django - en to el translation catalogue (178 entries)

en: Delete selected %(verbose_name_plural)s
el: %(verbose_name_plural)s: Διαγραφή επιλεγμένων

en: Successfully deleted %(count)d %(items)s.
el: Επιτυχώς διεγράφησαν %(count)d %(items)s.

en: Cannot delete %(name)s
el: Αδύνατη η διαγραφή του %(name)s

en: Are you sure?
el: Είστε σίγουρος;

en: Administration
el: Διαχείριση

en: All
el: Όλα

en: Yes
el: Ναι

en: No
el: Όχι

en: Unknown
el: Άγνωστο

en: Any date
el: Οποιαδήποτε ημερομηνία

en: Today
el: Σήμερα

en: Past 7 days
el: Τελευταίες 7 ημέρες

en: This month
el: Αυτό το μήνα

en: This year
el: Αυτό το χρόνο

en: No date
el: Καθόλου ημερομηνία

en: Has date
el: Έχει ημερομηνία

en: Empty
el: Χωρίς τιμή

en: Not empty
el: Με τιμή

en: Please enter the correct %(username)s and password for a staff account. Note that both fields may be case-sensitive.
el: Παρακαλώ δώστε το σωστό %(username)s και συνθηματικό για λογαριασμό προσωπικού. Και στα δύο πεδία μπορεί να έχει σημασία η διάκριση κεφαλαίων/μικρών.

en: Action:
el: Ενέργεια:

en: Add another %(verbose_name)s
el: Να προστεθεί %(verbose_name)s

en: Remove
el: Αφαίρεση

en: Addition
el: Προσθήκη

en: Change
el: Αλλαγή

en: Deletion
el: Διαγραφή

en: action time
el: ώρα ενέργειας

en: user
el: χρήστης

en: content type
el: τύπος περιεχομένου

en: object id
el: ταυτότητα αντικειμένου

note: Translators: 'repr' means representation (https://docs.python.org/library/functions.html#repr)
en: object repr
el: αναπαράσταση αντικειμένου

en: action flag
el: σημαία ενέργειας

en: change message
el: μήνυμα τροποποίησης

en: log entry
el: καταχώριση αρχείου καταγραφής

en: log entries
el: καταχωρίσεις αρχείου καταγραφής

en: Added “%(object)s”.
el: Προστέθηκε «%(object)s».

en: Changed “%(object)s” — %(changes)s
el: Τροποποιήθηκε «%(object)s» — %(changes)s

en: Deleted “%(object)s.”
el: Διαγράφηκε «%(object)s».

en: LogEntry Object
el: Αντικείμενο LogEntry

en: Added {name} “{object}”.
el: Προστέθηκε {name} “{object}”.

en: Added.
el: Προστέθηκε.

en: and
el: και

en: Changed {fields} for {name} “{object}”.
el: {name} «{object}»: Αλλαγή {fields}.

en: Changed {fields}.
el: Αλλαγή {fields}.

en: Deleted {name} “{object}”.
el: Διεγράφη {name} «{object}».

en: No fields changed.
el: Δεν άλλαξε κανένα πεδίο.

en: None
el: Κανένα

en: Hold down “Control”, or “Command” on a Mac, to select more than one.
el: Κρατήστε πατημένο το «Control» («Command» σε Mac) για να επιλέξετε περισσότερα από ένα αντικείμενα.

en: The {name} “{obj}” was added successfully.
el: Προστέθηκε {name} «{obj}».

en: You may edit it again below.
el: Μπορεί να πραγματοποιηθεί περαιτέρω επεξεργασία παρακάτω.

en: The {name} “{obj}” was added successfully. You may add another {name} below.
el: Προστέθηκε {name} «{obj}». Μπορεί να πραγματοποιηθεί νέα πρόσθεση παρακάτω.

en: The {name} “{obj}” was changed successfully. You may edit it again below.
el: Το αντικείμενο ({name}) «{obj}» τροποποιήθηκε. Μπορεί να πραγματοποιηθεί περαιτέρω επεξεργασία παρακάτω.

en: The {name} “{obj}” was added successfully. You may edit it again below.
el: Προστέθηκε {name} «{obj}». Μπορεί να πραγματοποιηθεί περαιτέρω επεξεργασία παρακάτω.

en: The {name} “{obj}” was changed successfully. You may add another {name} below.
el: Το αντικείμενο ({name}) «{obj}» τροποποιήθηκε. Μπορεί να προστεθεί επιπλέον {name} παρακάτω.

en: The {name} “{obj}” was changed successfully.
el: Το αντικείμενο ({name}) «{obj}» τροποποιήθηκε.

en: Items must be selected in order to perform actions on them. No items have been changed.
el: Καμία αλλαγή δεν πραγματοποιήθηκε γιατί δεν έχετε επιλέξει αντικείμενο. Επιλέξτε ένα ή περισσότερα αντικείμενα για να πραγματοποιήσετε ενέργειες σ' αυτά.

en: No action selected.
el: Δεν έχει επιλεγεί ενέργεια.

en: The %(name)s “%(obj)s” was deleted successfully.
el: Διεγράφη το αντικείμενο (%(name)s) «%(obj)s»

en: %(name)s with ID “%(key)s” doesn’t exist. Perhaps it was deleted?
el: Δεν υπάρχει %(name)s με ID «%(key)s». Ίσως να έχει διαγραφεί.

en: Add %s
el: Να προστεθεί %s

en: Change %s
el: %s: Τροποποίηση

en: View %s
el: %s: Προβολή

en: Database error
el: Σφάλμα στη βάση δεδομένων

en: %(count)s %(name)s was changed successfully. | %(count)s %(name)s were changed successfully.
el[0]: %(count)s %(name)s άλλαξε επιτυχώς.
el[1]: %(count)s %(name)s άλλαξαν επιτυχώς.

en: %(total_count)s selected | All %(total_count)s selected
el[0]: Επιλέχθηκε %(total_count)s
el[1]: Επιλέχθηκαν και τα %(total_count)s

en: 0 of %(cnt)s selected
el: Επιλέχθηκαν 0 από %(cnt)s

en: Change history: %s
el: Ιστορικό αλλαγών: %s

en: Deleting %(class_name)s %(instance)s would require deleting the following protected related objects: %(related_objects)s
el: Η διαγραφή του αντικειμένου (%(class_name)s) %(instance)s θα απαιτούσε τη διαγραφή των παρακάτω προστατευόμενων συσχετισμένων αντικειμένων: %(related_objects)s

en: Django site admin
el: Ιστότοπος διαχείρισης Django

en: Django administration
el: Διαχείριση Django

en: Site administration
el: Διαχείριση του ιστότοπου

en: Log in
el: Σύνδεση

en: %(app)s administration
el: Διαχείριση %(app)s

en: Page not found
el: Η σελίδα δεν βρέθηκε

en: We’re sorry, but the requested page could not be found.
el: Λυπούμαστε, αλλά η σελίδα που ζητήθηκε δεν βρέθηκε.

en: Home
el: Αρχική

en: Server error
el: Σφάλμα στο server

en: Server error (500)
el: Σφάλμα στο server (500)

en: Server Error <em>(500)</em>
el: Σφάλμα στο server <em>(500)</em>

en: There’s been an error. It’s been reported to the site administrators via email and should be fixed shortly. Thanks for your patience.
el: Παρουσιάστηκε σφάλμα. Εστάλη στους διαχειριστές με email και πιθανότατα θα διορθωθεί σύντομα. Ευχαριστούμε για την υπομονή σας.

en: Run the selected action
el: Εκτέλεση της επιλεγμένης ενέργειας

en: Go
el: Μετάβαση

en: Click here to select the objects across all pages
el: Κάντε κλικ εδώ για να επιλέξετε τα αντικείμενα σε όλες τις σελίδες

en: Select all %(total_count)s %(module_name)s
el: Επιλέξτε και τα %(total_count)s αντικείμενα (%(module_name)s)

en: Clear selection
el: Καθαρισμός επιλογής

en: Models in the %(name)s application
el: Μοντέλα στην εφαρμογή %(name)s

en: Add
el: Προσθήκη

en: View
el: Προβολή

en: You don’t have permission to view or edit anything.
el: Δεν έχετε δικαίωμα να δείτε ή να επεξεργαστείτε κάτι.

en: First, enter a username and password. Then, you’ll be able to edit more user options.
el: Καταρχήν προσδιορίστε όνομα χρήστη και συνθηματικό. Κατόπιν θα σας δοθεί η δυνατότητα να εισαγάγετε περισσότερες πληροφορίες για το χρήστη.

en: Enter a username and password.
el: Προσδιορίστε όνομα χρήστη και συνθηματικό.

en: Change password
el: Αλλαγή συνθηματικού

en: Please correct the error below.
el: Παρακαλούμε διορθώστε το παρακάτω λάθος.

en: Please correct the errors below.
el: Παρακαλοϋμε διορθώστε τα παρακάτω λάθη.

en: Enter a new password for the user <strong>%(username)s</strong>.
el: Προσδιορίστε νέο συνθηματικό για το χρήστη <strong>%(username)s</strong>.

en: Welcome,
el: Καλώς ήρθατε,

en: View site
el: Μετάβαση στην εφαρμογή

en: Documentation
el: Τεκμηρίωση

en: Log out
el: Αποσύνδεση

en: Add %(name)s
el: %(name)s: προσθήκη

en: History
el: Ιστορικό

en: View on site
el: Προβολή στον ιστότοπο

en: Filter
el: Φίλτρο

en: Clear all filters
el: Καθαρισμός όλων των φίλτρων

en: Remove from sorting
el: Αφαίρεση από την ταξινόμηση

en: Sorting priority: %(priority_number)s
el: Προτεραιότητα ταξινόμησης: %(priority_number)s

en: Toggle sorting
el: Εναλλαγή ταξινόμησης

en: Delete
el: Διαγραφή

en: Deleting the %(object_name)s '%(escaped_object)s' would result in deleting related objects, but your account doesn't have permission to delete the following types of objects:
el: Επιλέξατε τη διαγραφή του αντικειμένου '%(escaped_object)s' τύπου %(object_name)s. Αυτό συνεπάγεται τη διαγραφή συσχετισμένων αντικειμενων για τα οποία δεν έχετε δικάιωμα διαγραφής. Οι τύποι των αντικειμένων αυτών είναι:

en: Deleting the %(object_name)s '%(escaped_object)s' would require deleting the following protected related objects:
el: Η διαγραφή του αντικειμένου (%(object_name)s) «%(escaped_object)s» απαιτεί τη διαγραφή των παρακάτω προστατευόμενων αντικειμένων:

en: Are you sure you want to delete the %(object_name)s "%(escaped_object)s"? All of the following related items will be deleted:
el: Επιβεβαιώστε ότι επιθυμείτε τη διαγραφή των επιλεγμένων αντικειμένων (%(object_name)s "%(escaped_object)s"). Αν προχωρήσετε με τη διαγραφή, όλα τα παρακάτω συσχετισμένα αντικείμενα θα διαγραφούν επίσης:

en: Objects
el: Αντικείμενα

en: Yes, I’m sure
el: Ναι

en: No, take me back
el: Όχι

en: Delete multiple objects
el: Διαγραφή πολλαπλών αντικειμένων

en: Deleting the selected %(objects_name)s would result in deleting related objects, but your account doesn't have permission to delete the following types of objects:
el: Η διαγραφή των επιλεγμένων αντικειμένων τύπου «%(objects_name)s» θα είχε αποτέλεσμα τη διαγραφή των ακόλουθων συσχετισμένων αντικειμένων για τα οποία δεν έχετε το διακαίωμα διαγραφής:

en: Deleting the selected %(objects_name)s would require deleting the following protected related objects:
el: Η διαγραφή των επιλεγμένων αντικειμένων τύπου «%(objects_name)s» απαιτεί τη διαγραφή των παρακάτω προστατευμένων συσχετισμένων αντικειμένων:

en: Are you sure you want to delete the selected %(objects_name)s? All of the following objects and their related items will be deleted:
el: Επιβεβαιώστε ότι επιθυμείτε τη διαγραφή των επιλεγμένων αντικειμένων τύπου «%(objects_name)s». Αν προχωρήσετε με τη διαγραφή, όλα τα παρακάτω συσχετισμένα αντικείμενα θα διαγραφούν επίσης:

en: Delete?
el: Διαγραφή;

en:  By %(filter_title)s
el:  Ανά %(filter_title)s

en: Summary
el: Περίληψη

en: Recent actions
el: Πρόσφατες ενέργειες

en: My actions
el: Οι ενέργειές μου

en: None available
el: Κανένα διαθέσιμο

en: Unknown content
el: Άγνωστο περιεχόμενο

en: Something’s wrong with your database installation. Make sure the appropriate database tables have been created, and make sure the database is readable by the appropriate user.
el: Υπάρχει κάποιο πρόβλημα στη βάση δεδομένων. Βεβαιωθείτε πως οι κατάλληλοι πίνακες έχουν δημιουργηθεί και πως υπάρχουν τα κατάλληλα δικαιώματα πρόσβασης.

en: You are authenticated as %(username)s, but are not authorized to access this page. Would you like to login to a different account?
el: Έχετε ταυτοποιηθεί ως %(username)s, αλλά δεν έχετε δικαίωμα πρόσβασης σ' αυτή τη σελίδα. Θέλετε να συνδεθείτε με άλλο λογαριασμό;

en: Forgotten your password or username?
el: Ξεχάσατε το συνθηματικό ή το όνομα χρήστη σας;

en: Toggle navigation
el: Εναλλαγή προβολής πλοήγησης

en: Date/time
el: Ημερομηνία/ώρα

en: User
el: Χρήστης

en: Action
el: Ενέργεια

en: This object doesn’t have a change history. It probably wasn’t added via this admin site.
el: Αυτό το αντικείμενο δεν έχει ιστορικό αλλαγών. Πιθανότατα δεν προστέθηκε μέσω του παρόντος διαχειριστικού ιστότοπου.

en: Show all
el: Εμφάνιση όλων

en: Save
el: Αποθήκευση

en: Popup closing…
el: Κλείσιμο popup...

en: Search
el: Αναζήτηση

en: %(counter)s result | %(counter)s results
el[0]: %(counter)s αποτέλεσμα
el[1]: %(counter)s αποτελέσματα

en: %(full_result_count)s total
el: %(full_result_count)s συνολικά

en: Save as new
el: Αποθήκευση ως νέου

en: Save and add another
el: Αποθήκευση και προσθήκη καινούργιου

en: Save and continue editing
el: Αποθήκευση και συνέχεια επεξεργασίας

en: Save and view
el: Αποθήκευση και προβολή

en: Close
el: Κλείσιμο

en: Change selected %(model)s
el: Να τροποποιηθεί το επιλεγμένο αντικείμενο (%(model)s)

en: Add another %(model)s
el: Να προστεθεί %(model)s

en: Delete selected %(model)s
el: Να διαγραφεί το επιλεγμένο αντικείμενο (%(model)s)

en: Thanks for spending some quality time with the Web site today.
el: Ευχαριστούμε που διαθέσατε χρόνο στον ιστότοπο.

en: Log in again
el: Επανασύνδεση

en: Password change
el: Αλλαγή συνθηματικού

en: Your password was changed.
el: Το συνθηματικό σας αλλάχθηκε.

en: Please enter your old password, for security’s sake, and then enter your new password twice so we can verify you typed it in correctly.
el: Δώστε το παλιό σας συνθηματικό και ακολούθως το νέο σας συνθηματικό δύο φορές ώστε να ελέγξουμε ότι το πληκτρολογήσατε σωστά.

en: Change my password
el: Αλλαγή του συνθηματικού μου

en: Password reset
el: Επαναφορά συνθηματικού

en: Your password has been set.  You may go ahead and log in now.
el: Το συνθηματικό σας ορίστηκε. Μπορείτε τώρα να συνδεθείτε.

en: Password reset confirmation
el: Επιβεβαίωση επαναφοράς συνθηματικού

en: Please enter your new password twice so we can verify you typed it in correctly.
el: Δώστε το νέο συνθηματικό σας δύο φορές ώστε να ελέγξουμε ότι το πληκτρολογήσατε σωστά.

en: New password:
el: Νέο συνθηματικό:

en: Confirm password:
el: Επιβεβαίωση συνθηματικού:

en: The password reset link was invalid, possibly because it has already been used.  Please request a new password reset.
el: Ο σύνδεσμος που χρησιμοποιήσατε για την επαναφορά του συνθηματικού δεν είναι σωστός, ίσως γιατί έχει ήδη χρησιμοποιηθεί. Πραγματοποιήστε εξαρχής τη διαδικασία αίτησης επαναφοράς του συνθηματικού.

en: We’ve emailed you instructions for setting your password, if an account exists with the email you entered. You should receive them shortly.
el: Σας στείλαμε email με οδηγίες ορισμού συνθηματικού. Θα πρέπει να το λάβετε σύντομα.

en: If you don’t receive an email, please make sure you’ve entered the address you registered with, and check your spam folder.
el: Εάν δεν λάβετε email, παρακαλούμε σιγουρευτείτε ότι έχετε εισαγάγει τη διεύθυνση με την οποία έχετε εγγραφεί, και ελέγξτε το φάκελο ανεπιθύμητης αλληλογραφίας.

en: You're receiving this email because you requested a password reset for your user account at %(site_name)s.
el: Λαμβάνετε αυτό το email επειδή ζητήσατε επαναφορά συνθηματικού για το λογαριασμό σας στον ιστότοπο %(site_name)s.

en: Please go to the following page and choose a new password:
el: Παρακαλούμε επισκεφθείτε την ακόλουθη σελίδα και επιλέξτε νέο συνθηματικό:

en: Your username, in case you’ve forgotten:
el: Το όνομα χρήστη, σε περίπτωση που δεν το θυμάστε:

en: Thanks for using our site!
el: Ευχαριστούμε που χρησιμοποιήσατε τον ιστότοπό μας!

en: The %(site_name)s team
el: Η ομάδα του ιστότοπου %(site_name)s

en: Forgotten your password? Enter your email address below, and we’ll email instructions for setting a new one.
el: Ξεχάσατε το συνθηματικό σας; Εισαγάγετε το email σας και θα σας στείλουμε οδηγίες για να ορίσετε καινούργιο.

en: Email address:
el: Διεύθυνση email:

en: Reset my password
el: Επαναφορά του συνθηματικού μου

en: All dates
el: Όλες οι ημερομηνίες

en: Select %s
el: Επιλέξτε αντικείμενο (%s)

en: Select %s to change
el: Επιλέξτε αντικείμενο (%s) προς αλλαγή

en: Select %s to view
el: Επιλέξτε αντικείμενο (%s) για προβολή

en: Date:
el: Ημ/νία:

en: Time:
el: Ώρα:

en: Lookup
el: Αναζήτηση

en: Currently:
el: Τώρα:

en: Change:
el: Επεξεργασία:
