django - en to br translation catalogue (98 entries)

en: Are you sure?
br: Ha sur oc'h?

en: Delete selected %(verbose_name_plural)s
br: Dilemel %(verbose_name_plural)s diuzet

en: Administration
br: Melestradurezh

en: All
br: An holl

en: Yes
br: Ya

en: No
br: Ket

en: Unknown
br: Dianav

en: Any date
br: Forzh pegoulz

en: Today
br: Hiziv

en: Past 7 days
br: Er 7 devezh diwezhañ

en: This month
br: Ar miz-mañ

en: This year
br: Ar bloaz-mañ

en: No date
br: Deiziad ebet

en: Has date
br: D'an deiziad

en: Action:
br: Ober:

en: Add another %(verbose_name)s
br: Ouzhpennañ %(verbose_name)s all

en: Remove
br: Lemel kuit

en: Addition
br: Sammañ

en: Change
br: Cheñch

en: Deletion
br: Diverkadur

en: action time
br: eur an ober

en: user
br: implijer

en: content type
br: doare endalc'had

en: object id
br: id an objed

en: action flag
br: ober banniel

en: change message
br: Kemennadenn cheñchamant

en: Added "%(object)s".
br: Ouzhpennet "%(object)s".

en: Changed "%(object)s" - %(changes)s
br: Cheñchet "%(object)s" - %(changes)s

en: Deleted "%(object)s."
br: Dilamet "%(object)s."

en: Added {name} "{object}".
br: Ouzhpennet {name} "{object}".

en: Added.
br: Ouzhpennet.

en: and
br: ha

en: Changed {fields} for {name} "{object}".
br: Cheñchet {fields} evit {name} "{object}".

en: Changed {fields}.
br: Cheñchet {fields}.

en: Deleted {name} "{object}".
br: Dilamet {name} "{object}".

en: No fields changed.
br: Maezienn ebet cheñchet.

en: None
br: Hini ebet

en: You may edit it again below.
br: Rankout a rit ec'h aozañ adarre dindan.

en: No action selected.
br: Ober ebet diuzet.

en: Add %s
br: Ouzhpennañ %s

en: Change %s
br: Cheñch %s

en: View %s
br: Gwelet %s

en: Database error
br: Fazi diaz-roadennoù

en: %(count)s %(name)s was changed successfully. | %(count)s %(name)s were changed successfully.
br[0]: %(count)s %(name)s  a zo bet cheñchet mat.
br[1]: %(count)s %(name)s a zo bet cheñchet mat.
br[2]: %(count)s %(name)s a zo bet cheñchet mat.
br[3]: %(count)s %(name)s a zo bet cheñchet mat.
br[4]: %(count)s %(name)s a zo bet cheñchet mat.

en: %(total_count)s selected | All %(total_count)s selected
br[0]: %(total_count)s diuzet
br[1]: %(total_count)s diuzet
br[2]: %(total_count)s diuzet
br[3]: %(total_count)s diuzet
br[4]: Pep %(total_count)s diuzet

en: 0 of %(cnt)s selected
br: 0 diwar %(cnt)s diuzet

en: Change history: %s
br: Istor ar cheñchadurioù: %s

en: Django site admin
br: Lec'hienn verañ Django

en: Django administration
br: Merañ Django

en: Site administration
br: Merañ al lec'hienn

en: Log in
br: Kevreañ

en: Page not found
br: N'eo ket bet kavet ar bajenn

en: Home
br: Degemer

en: Server error
br: Fazi servijer

en: Server error (500)
br: Fazi servijer (500)

en: Server Error <em>(500)</em>
br: Fazi servijer <em>(500)</em>

en: Go
br: Mont

en: Clear selection
br: Riñsañ an diuzadenn

en: Enter a username and password.
br: Merkit un anv implijer hag ur ger-tremen.

en: Change password
br: Cheñch ger-tremen

en: Welcome,
br: Degemer mat,

en: Documentation
br: Teulioù

en: Log out
br: Digevreañ

en: Add %(name)s
br: Ouzhpennañ %(name)s

en: History
br: Istor

en: View on site
br: Gwelet war al lec'hienn

en: Filter
br: Sil

en: Toggle sorting
br: Eilpennañ an diuzadenn

en: Delete
br: Diverkañ

en: Yes, I'm sure
br: Ya, sur on

en: Delete?
br: Diverkañ ?

en:  By %(filter_title)s
br:  dre %(filter_title)s

en: Add
br: Ouzhpennañ

en: Unknown content
br: Endalc'had dianav

en: Forgotten your password or username?
br: Disoñjet ho ker-tremen pe hoc'h anv implijer ganeoc'h ?

en: Date/time
br: Deiziad/eur

en: User
br: Implijer

en: Action
br: Ober

en: Show all
br: Diskouez pep tra

en: Save
br: Enrollañ

en: Search
br: Klask

en: Save as new
br: Enrollañ evel nevez

en: Save and add another
br: Enrollañ hag ouzhpennañ unan all

en: Save and continue editing
br: Enrollañ ha derc'hel da gemmañ

en: Log in again
br: Kevreañ en-dro

en: Password change
br: Cheñch ho ker-tremen

en: Your password was changed.
br: Cheñchet eo bet ho ker-tremen.

en: Change my password
br: Cheñch ma ger-tremen

en: Password reset
br: Adderaouekaat ar ger-tremen

en: Password reset confirmation
br: Kadarnaat eo bet cheñchet ar ger-tremen

en: New password:
br: Ger-tremen nevez :

en: Confirm password:
br: Kadarnaat ar ger-tremen :

en: Thanks for using our site!
br: Ho trugarekaat da ober gant hol lec'hienn !

en: All dates
br: An holl zeiziadoù

en: Select %s
br: Diuzañ %s

en: Date:
br: Deiziad :

en: Time:
br: Eur :

en: Lookup
br: Klask
