django - en to kab translation catalogue (34 entries)

en: Available %s
kab: Yella %s

en: Filter
kab: Tastayt

en: Choose all
kab: Fren akk

en: Choose
kab: Fren

en: Remove
kab: kkes

en: Chosen %s
kab: Ifren %s

en: Remove all
kab: Kkes akk

en: %(sel)s of %(cnt)s selected | %(sel)s of %(cnt)s selected
kab[0]: %(sel)s si  %(cnt)s yettwafren
kab[1]: %(sel)s si  %(cnt)s ttwafernen

en: Now
kab: Tura

en: Choose a Time
kab: Fren akud:

en: Choose a time
kab: Fren akud

en: Midnight
kab: Ttnaṣfa n yiḍ

en: 6 a.m.
kab: 6 f.t.

en: Noon
kab: Ttnaṣfa n uzal

en: 6 p.m.
kab: 6 m.d.

en: Cancel
kab: Sefsex

en: Today
kab: Ass-a

en: Choose a Date
kab: Fren azemz

en: Yesterday
kab: Iḍelli

en: Tomorrow
kab: Azekka

en: January
kab: Yennayer

en: February
kab: Fuṛaṛ

en: March
kab: Meɣres

en: April
kab: Yebrir

en: May
kab: Mayyu

en: June
kab: Yunyu

en: July
kab: Yulyu

en: August
kab: Ɣuct

en: September
kab: Ctamber

en: October
kab: Tuber

en: November
kab: Wamber

en: December
kab: Dujamber

en: Show
kab: Sken

en: Hide
kab: Ffer
