django - en to gd translation catalogue (180 entries)

en: Delete selected %(verbose_name_plural)s
gd: Sguab às na %(verbose_name_plural)s a chaidh a thaghadh

en: Successfully deleted %(count)d %(items)s.
gd: Chaidh %(count)d %(items)s a sguabadh às.

en: Cannot delete %(name)s
gd: Chan urrainn dhuinn %(name)s a sguabadh às

en: Are you sure?
gd: A bheil thu cinnteach?

en: Administration
gd: Rianachd

en: All
gd: Na h-uile

en: Yes
gd: Tha

en: No
gd: Chan eil

en: Unknown
gd: Chan eil fhios

en: Any date
gd: Ceann-là sam bith

en: Today
gd: An-diugh

en: Past 7 days
gd: Na 7 làithean seo chaidh

en: This month
gd: Am mìos seo

en: This year
gd: Am bliadhna

en: No date
gd: Gun cheann-là

en: Has date
gd: Tha ceann-là aige

en: Empty
gd: Falamh

en: Not empty
gd: Neo-fhalamh

en: Please enter the correct %(username)s and password for a staff account. Note that both fields may be case-sensitive.
gd: Cuir a-steach %(username)s agus facal-faire ceart airson cunntas neach-obrach. Thoir an aire gum bi aire do litrichean mòra ’s beaga air an dà raon, ma dh’fhaoidte.

en: Action:
gd: Gnìomh:

en: Add another %(verbose_name)s
gd: Cuir %(verbose_name)s eile ris

en: Remove
gd: Thoir air falbh

en: Addition
gd: Cur ris

en: Change
gd: Atharraich

en: Deletion
gd: Sguabadh às

en: action time
gd: àm a’ ghnìomha

en: user
gd: cleachdaiche

en: content type
gd: seòrsa susbainte

en: object id
gd: id an oibceict

note: Translators: 'repr' means representation (https://docs.python.org/library/functions.html#repr)
en: object repr
gd: riochdachadh oibseict

en: action flag
gd: bratach a’ ghnìomha

en: change message
gd: teachdaireachd atharrachaidh

en: log entry
gd: innteart loga

en: log entries
gd: innteartan loga

en: Added “%(object)s”.
gd: Chaidh “%(object)s” a chur ris.

en: Changed “%(object)s” — %(changes)s
gd: Chaidh “%(object)s” atharrachadh – %(changes)s

en: Deleted “%(object)s.”
gd: Chaidh “%(object)s” a sguabadh às.

en: LogEntry Object
gd: Oibseact innteart an loga

en: Added {name} “{object}”.
gd: Chaidh {name} “{object}” a chur ris.

en: Added.
gd: Chaidh a chur ris.

en: and
gd: agus

en: Changed {fields} for {name} “{object}”.
gd: Chaidh {fields} atharrachadh airson {name} “{object}”.

en: Changed {fields}.
gd: Chaidh {fields} atharrachadh.

en: Deleted {name} “{object}”.
gd: Chaidh {name} “{object}” a sguabadh às.

en: No fields changed.
gd: Cha deach raon atharrachadh.

en: None
gd: Chan eil gin

en: Hold down “Control”, or “Command” on a Mac, to select more than one.
gd: Cum sìos “Control” no “Command” air Mac gus iomadh nì a thaghadh.

en: The {name} “{obj}” was added successfully.
gd: Chaidh {name} “{obj}” a chur ris.

en: You may edit it again below.
gd: ’S urrainn dhut a dheasachadh a-rithist gu h-ìosal.

en: The {name} “{obj}” was added successfully. You may add another {name} below.
gd: Chaidh {name} “%{obj}” a chur ris. ’S urrainn dhut {name} eile a chur ris gu h-ìosal.

en: The {name} “{obj}” was changed successfully. You may edit it again below.
gd: Chaidh {name} “{obj}” atharrachadh. ’S urrainn dhut a dheasachadh a-rithist gu h-ìosal.

en: The {name} “{obj}” was added successfully. You may edit it again below.
gd: Chaidh {name} “{obj}” a chur ris. ’S urrainn dhut a dheasachadh a-rithist gu h-ìosal.

en: The {name} “{obj}” was changed successfully. You may add another {name} below.
gd: Chaidh {name} “{obj}” atharrachadh. ’S urrainn dhut {name} eile a chur ris gu h-ìosal.

en: The {name} “{obj}” was changed successfully.
gd: Chaidh {name} “{obj}” atharrachadh.

en: Items must be selected in order to perform actions on them. No items have been changed.
gd: Feumaidh tu nithean a thaghadh mus dèan thu gnìomh orra. Cha deach nì atharrachadh.

en: No action selected.
gd: Cha deach gnìomh a thaghadh.

en: The %(name)s “%(obj)s” was deleted successfully.
gd: Chaidh %(name)s “%(obj)s” a sguabadh às.

en: %(name)s with ID “%(key)s” doesn’t exist. Perhaps it was deleted?
gd: Chan eil %(name)s leis an ID "%(key)s" ann. 'S dòcha gun deach a sguabadh às?

en: Add %s
gd: Cuir %s ris

en: Change %s
gd: Atharraich %s

en: View %s
gd: Seall %s

en: Database error
gd: Mearachd an stòir-dhàta

en: %(count)s %(name)s was changed successfully. | %(count)s %(name)s were changed successfully.
gd[0]: Chaidh %(count)s %(name)s atharrachadh.
gd[1]: Chaidh %(count)s %(name)s atharrachadh.
gd[2]: Chaidh %(count)s %(name)s atharrachadh.
gd[3]: Chaidh %(count)s %(name)s atharrachadh.

en: %(total_count)s selected | All %(total_count)s selected
gd[0]: Chaidh %(total_count)s a thaghadh
gd[1]: Chaidh a h-uile %(total_count)s a thaghadh
gd[2]: Chaidh a h-uile %(total_count)s a thaghadh
gd[3]: Chaidh a h-uile %(total_count)s a thaghadh

en: 0 of %(cnt)s selected
gd: Chaidh 0 à %(cnt)s a thaghadh

en: Change history: %s
gd: Eachdraidh nan atharraichean: %s

en: Deleting %(class_name)s %(instance)s would require deleting the following protected related objects: %(related_objects)s
gd: Gus %(class_name)s %(instance)s a sguabadh às, bhiodh againn ris na h-oibseactan dàimheach dìonta seo a sguabadh às cuideachd: %(related_objects)s

en: Django site admin
gd: Rianachd làraich Django

en: Django administration
gd: Rianachd Django

en: Site administration
gd: Rianachd na làraich

en: Log in
gd: Clàraich a-steach

en: %(app)s administration
gd: Rianachd %(app)s

en: Page not found
gd: Cha deach an duilleag a lorg

en: We’re sorry, but the requested page could not be found.
gd: Tha sinn duilich ach cha do lorg sinn an duilleag a dh’iarr thu.

en: Home
gd: Dhachaigh

en: Server error
gd: Mearachd an fhrithealaiche

en: Server error (500)
gd: Mearachd an fhrithealaiche (500)

en: Server Error <em>(500)</em>
gd: Mearachd an fhrithealaiche <em>(500)</em>

en: There’s been an error. It’s been reported to the site administrators via email and should be fixed shortly. Thanks for your patience.
gd: Chaidh rudeigin cearr. Fhuair rianairean na làraich aithris air a’ phost-d agus tha sinn an dùil gun dèid a chàradh a dh’aithghearr. Mòran taing airson d’ fhoighidinn.

en: Run the selected action
gd: Ruith an gnìomh a thagh thu

en: Go
gd: Siuthad

en: Click here to select the objects across all pages
gd: Briog an-seo gus na h-oibseactan a thaghadh air feadh nan duilleagan uile

en: Select all %(total_count)s %(module_name)s
gd: Tagh a h-uile %(total_count)s %(module_name)s

en: Clear selection
gd: Falamhaich an taghadh

en: Models in the %(name)s application
gd: Modailean ann an aplacaid %(name)s

en: Add
gd: Cuir ris

en: View
gd: Seall

en: You don’t have permission to view or edit anything.
gd: Chan eil cead agad gus dad a shealltainn no a dheasachadh.

en: First, enter a username and password. Then, you’ll be able to edit more user options.
gd: Cuir ainm-cleachdaiche is facal-faire a-steach an toiseach. ’S urrainn dhut barrachd roghainnean a’ chleachdaiche a dheasachadh an uairsin.

en: Enter a username and password.
gd: Cuir ainm-cleachdaiche ’s facal-faire a-steach.

en: Change password
gd: Atharraich am facal-faire

en: Please correct the error below.
gd: Feuch an cuir thu a’ mhearachd gu h-ìosal gu ceart.

en: Please correct the errors below.
gd: Feuch an cuir thu na mearachdan gu h-ìosal gu ceart.

en: Enter a new password for the user <strong>%(username)s</strong>.
gd: Cuir a-steach facal-faire ùr airson a’ chleachdaiche <strong>%(username)s</strong>.

en: Welcome,
gd: Fàilte,

en: View site
gd: Seall an làrach

en: Documentation
gd: Docamaideadh

en: Log out
gd: Clàraich a-mach

en: Add %(name)s
gd: Cuir %(name)s ris

en: History
gd: An eachdraidh

en: View on site
gd: Seall e air an làrach

en: Filter
gd: Criathraich

en: Clear all filters
gd: Falamhaich gach crithrag

en: Remove from sorting
gd: Thoir air falbh on t-seòrsachadh

en: Sorting priority: %(priority_number)s
gd: Prìomhachas an t-seòrsachaidh: %(priority_number)s

en: Toggle sorting
gd: Toglaich an seòrsachadh

en: Delete
gd: Sguab às

en: Deleting the %(object_name)s '%(escaped_object)s' would result in deleting related objects, but your account doesn't have permission to delete the following types of objects:
gd: Nan sguabadh tu às %(object_name)s “%(escaped_object)s”, rachadh oibseactan dàimheach a sguabadh às cuideachd ach chan eil cead aig a’ chunntas agad gus na seòrsaichean de dh’oibseact seo a sguabadh às:

en: Deleting the %(object_name)s '%(escaped_object)s' would require deleting the following protected related objects:
gd: Nan sguabadh tu às %(object_name)s “%(escaped_object)s”, bhiodh againn ris na h-oibseactan dàimheach dìonta seo a sguabadh às cuideachd:

en: Are you sure you want to delete the %(object_name)s "%(escaped_object)s"? All of the following related items will be deleted:
gd: A bheil thu cinnteach gu bheil thu airson %(object_name)s “%(escaped_object)s” a sguabadh às? Thèid a h-uile nì dàimheach a sguabadh às cuideachd:

en: Objects
gd: Oibseactan

en: Yes, I’m sure
gd: Tha mi cinnteach

en: No, take me back
gd: Chan eil, air ais leam

en: Delete multiple objects
gd: Sguab às iomadh oibseact

en: Deleting the selected %(objects_name)s would result in deleting related objects, but your account doesn't have permission to delete the following types of objects:
gd: Nan sguabadh tu às a’ %(objects_name)s a thagh thu, rachadh oibseactan dàimheach a sguabadh às cuideachd ach chan eil cead aig a’ chunntas agad gus na seòrsaichean de dh’oibseact seo a sguabadh às:

en: Deleting the selected %(objects_name)s would require deleting the following protected related objects:
gd: Nan sguabadh tu às a’ %(objects_name)s a thagh thu, bhiodh againn ris na h-oibseactan dàimheach dìonta seo a sguabadh às cuideachd:

en: Are you sure you want to delete the selected %(objects_name)s? All of the following objects and their related items will be deleted:
gd: A bheil thu cinnteach gu bheil thu airson a’ %(objects_name)s a thagh thu a sguabadh às? Thèid a h-uile oibseact seo ’s na nithean dàimheach aca a sguabadh às:

en: Delete?
gd: A bheil thu airson a sguabadh às?

en:  By %(filter_title)s
gd:  le %(filter_title)s

en: Summary
gd: Gearr-chunntas

en: Recent actions
gd: Gnìomhan o chionn goirid

en: My actions
gd: Na gnìomhan agam

en: None available
gd: Chan eil gin ann

en: Unknown content
gd: Susbaint nach aithne dhuinn

en: Something’s wrong with your database installation. Make sure the appropriate database tables have been created, and make sure the database is readable by the appropriate user.
gd: Chaidh rudeigin cearr le stàladh an stòir-dhàta agad. Dèan cinnteach gun deach na clàran stòir-dhàta iomchaidh a chruthachadh agus gur urrainn dhan chleachdaiche iomchaidh an stòr-dàta a leughadh.

en: You are authenticated as %(username)s, but are not authorized to access this page. Would you like to login to a different account?
gd: Chaidh do dhearbhadh mar %(username)s ach chan eil ùghdarras agad gus an duilleag seo inntrigeadh. Am bu toigh leat clàradh a-steach le cunntas eile?

en: Forgotten your password or username?
gd: An do dhìochuimhnich thu am facal-faire no an t-ainm-cleachdaiche agad?

en: Toggle navigation
gd: Toglaich an t-seòladaireachd

en: Start typing to filter…
gd: Tòisich air sgrìobhadh airson criathradh…

en: Filter navigation items
gd: Criathraich nithean na seòladaireachd

en: Date/time
gd: Ceann-là ’s àm

en: User
gd: Cleachdaiche

en: Action
gd: Gnìomh

en: This object doesn’t have a change history. It probably wasn’t added via this admin site.
gd: Chan eil eachdraidh nan atharraichean aig an oibseact seo. Dh’fhaoidte nach deach a chur ris leis an làrach rianachd seo.

en: Show all
gd: Seall na h-uile

en: Save
gd: Sàbhail

en: Popup closing…
gd: Tha a’ phriob-uinneag ’ga dùnadh…

en: Search
gd: Lorg

en: %(counter)s result | %(counter)s results
gd[0]: %(counter)s toradh
gd[1]: %(counter)s thoradh
gd[2]: %(counter)s toraidhean
gd[3]: %(counter)s toradh

en: %(full_result_count)s total
gd: %(full_result_count)s gu h-iomlan

en: Save as new
gd: Sàbhail mar fhear ùr

en: Save and add another
gd: Sàbhail is cuir fear eile ris

en: Save and continue editing
gd: Sàbhail is deasaich a-rithist

en: Save and view
gd: Sàbhail is seall

en: Close
gd: Dùin

en: Change selected %(model)s
gd: Atharraich a’ %(model)s a thagh thu

en: Add another %(model)s
gd: Cuir %(model)s eile ris

en: Delete selected %(model)s
gd: Sguab às a’ %(model)s a thagh thu

en: Thanks for spending some quality time with the web site today.
gd: Mòran taing gun do chuir thu seachad deagh-àm air an làrach-lìn an-diugh.

en: Log in again
gd: Clàraich a-steach a-rithist

en: Password change
gd: Atharrachadh an facail-fhaire

en: Your password was changed.
gd: Chaidh am facal-faire agad atharrachadh.

en: Please enter your old password, for security’s sake, and then enter your new password twice so we can verify you typed it in correctly.
gd: Cuir a-steach an seann fhacal-faire agad ri linn tèarainteachd agus cuir a-steach am facal-faire ùr agad dà thuras an uairsin ach an dearbhaich sinn nach do rinn thu mearachd sgrìobhaidh.

en: Change my password
gd: Atharraich am facal-faire agam

en: Password reset
gd: Ath-shuidheachadh an fhacail-fhaire

en: Your password has been set.  You may go ahead and log in now.
gd: Chaidh am facal-faire agad a shuidheachadh. Faodaidh tu clàradh a-steach a-nis.

en: Password reset confirmation
gd: Dearbhadh air ath-shuidheachadh an fhacail-fhaire

en: Please enter your new password twice so we can verify you typed it in correctly.
gd: Cuir a-steach am facal-faire ùr agad dà thuras ach an dearbhaich sinn nach do rinn thu mearachd sgrìobhaidh.

en: New password:
gd: Am facal-faire ùr:

en: Confirm password:
gd: Dearbhaich am facal-faire:

en: The password reset link was invalid, possibly because it has already been used.  Please request a new password reset.
gd: Bha an ceangal gus am facal-faire ath-suidheachadh mì-dhligheach; ’s dòcha gun deach a chleachdadh mar-thà. Iarr ath-shuidheachadh an fhacail-fhaire às ùr.

en: We’ve emailed you instructions for setting your password, if an account exists with the email you entered. You should receive them shortly.
gd: Chuir sinn stiùireadh thugad air mar a dh’ath-shuidhicheas tu am facal-faire agad air a’ phost-d dhan chunntas puist-d a chuir thu a-steach. Bu chòir dhut fhaighinn a dh’aithghearr.

en: If you don’t receive an email, please make sure you’ve entered the address you registered with, and check your spam folder.
gd: Mura faigh thu post-d, dèan cinnteach gun do chuir thu a-steach an seòladh puist-d leis an do chlàraich thu agus thoir sùil air pasgan an spama agad.

en: You're receiving this email because you requested a password reset for your user account at %(site_name)s.
gd: Fhuair thu am post-d seo air sgàth ’s gun do dh’iarr thu ath-shuidheachadh an fhacail-fhaire agad airson a’ chunntais cleachdaiche agad air %(site_name)s.

en: Please go to the following page and choose a new password:
gd: Tadhail air an duilleag seo is tagh facal-faire ùr:

en: Your username, in case you’ve forgotten:
gd: Seo an t-ainm-cleachdaiche agad air eagal ’s gun do dhìochuimhnich thu e:

en: Thanks for using our site!
gd: Mòran taing airson an làrach againn a chleachdadh!

en: The %(site_name)s team
gd: Sgioba %(site_name)s

en: Forgotten your password? Enter your email address below, and we’ll email instructions for setting a new one.
gd: Na dhìochuimhnich thu am facal-faire agad? Cuir a-steach an seòladh puist-d agad gu h-ìosal agus cuiridh sinn stiùireadh thugad gus fear ùr a shuidheachadh air a’ phost-d.

en: Email address:
gd: Seòladh puist-d:

en: Reset my password
gd: Ath-shuidhich am facal-faire agam

en: All dates
gd: A h-uile ceann-là

en: Select %s
gd: Tagh %s

en: Select %s to change
gd: Tagh %s gus atharrachadh

en: Select %s to view
gd: Tagh %s gus a shealltainn

en: Date:
gd: Ceann-là:

en: Time:
gd: Àm:

en: Lookup
gd: Lorg

en: Currently:
gd: An-dràsta:

en: Change:
gd: Atharrachadh:
