django - en to kab translation catalogue (70 entries)

en: Are you sure?
kab: Tebɣiḍ?

en: Administration
kab: Tadbelt

en: All
kab: Akkw

en: Yes
kab: Ih

en: No
kab: Uhu

en: Unknown
kab: Arussin

en: Any date
kab: Yal azemz

en: Today
kab: Ass-a

en: Past 7 days
kab: Di 7 n wussan ineggura

en: This month
kab: Aggur-agi

en: This year
kab: Aseggass-agi

en: No date
kab: Ulac azemz

en: Has date
kab: Ɣur-s azemz

en: Action:
kab: Tigawt:

en: Remove
kab: Kkes

en: action time
kab: akud n tigawt

en: user
kab: aseqdac

en: content type
kab: anaw n ugbur

en: object id
kab: asulay n tɣawsa

en: action flag
kab: anay n tigawt

en: log entry
kab: anekcum n uɣmis

en: log entries
kab: inekcam n uɣmis

en: Added.
kab: yettwarna.

en: and
kab: akked

en: None
kab: Ula yiwen

en: Add %s
kab: Rnu %s

en: Database error
kab: Agul n database

en: Site administration
kab: Asmel n tedbelt

en: Log in
kab: Kcem

en: Page not found
kab: Asebtar ulac-it

en: We're sorry, but the requested page could not be found.
kab: Ad nesḥissef imi asebter i d-sutreḍ ulac-it.

en: Home
kab: Agejdan

en: Server error
kab: Tuccḍa n uqeddac

en: Go
kab: Ẓer

en: Change password
kab: Beddel awal n tbaḍnit

en: Welcome,
kab: Anṣuf,

en: View site
kab: Wali asmel

en: Documentation
kab: Tasemlit

en: Log out
kab: Asenser

en: History
kab: Amazray

en: View on site
kab: Wali deg usmel

en: Filter
kab: Tastayt

en: Delete
kab: Mḥu

en: Objects
kab: Tiɣawsiwin

en: Change
kab: Beddel

en: Delete?
kab: Kkes?

en: Summary
kab: Agzul

en: Add
kab: Rnu

en: My actions
kab: Tigawin-iw

en: Date/time
kab: Azemz/asrag

en: User
kab: Amseqdac

en: Action
kab: Tigawt

en: Show all
kab: Sken akk

en: Save
kab: Sekles

en: Search
kab: Anadi

en: Save as new
kab: Sekles d amaynut:

en: Password change
kab: Abeddel n wawal uffir

en: Password reset
kab: Awennez n wawal uffir

en: Password reset confirmation
kab: Asentem n uwennez n wawal uffir

en: New password:
kab: Awal n tbaḍnit amaynut:

en: Confirm password:
kab: Sentem awal uffir

en: Email address:
kab: Tansa e-mail :

en: Reset my password
kab: Wennez awal-iw uffir

en: All dates
kab: Izemzen merra

en: Select %s
kab: Fren %s

en: Date:
kab: Azemz:

en: Time:
kab: Akud:

en: Lookup
kab: Anadi

en: Currently:
kab: Tura:

en: Change:
kab: Beddel:
