django - en to am translation catalogue (92 entries)

en: Successfully deleted %(count)d %(items)s.
am: %(count)d %(items)s በተሳካ ሁኔታ ተወግድዋል::

en: Cannot delete %(name)s
am: %(name)s ማስወገድ አይቻልም

en: Are you sure?
am: እርግጠኛ ነህ?

en: Delete selected %(verbose_name_plural)s
am: የተመረጡትን %(verbose_name_plural)s አስወግድ

en: All
am: ሁሉም

en: Yes
am: አዎ

en: No
am: አይደለም

en: Unknown
am: ያልታወቀ

en: Any date
am: ማንኛውም ቀን

en: Today
am: ዛሬ

en: Past 7 days
am: ያለፉት 7 ቀናት

en: This month
am: በዚህ ወር

en: This year
am: በዚህ አመት

en: Action:
am: ተግባር:

en: Add another %(verbose_name)s
am: ሌላ %(verbose_name)s ጨምር

en: Remove
am: አጥፋ

en: action time
am: ተግባሩ የተፈፀመበት ጊዜ

en: change message
am: መልዕክት ለውጥ

en: Added "%(object)s".
am: "%(object)s" ተጨምሯል::

en: Changed "%(object)s" - %(changes)s
am: "%(object)s" - %(changes)s ተቀይሯል

en: Deleted "%(object)s."
am: "%(object)s." ተወግድዋል

en: and
am: እና

en: No fields changed.
am: ምንም "ፊልድ" አልተቀየረም::

en: None
am: ምንም

en: No action selected.
am: ምንም ተግባር አልተመረጠም::

en: The %(name)s "%(obj)s" was deleted successfully.
am: %(name)s "%(obj)s" በተሳካ ሁኔታ ተወግድዋል::

en: Add %s
am: %s ጨምር

en: Change %s
am: %s ቀይር

en: Database error
am: የ(ዳታቤዝ) ችግር

en: %(count)s %(name)s was changed successfully. | %(count)s %(name)s were changed successfully.
am[0]: %(count)s %(name)s በተሳካ ሁኔታ ተቀይሯል::
am[1]: %(count)s %(name)s በተሳካ ሁኔታ ተቀይረዋል::

en: %(total_count)s selected | All %(total_count)s selected
am[0]: %(total_count)s ተመርጠዋል
am[1]: ሁሉም %(total_count)s ተመርጠዋል

en: 0 of %(cnt)s selected
am: 0 of %(cnt)s ተመርጠዋል

en: Change history: %s
am: ታሪኩን ቀይር: %s

en: Django site admin
am: ጃንጎ ድህረ-ገጽ አስተዳዳሪ

en: Django administration
am: ጃንጎ አስተዳደር

en: Site administration
am: ድህረ-ገጽ አስተዳደር

en: Page not found
am: ድህረ-ገጹ የለም

en: We're sorry, but the requested page could not be found.
am: ይቅርታ! የፈለጉት ድህረ-ገጽ የለም::

en: Home
am: ሆም

en: Server error
am: የሰርቨር ችግር

en: Server error (500)
am: የሰርቨር ችግር (500)

en: Server Error <em>(500)</em>
am: የሰርቨር ችግር <em>(500)</em>

en: Run the selected action
am: የተመረጡትን ተግባሮች አስጀምር

en: Go
am: ስራ

en: Select all %(total_count)s %(module_name)s
am: ሁሉንም %(total_count)s %(module_name)s ምረጥ

en: Clear selection
am: የተመረጡትን ባዶ ኣድርግ

en: Enter a username and password.
am: መለያስም(ዩዘርኔም) እና የይለፍቃል(ፓስወርድ) ይስገቡ::

en: Change password
am: የይለፍቃል(ፓስወርድ) ቅየር

en: Please correct the error below.
am: ከታች ያሉትን ችግሮች ያስተካክሉ::

en: Enter a new password for the user <strong>%(username)s</strong>.
am: ለ <strong>%(username)s</strong> መለያ አዲስ የይለፍቃል(ፓስወርድ) ያስገቡ::

en: Welcome,
am: እንኳን በደህና መጡ,

en: Documentation
am: መረጃ

en: Log out
am: ጨርሰህ ውጣ

en: Add %(name)s
am: %(name)s ጨምር

en: History
am: ታሪክ

en: View on site
am: ድህረ-ገጹ ላይ ይመልከቱ

en: Filter
am: አጣራ

en: Yes, I'm sure
am: አዎ,እርግጠኛ ነኝ

en: Change
am: ቀይር

en: Delete?
am: ላስወግድ?

en:  By %(filter_title)s
am: በ %(filter_title)s

en: Add
am: ጨምር

en: None available
am: ምንም የለም

en: Forgotten your password or username?
am: የእርሶን መለያስም (ዩዘርኔም) ወይም የይለፍቃል(ፓስወርድ)ዘነጉት?

en: Date/time
am: ቀን/ጊዜ

en: Show all
am: ሁሉንም አሳይ

en: Search
am: ፈልግ

en: %(counter)s result | %(counter)s results
am[0]:  %(counter)s ውጤት
am[1]: %(counter)s ውጤቶች

en: %(full_result_count)s total
am: በአጠቃላይ %(full_result_count)s

en: Thanks for spending some quality time with the Web site today.
am: ዛሬ ድህረ-ገዓችንን ላይ ጥሩ ጊዜ ስላሳለፉ እናመሰግናለን::

en: Log in again
am: በድጋሜ ይግቡ

en: Password change
am: የይለፍቃል(ፓስወርድ) ቅየራ

en: Your password was changed.
am: የይለፍቃልዎን(ፓስወርድ) ተቀይሯል::

en: Change my password
am: የይለፍቃል(ፓስወርድ) ቀይር

en: New password:
am: አዲስ የይለፍቃል(ፓስወርድ):

en: Confirm password:
am: የይለፍቃልዎን(ፓስወርድ) በድጋሜ በማስገባት ያረጋግጡ:

en: If you don't receive an email, please make sure you've entered the address you registered with, and check your spam folder.
am: ኢ-ሜል ካልደረስዎት እባክዎን የተመዘገቡበትን የኢ-ሜል አድራሻ ትክክለኛነት ይረጋግጡእንዲሁም ኢ-ሜል (ስፓም) ማህደር ውስጥ ይመልከቱ::

en: You're receiving this email because you requested a password reset for your user account at %(site_name)s.
am: ይህ ኢ-ሜል የደረስዎት %(site_name)s ላይ እንደ አዲስ የይለፍቃል(ፓስወርድ) ለ ለመቀየር ስለጠየቁ ነው::

en: Please go to the following page and choose a new password:
am: እባክዎን ወደሚከተለው ድህረ-ገዕ በመሄድ አዲስ የይለፍቃል(ፓስወርድ) ያውጡ:

en: Your username, in case you've forgotten:
am: ድንገት ከዘነጉት ይኌው የእርሶ መለያስም (ዩዘርኔም):

en: Thanks for using our site!
am: ድህረ-ገዓችንን ስለተጠቀሙ እናመሰግናለን!

en: The %(site_name)s team
am: %(site_name)s ቡድን

en: Forgotten your password? Enter your email address below, and we'll email instructions for setting a new one.
am: የይለፍቃልዎን(ፓስወርድ)ረሱት? ከታች የኢ-ሜል አድራሻዎን ይስገቡ እና አዲስ ፓስወርድ ለማውጣት የሚያስችል መረጃ እንልክልዎታለን::

en: Email address:
am: ኢ-ሜል አድራሻ:

en: All dates
am: ሁሉም ቀናት

en: Select %s
am: %sን ምረጥ

en: Select %s to change
am: ለመቀየር %sን ምረጥ

en: Date:
am: ቀን:

en: Time:
am: ጊዜ

en: Lookup
am: አፈላልግ

en: Currently:
am: በዚህ ጊዜ:

en: Change:
am: ቀይር:
