django - en to sw translation catalogue (21 entries)

en: Home
sw: Sebule

en: Documentation
sw: Waraka

en: Bookmarklets
sw: Vialamisho

en: Documentation bookmarklets
sw: Vialamisho vya waraka

en: Documentation for this page
sw: Nyaraka kwa ajili ya ukurasa huu

en: Jumps you from any page to the documentation for the view that generates that page.
sw: Inakurusha kutoka ukurasa wowote hadi kwenye waraka wa mounekano unaozalisha ukurasa huo.

en: Tags
sw: Tagi

en: Filters
sw: Chujio

en: Models
sw: Modeli

en: Views
sw: Mionekano

en: Templates
sw: Templeti

en: tag:
sw: tagi

en: filter:
sw: chujio

en: view:
sw: muonekano

en: Model %(model_name)r not found in app %(app_label)r
sw: Modeli %(model_name)r haijapatikana katika programu %(app_label)r

en: model:
sw: modeli

en: the related `%(app_label)s.%(data_type)s` object
sw: `%(app_label)s.%(data_type)s` kinachohusiana

en: related `%(app_label)s.%(object_name)s` objects
sw: `%(app_label)s.%(object_name)s` vinavyohusiana

en: all %s
sw: kila %s

en: number of %s
sw: idadi ya %s

en: %s does not appear to be a urlpattern object
sw: %s haionekani kuwa ni kitu cha urlpattern
