django - en to bg translation catalogue (183 entries)

en: Delete selected %(verbose_name_plural)s
bg: Изтриване на избраните %(verbose_name_plural)s

en: Successfully deleted %(count)d %(items)s.
bg: Успешно изтрити %(count)d %(items)s .

en: Cannot delete %(name)s
bg: Не можете да изтриете %(name)s

en: Are you sure?
bg: Сигурни ли сте?

en: Administration
bg: Администрация

en: All
bg: Всички

en: Yes
bg: Да

en: No
bg: Не

en: Unknown
bg: Неизвестно

en: Any date
bg: Коя-да-е дата

en: Today
bg: Днес

en: Past 7 days
bg: Последните 7 дни

en: This month
bg: Този месец

en: This year
bg: Тази година

en: No date
bg: Няма дата

en: Has date
bg: Има дата

en: Empty
bg: Празно

en: Not empty
bg: Не е празно

en: Please enter the correct %(username)s and password for a staff account. Note that both fields may be case-sensitive.
bg: Моля въведете правилния %(username)s и парола за администраторски акаунт. Моля забележете, че и двете полета могат да са с главни и малки букви.

en: Action:
bg: Действие:

en: Add another %(verbose_name)s
bg: Добави друг %(verbose_name)s

en: Remove
bg: Премахване

en: Addition
bg: Добавка

en: Change
bg: Промени

en: Deletion
bg: Изтриване

en: action time
bg: време на действие

en: user
bg: потребител

en: content type
bg: тип на съдържанието

en: object id
bg: id на обекта

note: Translators: 'repr' means representation (https://docs.python.org/library/functions.html#repr)
en: object repr
bg: repr на обекта

en: action flag
bg: флаг за действие

en: change message
bg: промени съобщение

en: log entry
bg: записка в журнала

en: log entries
bg: записки в журнала

en: Added “%(object)s”.
bg: Добавен “%(object)s”.

en: Changed “%(object)s” — %(changes)s
bg: Променени “%(object)s” — %(changes)s

en: Deleted “%(object)s.”
bg: Изтрити “%(object)s.”

en: LogEntry Object
bg: LogEntry обект

en: Added {name} “{object}”.
bg: Добавен {name} “{object}”.

en: Added.
bg: Добавено.

en: and
bg: и

en: Changed {fields} for {name} “{object}”.
bg: Променени {fields} за {name} “{object}”.

en: Changed {fields}.
bg: Променени {fields}.

en: Deleted {name} “{object}”.
bg: Изтрит {name} “{object}”.

en: No fields changed.
bg: Няма променени полета.

en: None
bg: Празно

en: Hold down “Control”, or “Command” on a Mac, to select more than one.
bg: Задръжте “Control”, или “Command” на Mac, за да изберете повече от едно.

en: The {name} “{obj}” was added successfully.
bg: Обектът {name} “{obj}” бе успешно добавен.

en: You may edit it again below.
bg: Можете отново да го промените по-долу.

en: The {name} “{obj}” was added successfully. You may add another {name} below.
bg: Обектът {name} “{obj}” бе успешно добавен. Можете да добавите друг {name} по-долу.

en: The {name} “{obj}” was changed successfully. You may edit it again below.
bg: Обектът {name} “{obj}” бе успешно променен. Можете да го промените отново по-долу.

en: The {name} “{obj}” was added successfully. You may edit it again below.
bg: Обектът {name} “{obj}” бе успешно добавен. Можете да го промените отново по-долу.

en: The {name} “{obj}” was changed successfully. You may add another {name} below.
bg: Обектът {name} “{obj}” бе успешно променен. Можете да добавите друг {name} по-долу.

en: The {name} “{obj}” was changed successfully.
bg: Обектът {name} “{obj}” бе успешно променен.

en: Items must be selected in order to perform actions on them. No items have been changed.
bg: Елементите трябва да бъдат избрани, за да се извършат действия по тях. Няма променени елементи.

en: No action selected.
bg: Няма избрано действие.

en: The %(name)s “%(obj)s” was deleted successfully.
bg: %(name)s “%(obj)s” беше успешно изтрит.

en: %(name)s with ID “%(key)s” doesn’t exist. Perhaps it was deleted?
bg: %(name)s с ID “%(key)s” не съществува. Може би е изтрит?

en: Add %s
bg: Добави %s

en: Change %s
bg: Промени %s

en: View %s
bg: Изглед %s

en: Database error
bg: Грешка в базата данни

en: %(count)s %(name)s was changed successfully. | %(count)s %(name)s were changed successfully.
bg[0]: %(count)s %(name)s беше променено успешно.
bg[1]: %(count)s %(name)s бяха успешно променени.

en: %(total_count)s selected | All %(total_count)s selected
bg[0]: %(total_count)s е избран
bg[1]: Избрани са всички %(total_count)s

en: 0 of %(cnt)s selected
bg: Избрани са 0 от %(cnt)s

en: Change history: %s
bg: История на промените: %s

en: Deleting %(class_name)s %(instance)s would require deleting the following protected related objects: %(related_objects)s
bg: Изтриването на избраните %(class_name)s %(instance)s ще наложи изтриването на следните защитени и свързани обекти: %(related_objects)s

en: Django site admin
bg: Django административен сайт

en: Django administration
bg: Django администрация

en: Site administration
bg: Администрация на сайта

en: Log in
bg: Вход

en: %(app)s administration
bg: %(app)s администрация

en: Page not found
bg: Страница не е намерена

en: We’re sorry, but the requested page could not be found.
bg: Съжаляваме, но поисканата страница не може да бъде намерена.

en: Home
bg: Начало

en: Server error
bg: Сървърна грешка

en: Server error (500)
bg: Сървърна грешка (500)

en: Server Error <em>(500)</em>
bg: Сървърна грешка <em>(500)</em>

en: There’s been an error. It’s been reported to the site administrators via email and should be fixed shortly. Thanks for your patience.
bg: Получи се грешка. Администраторите на сайта са уведомени за това чрез електронна поща и грешката трябва да бъде поправена скоро. Благодарим ви за търпението.

en: Run the selected action
bg: Изпълни избраното действие

en: Go
bg: Напред

en: Click here to select the objects across all pages
bg: Щракнете тук, за да изберете обектите във всички страници

en: Select all %(total_count)s %(module_name)s
bg: Избери всички %(total_count)s %(module_name)s

en: Clear selection
bg: Изчисти избраното

en: Models in the %(name)s application
bg: Модели в приложението %(name)s

en: Add
bg: Добави

en: View
bg: Изглед

en: You don’t have permission to view or edit anything.
bg: Нямате права да разглеждате или редактирате каквото и да е.

en: First, enter a username and password. Then, you’ll be able to edit more user options.
bg: Първо въведете потребител и парола. След това ще можете да редактирате повече детайли.

en: Enter a username and password.
bg: Въведете потребителско име и парола.

en: Change password
bg: Промени парола

en: Please correct the error below.
bg: Моля, поправете грешката по-долу

en: Please correct the errors below.
bg: Моля поправете грешките по-долу.

en: Enter a new password for the user <strong>%(username)s</strong>.
bg: Въведете нова парола за потребител <strong>%(username)s</strong>.

en: Welcome,
bg: Добре дошли,

en: View site
bg: Виж сайта

en: Documentation
bg: Документация

en: Log out
bg: Изход

en: Add %(name)s
bg: Добави %(name)s

en: History
bg: История

en: View on site
bg: Разгледай в сайта

en: Filter
bg: Филтър

en: Clear all filters
bg: Изчисти всички филтри

en: Remove from sorting
bg: Премахни от подреждането

en: Sorting priority: %(priority_number)s
bg: Ред на подреждане: %(priority_number)s

en: Toggle sorting
bg: Превключи подреждането

en: Delete
bg: Изтрий

en: Deleting the %(object_name)s '%(escaped_object)s' would result in deleting related objects, but your account doesn't have permission to delete the following types of objects:
bg: Изтриването на %(object_name)s '%(escaped_object)s' би причинило изтриване на свързани обекти, но вашият потребител няма право да изтрива следните видове обекти:

en: Deleting the %(object_name)s '%(escaped_object)s' would require deleting the following protected related objects:
bg: Изтриването на %(object_name)s '%(escaped_object)s' изисква изтриването на следните защитени свързани обекти:

en: Are you sure you want to delete the %(object_name)s "%(escaped_object)s"? All of the following related items will be deleted:
bg: Наистина ли искате да изтриете %(object_name)s "%(escaped_object)s"? Следните свързани елементи също ще бъдат изтрити:

en: Objects
bg: Обекти

en: Yes, I’m sure
bg: Да, сигурен съм

en: No, take me back
bg: Не, върни ме обратно

en: Delete multiple objects
bg: Изтриване на множество обекти

en: Deleting the selected %(objects_name)s would result in deleting related objects, but your account doesn't have permission to delete the following types of objects:
bg: Изтриването на избраните %(objects_name)s ще доведе до изтриване на свързани обекти, но вашият потребител няма право да изтрива следните типове обекти:

en: Deleting the selected %(objects_name)s would require deleting the following protected related objects:
bg: Изтриването на избраните %(objects_name)s изисква изтриването на следните защитени свързани обекти:

en: Are you sure you want to delete the selected %(objects_name)s? All of the following objects and their related items will be deleted:
bg: Наистина ли искате да изтриете избраните %(objects_name)s? Всички изброени обекти и свързаните с тях ще бъдат изтрити:

en: Delete?
bg: Изтриване?

en:  By %(filter_title)s
bg:  По %(filter_title)s

en: Summary
bg: Резюме

en: Recent actions
bg: Последни действия

en: My actions
bg: Моите действия

en: None available
bg: Няма налични

en: Unknown content
bg: Неизвестно съдържание

en: Something’s wrong with your database installation. Make sure the appropriate database tables have been created, and make sure the database is readable by the appropriate user.
bg: Проблем с вашата база данни. Убедете се, че необходимите таблици в базата са създадени и че съответния потребител има необходимите права за достъп.

en: You are authenticated as %(username)s, but are not authorized to access this page. Would you like to login to a different account?
bg: Вие сте се удостоверен като %(username)s, но не сте оторизиран да достъпите тази страница. Бихте ли желали да влезе с друг профил?

en: Forgotten your password or username?
bg: Забравена парола или потребителско име?

en: Toggle navigation
bg: Превключи навигацията

en: Start typing to filter…
bg: Започнете да пишете за филтър...

en: Filter navigation items
bg: Филтриране на навигационните елементи

en: Date/time
bg: Дата/час

en: User
bg: Потребител

en: Action
bg: Действие

en: entry
bg: запис

en: entries
bg: записа

en: This object doesn’t have a change history. It probably wasn’t added via this admin site.
bg: Този обект няма история на промените. Вероятно не е бил добавен чрез този административен сайт.

en: Show all
bg: Покажи всички

en: Save
bg: Запис

en: Popup closing…
bg: Изскачащият прозорец се затваря...

en: Search
bg: Търсене

en: %(counter)s result | %(counter)s results
bg[0]: %(counter)s резултат
bg[1]: %(counter)s резултати

en: %(full_result_count)s total
bg: %(full_result_count)s общо

en: Save as new
bg: Запиши като нов

en: Save and add another
bg: Запиши и добави нов

en: Save and continue editing
bg: Запиши и продължи

en: Save and view
bg: Запиши и прегледай

en: Close
bg: Затвори

en: Change selected %(model)s
bg: Променете избрания %(model)s

en: Add another %(model)s
bg: Добавяне на друг %(model)s

en: Delete selected %(model)s
bg: Изтриване на избрания %(model)s

en: View selected %(model)s
bg: Виж избраните %(model)s

en: Thanks for spending some quality time with the web site today.
bg: Благодарим ви за добре прекараното време с този сайт днес.

en: Log in again
bg: Влез пак

en: Password change
bg: Промяна на парола

en: Your password was changed.
bg: Паролата ви е променена.

en: Please enter your old password, for security’s sake, and then enter your new password twice so we can verify you typed it in correctly.
bg: Въведете старата си парола /от съображения за сигурност/. След това въведете желаната нова парола два пъти, за да сверим дали е написана правилно.

en: Change my password
bg: Промяна на паролата ми

en: Password reset
bg: Нова парола

en: Your password has been set.  You may go ahead and log in now.
bg: Паролата е променена. Вече можете да се впишете.

en: Password reset confirmation
bg: Потвърждение за смяна на паролата

en: Please enter your new password twice so we can verify you typed it in correctly.
bg: Моля, въведете новата парола два пъти, за да се уверим, че сте я написали правилно.

en: New password:
bg: Нова парола:

en: Confirm password:
bg: Потвърдете паролата:

en: The password reset link was invalid, possibly because it has already been used.  Please request a new password reset.
bg: Връзката за възстановяване на паролата е невалидна, може би защото вече е използвана. Моля, поискайте нова промяна на паролата.

en: We’ve emailed you instructions for setting your password, if an account exists with the email you entered. You should receive them shortly.
bg: По имейл изпратихме инструкции за смяна на паролата, ако съществува профил с въведения от вас адрес. Би трябвало скоро да ги получите.

en: If you don’t receive an email, please make sure you’ve entered the address you registered with, and check your spam folder.
bg: Ако не получите имейл, моля уверете се, че сте попълнили правилно адреса, с който сте се регистрирали, също проверете спам папката във вашата поща.

en: You're receiving this email because you requested a password reset for your user account at %(site_name)s.
bg: Вие получавати този имейл, защото сте поискали да промените паролата за вашия потребителски акаунт в %(site_name)s.

en: Please go to the following page and choose a new password:
bg: Моля, отидете на следната страница и изберете нова парола:

en: Your username, in case you’ve forgotten:
bg: Вашето потребителско име, в случай че сте го забравили:

en: Thanks for using our site!
bg: Благодарим, че ползвате сайта ни!

en: The %(site_name)s team
bg: Екипът на %(site_name)s

en: Forgotten your password? Enter your email address below, and we’ll email instructions for setting a new one.
bg: Забравили сте си паролата? Въведете своя имейл адрес по-долу, и ние ще ви изпратим инструкции как да я смените с нова.

en: Email address:
bg: Имейл адреси:

en: Reset my password
bg: Задай новата ми парола

en: All dates
bg: Всички дати

en: Select %s
bg: Изберете %s

en: Select %s to change
bg: Изберете %s за промяна

en: Select %s to view
bg: Избери %s за преглед

en: Date:
bg: Дата:

en: Time:
bg: Час:

en: Lookup
bg: Търсене

en: Currently:
bg: Сега:

en: Change:
bg: Промяна:
