django - en to fi translation catalogue (64 entries)

en: Available %s
fi: Mahdolliset %s

en: This is the list of available %s. You may choose some by selecting them in the box below and then clicking the "Choose" arrow between the two boxes.
fi: Tämä on lista saatavilla olevista %s. Valitse alla olevasta laatikosta haluamasi ja siirrä ne valittuihin klikkamalla "Valitse"-nuolta laatikoiden välillä.

en: Type into this box to filter down the list of available %s.
fi: Kirjoita tähän listaan suodattaaksesi %s-listaa.

en: Filter
fi: Suodatin

en: Choose all
fi: Valitse kaikki

en: Click to choose all %s at once.
fi: Klikkaa valitaksesi kaikki %s kerralla.

en: Choose
fi: Valitse

en: Remove
fi: Poista

en: Chosen %s
fi: Valitut %s

en: This is the list of chosen %s. You may remove some by selecting them in the box below and then clicking the "Remove" arrow between the two boxes.
fi: Tämä on lista valituista %s. Voit poistaa valintoja valitsemalla ne allaolevasta laatikosta ja siirtämällä ne takaisin valitsemattomiin klikkamalla "Poista"-nuolta laatikoiden välillä.

en: Remove all
fi: Poista kaikki

en: Click to remove all chosen %s at once.
fi: Klikkaa poistaaksesi kaikki valitut %s kerralla.

en: %(sel)s of %(cnt)s selected | %(sel)s of %(cnt)s selected
fi[0]: %(sel)s valittuna %(cnt)s mahdollisesta
fi[1]: %(sel)s valittuna %(cnt)s mahdollisesta

en: You have unsaved changes on individual editable fields. If you run an action, your unsaved changes will be lost.
fi: Sinulla on tallentamattomia muutoksia yksittäisissä muokattavissa kentissä. Jos suoritat toiminnon, tallentamattomat muutoksesi katoavat.

en: You have selected an action, but you haven’t saved your changes to individual fields yet. Please click OK to save. You’ll need to re-run the action.
fi: Olet valinnut toiminnon, mutta et ole vielä tallentanut muutoksiasi yksittäisiin kenttiin. Paina OK tallentaaksesi. Sinun pitää suorittaa toiminto uudelleen.

en: You have selected an action, and you haven’t made any changes on individual fields. You’re probably looking for the Go button rather than the Save button.
fi: Olet valinnut toiminnon etkä ole tehnyt yhtään muutosta yksittäisissä kentissä. Etsit todennäköisesti Suorita-painiketta Tallenna-painikkeen sijaan.

en: Now
fi: Nyt

en: Midnight
fi: 24

en: 6 a.m.
fi: 06

en: Noon
fi: 12

en: 6 p.m.
fi: 18:00

en: Note: You are %s hour ahead of server time. | Note: You are %s hours ahead of server time.
fi[0]: Huom: Olet %s tunnin palvelinaikaa edellä.
fi[1]: Huom: Olet %s tuntia palvelinaikaa edellä.

en: Note: You are %s hour behind server time. | Note: You are %s hours behind server time.
fi[0]: Huom: Olet %s tunnin palvelinaikaa jäljessä.
fi[1]: Huom: Olet %s tuntia palvelinaikaa jäljessä.

en: Choose a Time
fi: Valitse kellonaika

en: Choose a time
fi: Valitse kellonaika

en: Cancel
fi: Peruuta

en: Today
fi: Tänään

en: Choose a Date
fi: Valitse päivämäärä

en: Yesterday
fi: Eilen

en: Tomorrow
fi: Huomenna

en: January
fi: tammikuu

en: February
fi: helmikuu

en: March
fi: maaliskuu

en: April
fi: huhtikuu

en: May
fi: toukokuu

en: June
fi: kesäkuu

en: July
fi: heinäkuu

en: August
fi: elokuu

en: September
fi: syyskuu

en: October
fi: lokakuu

en: November
fi: marraskuu

en: December
fi: joulukuu

[ctx: abbrev. month January]
en: Jan
fi: Tammi

[ctx: abbrev. month February]
en: Feb
fi: Helmi

[ctx: abbrev. month March]
en: Mar
fi: Maalis

[ctx: abbrev. month April]
en: Apr
fi: Huhti

[ctx: abbrev. month May]
en: May
fi: Touko

[ctx: abbrev. month June]
en: Jun
fi: Kesä

[ctx: abbrev. month July]
en: Jul
fi: Heinä

[ctx: abbrev. month August]
en: Aug
fi: Elo

[ctx: abbrev. month September]
en: Sep
fi: Syys

[ctx: abbrev. month October]
en: Oct
fi: Loka

[ctx: abbrev. month November]
en: Nov
fi: Marras

[ctx: abbrev. month December]
en: Dec
fi: Joulu

[ctx: one letter Sunday]
en: S
fi: Su

[ctx: one letter Monday]
en: M
fi: Ma

[ctx: one letter Tuesday]
en: T
fi: Ti

[ctx: one letter Wednesday]
en: W
fi: Ke

[ctx: one letter Thursday]
en: T
fi: To

[ctx: one letter Friday]
en: F
fi: Pe

[ctx: one letter Saturday]
en: S
fi: La

en: You have already submitted this form. Are you sure you want to submit it again?
fi: Olet jo lähettänyt tämän lomakkeen. Haluatko varmasti lähettää sen uudelleen?

en: Show
fi: Näytä

en: Hide
fi: Piilota
