django - en to ckb translation catalogue (66 entries)

en: Administrative Documentation
ckb: بەڵگەنامەکردنی کارگێڕی

en: Home
ckb: ماڵەوە

en: Documentation
ckb: بەڵگەنامەکردن

en: Bookmarklets
ckb: ئاماژەکان

en: Documentation bookmarklets
ckb: بەڵگەنامەکردنی ئاماژەکان

en: To install bookmarklets, drag the link to your bookmarks toolbar, or right-click the link and add it to your bookmarks. Now you can select the bookmarklet from any page in the site.
ckb: بۆ دامەزراندنی ئاماژەکان، بەستەرەکە ڕابکێشە بۆ سەر جێدۆزەکانت، یان کرتەی ڕاست لەسەر بەستەرەکە بکە و زیادی بکە بۆ ئاماژەکانت. ئێستا دەتوانیت لە هەر لاپەڕەیەک لە ماڵپەڕەکەدا ئاماژە هەڵبژێریت.

en: Documentation for this page
ckb: بەڵگەنامەکردن بۆ ئەم لاپەڕە

en: Jumps you from any page to the documentation for the view that generates that page.
ckb: لە هەر لاپەڕەیەکەوە دەچێتەسەر بەڵگەنامەکان بۆ ئەو دیمەنەی کە ئەو لاپەڕەیە دروست دەکات.

en: Tags
ckb: تاگەکان

en: List of all the template tags and their functions.
ckb: لیستی هەموو تاگەکانی ڕووکار و ئەرکەکانیان.

en: Filters
ckb: پاڵاوتنەکان

en: Filters are actions which can be applied to variables in a template to alter the output.
ckb: پاڵاوتنەکان ئەو کردارانەن کە دەتوانرێت بۆ گۆڕاوەکان لە ڕووکارێکدا بەکاربهێنرێن بۆ گۆڕینی دەرچوێنراوەکە.

en: Models
ckb: مۆدیلەکان

en: Models are descriptions of all the objects in the system and their associated fields. Each model has a list of fields which can be accessed as template variables
ckb: مۆدێلەکان بریتین لە باسکردنی هەموو شتەکانی ناو سیستەمەکە و بوارە پەیوەندیدارەکانیان. هەر مۆدێلێک لیستی خانەی هەیە کە دەتوانرێت وەک گۆڕاوەکانی ڕووکار دەستی پێ بگات

en: Views
ckb: دیمەنەکان

en: Each page on the public site is generated by a view. The view defines which template is used to generate the page and which objects are available to that template.
ckb: هەر لاپەڕەیەک لە پێگەی گشتیدا بە دیمەنێک دروست دەکرێت. دیمەنەکە ئەوە پێناسە دەکات کە کام ڕووکار بۆ دروستکردنی لاپەڕەکە بەکاردەهێنرێت و کام ئۆبجێکت بەردەستە بۆ ئەو ڕووکارە.

en: Tools for your browser to quickly access admin functionality.
ckb: ئامرازەکان بۆ وێبگەڕەکەت بۆ ئەوەی بە خێرایی دەستت بگات بە کاراییەکانی بەڕێوەبەر.

en: Please install docutils
ckb: تکایە docutils دابمەزرێنە

en: The admin documentation system requires Python’s <a href="%(link)s">docutils</a> library.
ckb: سیستەمی بەڵگەنامەکردنی بەڕێوەبەر پێویستی بە کتێبخانەی <a href="%(link)s">docutils</a> پایسۆن هەیە.

en: Please ask your administrators to install <a href="%(link)s">docutils</a>.
ckb: تکایە پرسیار لە بەڕێوەبەرایەتی بکە بۆ دامەزراندنی <a href="%(link)s">docutils</a>.

en: Model: %(name)s
ckb: مۆدێل: %(name)s

en: Fields
ckb: خانەکان

en: Field
ckb: خانە

en: Type
ckb: جۆر

en: Description
ckb: باسکردن

en: Methods with arguments
ckb: شێوازەکان و ئارگومێنتەکان

en: Method
ckb: شێواز

en: Arguments
ckb: ئارگومێنتەکان

en: Back to Model documentation
ckb: گەڕانەوە بۆ بەڵگەنامەکردنی مۆدێل

en: Model documentation
ckb: بەڵگەنامەی مۆدێل

en: Model groups
ckb: گرووپەکانی مۆدێل

en: Templates
ckb: ڕووکارەکان

en: Template: %(name)s
ckb: ڕووکار: %(name)s

en: Template: <q>%(name)s</q>
ckb: ڕووکاری: <q>%(name)s</q>

note: Translators: Search is not a verb here, it qualifies path (a search path)
en: Search path for template <q>%(name)s</q>:
ckb: گەڕانی ڕێڕەو بۆ ڕووکاری <q>%(name)s</q>:

en: (does not exist)
ckb: (بوونی نیە)

en: Back to Documentation
ckb: گەڕانەوە بۆ بەڵگەنامەکردن

en: Template filters
ckb: پاڵاوتنەکانی ڕووکار

en: Template filter documentation
ckb: بەڵگەنامەکردنی پاڵاوتنی ڕووکار

en: Built-in filters
ckb: پاڵاوتنەکانی Built-in

en: To use these filters, put <code>%(code)s</code> in your template before using the filter.
ckb: بۆ بەکارهێنانی ئەم پاڵاوتنانە<code>%(code)s</code> لەناو ڕووکارەکەت دابنێ پێش ئەوەی پاڵاوتن بەکاربهێنیت.

en: Template tags
ckb: تاگەکانی ڕووکار

en: Template tag documentation
ckb: بەڵگەنامەکردنی تاگی ڕووکار

en: Built-in tags
ckb: تاگەکانی Built-in

en: To use these tags, put <code>%(code)s</code> in your template before using the tag.
ckb: بۆ بەکارهێنانی ئەم تاگانە, <code>%(code)s</code> لەناو ڕووکارەکەت دابنێ پێش ئەوەی تاگ بەکاربهێنیت.

en: View: %(name)s
ckb: دیمەن: %(name)s

en: Context:
ckb: دەق:

en: Templates:
ckb: ڕووکارەکان:

en: Back to View documentation
ckb: گەڕانەوە بۆ بەڵگەنامەکردنی دیمەن

en: View documentation
ckb: بەڵگەنامەکردنی دیمەن

en: Jump to namespace
ckb: بازدان بۆ بۆشاییناو

en: Empty namespace
ckb: بۆشاییناوی بەتاڵ

en: Views by namespace %(name)s
ckb: دیمەنەکان لەلایەن بۆشاییناو %(name)s

en: Views by empty namespace
ckb: دیمەنەکان لایەن بۆشاییناوی بەتاڵەوە

en: 
        View function: <code>%(full_name)s</code>. Name: <code>%(url_name)s</code>.
ckb: 
        کرداری دیمەن: <code>%(full_name)s</code>. ناو: <code>%(url_name)s</code>.

en: tag:
ckb: تاگ:

en: filter:
ckb: پاڵاوتن:

en: view:
ckb: دیمەن:

en: App %(app_label)r not found
ckb: بەرنامەی %(app_label)r نەدۆزرایەوە

en: Model %(model_name)r not found in app %(app_label)r
ckb: مۆدێلی %(model_name)r ناوتوانرێت لە ئاپی %(app_label)r بدۆزرێتەوە

en: model:
ckb: مۆدێل:

en: the related `%(app_label)s.%(data_type)s` object
ckb: پەیوەستکراو `%(app_label)s. ئۆبجێکتی%(data_type)s`

en: related `%(app_label)s.%(object_name)s` objects
ckb: پەیوەستکراوە `%(app_label)s. ئۆبجێکتی%(object_name)s`

en: all %s
ckb: هەموو %s

en: number of %s
ckb: ژمارە لە %s

en: %s does not appear to be a urlpattern object
ckb: %s بەگوێرەی شێوازی urlی ئۆبجێکتێک نیە
