу...

en: Search
ky: Издөө

en: %(counter)s result | %(counter)s results
ky[0]: жыйынтыгы:%(counter)s

en: %(full_result_count)s total
ky: жалпысынан %(full_result_count)s

en: Save as new
ky: Жаңы катары сактоо

en: Save and add another
ky: Сакта жана башкасын кош

en: Save and continue editing
ky: Сакта жана өзгөртүүнү улант

en: Save and view
ky: Сактап туруп көрүү

en: Close
ky: Жабуу

en: Change selected %(model)s
ky: Тандалган %(model)s өзгөртүү

en: Add another %(model)s
ky: Башка %(model)s кошуу

en: Delete selected %(model)s
ky: Тандалган %(model)s обеттерин өчүрүү

en: Thanks for spending some quality time with the web site today.
ky: Сайтта бираз убакыт өткөргөн үчүн ыраазычылык.

en: Log in again
ky: Кайрадан кирүү

en: Password change
ky: Сырсөз өзгөрт

en: Your password was changed.
ky: Сиздин сырсөз өзгөрдү.

en: Please enter your old password, for security’s sake, and then enter your new password twice so we can verify you typed it in correctly.
ky: Коопсуздуктан улам эски сырсөздү териңиз, жана биз коошкондугун текшерүү үчүн жаңы сырсөздү эки жолу териңиз.

en: Change my password
ky: Сырсөздү өзгөрт

en: Password reset
ky: Сырсөздү кыйратуу

en: Your password has been set.  You may go ahead and log in now.
ky: Сиздин сырсөз орнотулду. Эми сиз алдыга карай жылып, кирүү аткарсаңыз болот.

en: Password reset confirmation
ky: Сырсөздү кыйратуу тастыктамасы

en: Please enter your new password twice so we can verify you typed it in correctly.
ky: Тууралыгын жана коошкондугун текшере алышыбыз үчүн сырсөздү эки жолу териңиз.

en: New password:
ky: Жаңы сырсөз

en: Confirm password:
ky: Сырсөз тастыктоосу:

en: The password reset link was invalid, possibly because it has already been used.  Please request a new password reset.
ky: Сырсөз кыйратуу шилтемеси жараксыз, мурдатан эле колдонулган болушу мүмкүн. Башка шилтеме сурап көрүңүз.

en: We’ve emailed you instructions for setting your password, if an account exists with the email you entered. You should receive them shortly.
ky: Сырсөз тууралуу сизге кат жөнөттүк. Эгер мындай аккаунт бар болсо аны тез арада ала аласыз.

en: If you don’t receive an email, please make sure you’ve entered the address you registered with, and check your spam folder.
ky: Эгер сиз екат албасаңыз даректин тууралыган текшериңиз жана спам папкасын текшериңиз.

en: You're receiving this email because you requested a password reset for your user account at %(site_name)s.
ky: Сиз %(site_name)s боюнча сырсөз сураган үчүн бул экат келди.

en: Please go to the following page and choose a new password:
ky: Төмөнкү баракка кириңиз да жаңы сырсөз тандаңыз.

en: Your username, in case you’ve forgotten:
ky: Сиздин колдонуучу атыңыз, унутуп калсаңыз керек болот.

en: Thanks for using our site!
ky: Биздин сайтты колдонгонуңуз үчүн рахмат!

en: The %(site_name)s team
ky: %(site_name)s жамааты

en: Forgotten your password? Enter your email address below, and we’ll email instructions for setting a new one.
ky: Сырсөз унуттуңузбу? едарек териңиз сизге сырсөз боюнча экат жөнөтөбүз.

en: Email address:
ky: едарек:

en: Reset my password
ky: Сырсөзүмдү кыйрат

en: All dates
ky: Бүт күндөр

en: Select %s
ky: %s тандоо

en: Select %s to change
ky: %s обекттерин өзгөртүү үчүн тандоо

en: Select %s to view
ky: %s обекттерин көрүү үчүн тандоо

en: Date:
ky: Күн:

en: Time:
ky: Убак:

en: Lookup
ky: Көз чаптыруу

en: Currently:
ky: Азыркы:

en: Change:
ky: Өзгөртүү:
