django - en to uz translation catalogue (324 entries)

en: Afrikaans
uz: Afrika tili

en: Arabic
uz: Arab tili

en: Algerian Arabic
uz: Jazoir arab tili

en: Asturian
uz: Asturiya tili

en: Azerbaijani
uz: Ozarbayjon tili

en: Bulgarian
uz: Bolgar tili

en: Belarusian
uz: Belorus tili

en: Bengali
uz: Bengal tili

en: Breton
uz: Breton tili

en: Bosnian
uz: Bosniya tili

en: Catalan
uz: Katalon tili

en: Czech
uz: Chex tili

en: Welsh
uz: Uels tili

en: Danish
uz: Daniya tili

en: German
uz: Nemis tili

en: Lower Sorbian
uz: Quyi sorbiya tili

en: Greek
uz: Yunon tili

en: English
uz: Ingliz tili

en: Australian English
uz: Avstraliya ingliz tili

en: British English
uz: Britan Ingliz tili

en: Esperanto
uz: Esperanto tili

en: Spanish
uz: Ispan tili

en: Argentinian Spanish
uz: Argentina Ispan tili

en: Colombian Spanish
uz: Kolumbiya Ispan tili

en: Mexican Spanish
uz: Meksika Ispan tili

en: Nicaraguan Spanish
uz: Nikaragua Ispan tili

en: Venezuelan Spanish
uz: Venesuela Ispan tili

en: Estonian
uz: Estoniya tili

en: Basque
uz: Bask tili

en: Persian
uz: Fors tili

en: Finnish
uz: Fin tili

en: French
uz: Fransuz tili

en: Frisian
uz: Friziya tili

en: Irish
uz: Irland tili

en: Scottish Gaelic
uz: Shotland Gal tili

en: Galician
uz: Galisiya tili

en: Hebrew
uz: Ibroniy tili

en: Hindi
uz: Hind tili

en: Croatian
uz: Xorvat tili

en: Upper Sorbian
uz: Yuqori Sorbiya tili

en: Hungarian
uz: Vengriya tili

en: Armenian
uz: Arman tili

en: Interlingua
uz: Interlingua tili

en: Indonesian
uz: Indoneziya tili

en: Igbo
uz: Igbo tili

en: Ido
uz: Ido tili

en: Icelandic
uz: Island tili

en: Italian
uz: Italyan tili

en: Japanese
uz: Yapon tili

en: Georgian
uz: Gruzin tili

en: Kabyle
uz: Kabil tili

en: Kazakh
uz: Qozoq tili

en: Khmer
uz: Xmer tili

en: Kannada
uz: Kannada tili

en: Korean
uz: Koreys tili

en: Kyrgyz
uz: Qirg'iz tili

en: Luxembourgish
uz: Lyuksemburg tili

en: Lithuanian
uz: Litva tili

en: Latvian
uz: Latviya tili

en: Macedonian
uz: Makedoniya tili

en: Malayalam
uz: Malayalam tili

en: Mongolian
uz: Mo'g'ul tili

en: Marathi
uz: Marati tili

en: Burmese
uz: Birma tili

en: Norwegian Bokmål
uz: Norvegiya Bokmal tili

en: Nepali
uz: Nepal tili

en: Dutch
uz: Golland tili

en: Norwegian Nynorsk
uz: Norvegiya Ninorsk tili

en: Ossetic
uz: Osetik tili

en: Punjabi
uz: Panjob tili

en: Polish
uz: Polyak tili

en: Portuguese
uz: Portugal tili

en: Brazilian Portuguese
uz: Braziliya Portugal tili

en: Romanian
uz: Rumin tili

en: Russian
uz: Rus tili

en: Slovak
uz: Slovak tili

en: Slovenian
uz: Slovan tili

en: Albanian
uz: Alban tili

en: Serbian
uz: Serb tili

en: Serbian Latin
uz: Serbiya Lotin tili

en: Swedish
uz: Shved tili

en: Swahili
uz: Suaxili tili

en: Tamil
uz: Tamil tili

en: Telugu
uz: Telugu tili

en: Tajik
uz: Tojik tili

en: Thai
uz: Tay tili

en: Turkmen
uz: Turkman tili

en: Turkish
uz: Turk tili

en: Tatar
uz: Tatar tili

en: Udmurt
uz: Udmurt tili

en: Ukrainian
uz: Ukrain tili

en: Urdu
uz: Urdu tili

en: Uzbek
uz: O'zbek tili

en: Vietnamese
uz: Vetnam tili

en: Simplified Chinese
uz: Soddalashtirilgan xitoy tili

en: Traditional Chinese
uz: An'anaviy xitoy tili

en: Messages
uz: Xabarlar

en: Site Maps
uz: Sayt xaritalari

en: Static Files
uz: Statik fayllar

en: Syndication
uz: Sindikatsiya

en: That page number is not an integer
uz: Bu sahifa raqami butun son emas

en: That page number is less than 1
uz: Bu sahifa raqami 1 dan kichik

en: That page contains no results
uz: Ushbu sahifada hech qanday natija yo'q

en: Enter a valid value.
uz: To'g'ri qiymatni kiriting.

en: Enter a valid URL.
uz: To'g'ri URL manzilini kiriting.

en: Enter a valid integer.
uz: To'g'ri butun sonni kiriting.

en: Enter a valid email address.
uz: To'g'ri elektron pochta manzilini kiriting.

note: Translators: "letters" means latin letters: a-z and A-Z.
en: Enter a valid “slug” consisting of letters, numbers, underscores or hyphens.
uz: Harflar, raqamlar, pastki chiziqlar yoki chiziqlardan iborat to'g'ri "slug" ni kiriting.

en: Enter a valid “slug” consisting of Unicode letters, numbers, underscores, or hyphens.
uz: Unicode harflari, raqamlari, pastki chiziqlari yoki chiziqlardan iborat to'g'ri "slug" ni kiriting.

en: Enter a valid IPv4 address.
uz: To'g'ri IPv4 manzilini kiriting.

en: Enter a valid IPv6 address.
uz: To'g'ri IPv6 manzilini kiriting.

en: Enter a valid IPv4 or IPv6 address.
uz: To'g'ri IPv4 yoki IPv6 manzilini kiriting.

en: Enter only digits separated by commas.
uz: Faqat vergul bilan ajratilgan raqamlarni kiriting.

en: Ensure this value is %(limit_value)s (it is %(show_value)s).
uz: Ushbu qiymat %(limit_value)s ekanligiga ishonch hosil qiling (Hozir u %(show_value)s).

en: Ensure this value is less than or equal to %(limit_value)s.
uz: Ushbu qiymat %(limit_value)s dan kichik yoki unga teng ekanligini tekshiring.

en: Ensure this value is greater than or equal to %(limit_value)s.
uz: Ushbu qiymat %(limit_value)s dan katta yoki unga teng ekanligini tekshiring.

en: Ensure this value has at least %(limit_value)d character (it has %(show_value)d). | Ensure this value has at least %(limit_value)d characters (it has %(show_value)d).
uz[0]: Ushbu qiymat kamida %(limit_value)dga ega ekanligiga ishonch hosil qiling (unda bor %(show_value)d)

en: Ensure this value has at most %(limit_value)d character (it has %(show_value)d). | Ensure this value has at most %(limit_value)d characters (it has %(show_value)d).
uz[0]: Ushbu qiymat eng ko'pi bilan %(limit_value)d ta belgidan iboratligiga ishonch hosil qiling (hozir, %(show_value)d tadan iborat).

en: Enter a number.
uz: Raqamni kiriting.

en: Ensure that there are no more than %(max)s digit in total. | Ensure that there are no more than %(max)s digits in total.
uz[0]: Umumiy raqamlar soni %(max)s tadan ko'p bo'lmasligiga ishonch hosil qiling.

en: Ensure that there are no more than %(max)s decimal place. | Ensure that there are no more than %(max)s decimal places.
uz[0]: O'nlik kasr xonalari %(max)s tadan ko'p bo'lmasligiga ishonch hosil qiling.

en: Ensure that there are no more than %(max)s digit before the decimal point. | Ensure that there are no more than %(max)s digits before the decimal point.
uz[0]: O'nli kasr nuqtasidan oldin %(max)s tadan ko'p raqam bo'lmasligiga ishonch hosil qiling.

en: File extension “%(extension)s” is not allowed. Allowed extensions are: %(allowed_extensions)s.
uz: "%(extension)s" fayl kengaytmasiga ruxsat berilmagan Ruxsat berilgan kengaytmalar: %(allowed_extensions)s.

en: Null characters are not allowed.
uz: Bo'shliq belgilaridan foydalanish mumkin emas.

en: and
uz: va

en: %(model_name)s with this %(field_labels)s already exists.
uz: %(field_labels)s bilan %(model_name)s allaqachon mavjud.

en: Value %(value)r is not a valid choice.
uz: %(value)r qiymati to'g'ri tanlov emas.

en: This field cannot be null.
uz: Bu maydon bo‘shliq belgisidan iborat bo'lishi mumkin emas.

en: This field cannot be blank.
uz: Bu maydon bo‘sh bo‘lishi mumkin emas.

en: %(model_name)s with this %(field_label)s already exists.
uz: "%(field_label)s" %(model_name)s allaqachon mavjud.

note: Translators: The 'lookup_type' is one of 'date', 'year' or 'month'. Eg: "Title must be unique for pub_date year"
en: %(field_label)s must be unique for %(date_field_label)s %(lookup_type)s.
uz: %(field_label)s %(date_field_label)s %(lookup_type)s uchun noyob bo'lishi kerak.

en: Field of type: %(field_type)s
uz: Maydon turi: %(field_type)s

en: “%(value)s” value must be either True or False.
uz: "%(value)s" qiymati rost yoki yolg'on bo'lishi kerak.

en: “%(value)s” value must be either True, False, or None.
uz: "%(value)s" qiymati Rost, Yolg'on yoki Bo'shliq belgisidan iborat bo'lishi kerak.

en: Boolean (Either True or False)
uz: Mantiqiy (Rost yoki Yolg'on)

en: String (up to %(max_length)s)
uz: Birikma uzunligi (%(max_length)s gacha)

en: Comma-separated integers
uz: Vergul bilan ajratilgan butun sonlar

en: “%(value)s” value has an invalid date format. It must be in YYYY-MM-DD format.
uz: "%(value)s" qiymati yaroqsiz sana formatiga ega. U YYYY-MM-DD formatida bo'lishi kerak.

en: “%(value)s” value has the correct format (YYYY-MM-DD) but it is an invalid date.
uz: "%(value)s" qiymati to'g'ri formatga (YYYY-MM-DD) ega, ammo bu noto'g'ri sana.

en: Date (without time)
uz: Sana (vaqtsiz)

en: “%(value)s” value has an invalid format. It must be in YYYY-MM-DD HH:MM[:ss[.uuuuuu]][TZ] format.
uz: "%(value)s" qiymati noto'g'ri formatga ega. U YYYY-MM-DD HH: MM [: ss [.uuuuuu]] [TZ] formatida bo'lishi kerak.

en: “%(value)s” value has the correct format (YYYY-MM-DD HH:MM[:ss[.uuuuuu]][TZ]) but it is an invalid date/time.
uz: "%(value)s" qiymati to'g'ri formatga ega (YYYY-MM-DD HH: MM [: ss [.uuuuuu]] [TZ]), lekin u noto'g'ri sana / vaqt.

en: Date (with time)
uz: Sana (vaqt bilan)

en: “%(value)s” value must be a decimal number.
uz: "%(value)s" qiymati o'nlik kasr sonlardan iborat bo'lishi kerak.

en: Decimal number
uz: O'nli kasr son

en: “%(value)s” value has an invalid format. It must be in [DD] [[HH:]MM:]ss[.uuuuuu] format.
uz: "%(value)s" qiymati noto'g'ri formatga ega. U [DD] [[HH:] MM:] ss [.uuuuuu] formatida bo'lishi kerak.

en: Duration
uz: Davomiyligi

en: Email address
uz: Elektron pochta manzili

en: File path
uz: Fayl manzili

en: “%(value)s” value must be a float.
uz: "%(value)s" qiymati haqiqiy son bo'lishi kerak.

en: Floating point number
uz: Haqiqiy son

en: “%(value)s” value must be an integer.
uz: "%(value)s" qiymati butun son bo'lishi kerak.

en: Integer
uz: Butun son

en: Big (8 byte) integer
uz: Katta (8 bayt) butun son

en: IPv4 address
uz: IPv4 manzili

en: IP address
uz: IP manzili

en: “%(value)s” value must be either None, True or False.
uz: "%(value)s" qiymati Yo‘q, To‘g‘ri yoki Noto'g'ri bo'lishi kerak.

en: Boolean (Either True, False or None)
uz: Boolean (To'g'ri, Yolg'on yoki Hech biri)

en: Positive big integer
uz: Musbat katta butun son

en: Positive integer
uz: Ijobiy butun son

en: Positive small integer
uz: Musbat kichik butun son

en: Slug (up to %(max_length)s)
uz: Slug uzunligi (%(max_length)s gacha)

en: Small integer
uz: Kichik butun son

en: Text
uz: Matn

en: “%(value)s” value has an invalid format. It must be in HH:MM[:ss[.uuuuuu]] format.
uz: "%(value)s" qiymati noto'g'ri formatga ega. U HH: MM [: ss [.uuuuuu]] formatida bo'lishi kerak.

en: “%(value)s” value has the correct format (HH:MM[:ss[.uuuuuu]]) but it is an invalid time.
uz: "%(value)s" qiymati to'g'ri formatga ega (HH: MM [: ss [.uuuuuu]]), lekin bu noto'g'ri vaqt.

en: Time
uz: Vaqt

en: URL
uz: URL manzili

en: Raw binary data
uz: Tartibsiz Ikkilik ma'lumotlar

en: “%(value)s” is not a valid UUID.
uz: "%(value)s" to'g'ri UUID emas.

en: Universally unique identifier
uz: Umum noyob aniqlovchi

en: File
uz: Fayl

en: Image
uz: Rasm

en: A JSON object
uz: JSON ob'ekti

en: Value must be valid JSON.
uz: Qiymat yaroqli JSON bo'lishi kerak.

en: %(model)s instance with %(field)s %(value)r does not exist.
uz: %(field)s %(value)r lari bilan %(model)s namunasi uchun mavjud emas.

en: Foreign Key (type determined by related field)
uz: Tashqi kalit (turi aloqador maydon tomonidan belgilanadi)

en: One-to-one relationship
uz: Birga-bir yago munosabat

en: %(from)s-%(to)s relationship
uz: %(from)s -%(to)s gacha bo'lgan munosabat

en: %(from)s-%(to)s relationships
uz: %(from)s -%(to)s gacha bo'lgan munosabatlar

en: Many-to-many relationship
uz: Ko'pchilikka-ko'pchilik munosabatlar

en: This field is required.
uz: Ushbu maydon to'ldirilishi shart.

en: Enter a whole number.
uz: Butun raqamni kiriting.

en: Enter a valid date.
uz: Sanani to‘g‘ri kiriting.

en: Enter a valid time.
uz: Vaqtni to‘g‘ri kiriting.

en: Enter a valid date/time.
uz: Sana/vaqtni to‘g‘ri kiriting.

en: Enter a valid duration.
uz: Muddatni to'g'ri kiriting.

en: The number of days must be between {min_days} and {max_days}.
uz: Kunlar soni {min_days} va {max_days} orasida bo'lishi kerak.

en: No file was submitted. Check the encoding type on the form.
uz: Hech qanday fayl yuborilmadi. Formadagi kodlash turini tekshiring.

en: No file was submitted.
uz: Hech qanday fayl yuborilmadi.

en: The submitted file is empty.
uz: Yuborilgan etilgan fayl bo'sh.

en: Ensure this filename has at most %(max)d character (it has %(length)d). | Ensure this filename has at most %(max)d characters (it has %(length)d).
uz[0]: Fayl nomi maksimum %(max)d belgilardan ko'p emasligiga ishonch hosil qiling (hozir %(length)d belgi ishlatilgan).

en: Please either submit a file or check the clear checkbox, not both.
uz: Iltimos, faylni yuboring yoki katachani belgilang, lekin ikkalasinimas.

en: Upload a valid image. The file you uploaded was either not an image or a corrupted image.
uz: To'g'ri rasmni yuklang. Siz yuklagan fayl yoki rasm emas yoki buzilgan rasm edi.

en: Select a valid choice. %(value)s is not one of the available choices.
uz: To'g'ri tanlovni tanlang. %(value)s mavjud tanlovlardan biri emas.

en: Enter a list of values.
uz: Qiymatlar ro'yxatini kiriting.

en: Enter a complete value.
uz: To'liq qiymatni kiriting.

en: Enter a valid UUID.
uz: To'g'ri UUID kiriting.

en: Enter a valid JSON.
uz: Yaroqli JSONni kiriting.

en: (Hidden field %(name)s) %(error)s
uz: (Yashirilgan maydon %(name)s) %(error)s

en: ManagementForm data is missing or has been tampered with
uz: ManagementForm ma'lumotlari yo'q yoki o'zgartirilgan

en: Please submit %d or fewer forms. | Please submit %d or fewer forms.
uz[0]: Iltimos, %d ta yoki kamroq forma topshiring.

en: Please submit %d or more forms. | Please submit %d or more forms.
uz[0]: Iltimos, %d ta yoki ko'proq forma topshiring.

en: Order
uz: Buyurtma

en: Delete
uz: Yo'q qilish

en: Please correct the duplicate data for %(field)s.
uz: Iltimos,  %(field)s uchun takroriy ma'lumotni tuzating.

en: Please correct the duplicate data for %(field)s, which must be unique.
uz: Iltimos, noyob bo'lishi kerak bo'lgan %(field)s uchun takroriy ma'lumotlarni to'g'rilang.

en: Please correct the duplicate data for %(field_name)s which must be unique for the %(lookup)s in %(date_field)s.
uz: Iltimos, %(field_name)s uchun takroriy ma'lumotlarni %(date_field)s ga noyob bo'la oladigan %(lookup)s ichidagi ma'lumotlarni moslab to'g'rilang.

en: Please correct the duplicate values below.
uz: Iltimos, quyidagi takroriy qiymatlarni to'g'irlang.

en: The inline value did not match the parent instance.
uz: Kiritilgan ichki qiymat ajdod misoliga mos kelmaydi.

en: Select a valid choice. That choice is not one of the available choices.
uz: To'g'ri tanlovni tanlang. Bu tanlov mavjud tanlovlardan biri emas.

en: “%(pk)s” is not a valid value.
uz: "%(pk)s" to'g'ri qiymat emas.

en: %(datetime)s couldn’t be interpreted in time zone %(current_timezone)s; it may be ambiguous or it may not exist.
uz: %(datetime)s vaqtni %(current_timezone)s mintaqa talqinida ifodalab bo'lmadi; u noaniq yoki mavjud bo'lmasligi mumkin.

en: Clear
uz: Aniq

en: Currently
uz: Hozirda

en: Change
uz: O'zgartirish

en: Unknown
uz: Noma'lum

en: Yes
uz: Ha

en: No
uz: Yo'q

note: Translators: Please do not add spaces around commas.
en: yes,no,maybe
uz: ha,yo'q,ehtimol

en: %(size)d byte | %(size)d bytes
uz[0]: %(size)dbayt

en: p.m.
uz: kechqurun

en: a.m.
uz: ertalab

en: PM
uz: Kechqurun

en: AM
uz: Ertalab

en: midnight
uz: yarim tunda

en: noon
uz: peshin

en: Monday
uz: Dushanba

en: Tuesday
uz: Seshanba

en: Wednesday
uz: Chorshanba

en: Thursday
uz: Payshanba

en: Friday
uz: Juma

en: Saturday
uz: Shanba

en: Sunday
uz: Yakshanba

en: Mon
uz: Dush

en: Tue
uz: Sesh

en: Wed
uz: Chor

en: Thu
uz: Pay

en: Fri
uz: Jum

en: Sat
uz: Shan

en: Sun
uz: Yak

en: January
uz: Yanvar

en: February
uz: Fevral

en: March
uz: Mart

en: April
uz: Aprel

en: June
uz: Iyun

en: July
uz: Iyul

en: August
uz: Avgust

en: September
uz: Sentabr

en: October
uz: Oktabr

en: November
uz: Noyabr

en: December
uz: Dekabr

en: jan
uz: yan

en: feb
uz: fev

en: jun
uz: iyn

en: jul
uz: iyl

en: aug
uz: avg

en: sep
uz: sen

en: oct
uz: okt

en: nov
uz: noy

en: dec
uz: dek

[ctx: abbrev. month]
en: Jan.
uz: Yan,

[ctx: abbrev. month]
en: Feb.
uz: Fev.

[ctx: abbrev. month]
en: March
uz: Mart

[ctx: abbrev. month]
en: April
uz: Aprel

[ctx: abbrev. month]
en: June
uz: Iyun

[ctx: abbrev. month]
en: July
uz: Iyul

[ctx: abbrev. month]
en: Aug.
uz: Avg.

[ctx: abbrev. month]
en: Sept.
uz: Sen.

[ctx: abbrev. month]
en: Oct.
uz: Okt.

[ctx: abbrev. month]
en: Nov.
uz: Noy.

[ctx: abbrev. month]
en: Dec.
uz: Dek.

[ctx: alt. month]
en: January
uz: Yanvar

[ctx: alt. month]
en: February
uz: Fevral

[ctx: alt. month]
en: March
uz: Mart

[ctx: alt. month]
en: April
uz: Aprel

[ctx: alt. month]
en: June
uz: Iyun

[ctx: alt. month]
en: July
uz: Iyul

[ctx: alt. month]
en: August
uz: Avgust

[ctx: alt. month]
en: September
uz: Sentabr

[ctx: alt. month]
en: October
uz: Oktabr

[ctx: alt. month]
en: November
uz: Noyabr

[ctx: alt. month]
en: December
uz: Dekabr

en: This is not a valid IPv6 address.
uz: Bu to'g'ri IPv6 manzili emas.

en: or
uz: yoki

en: %d year | %d years
uz[0]: %dyil

en: %d month | %d months
uz[0]: %doy

en: %d week | %d weeks
uz[0]: %dhafta

en: %d day | %d days
uz[0]: %dkun

en: %d hour | %d hours
uz[0]: %dsoat

en: %d minute | %d minutes
uz[0]: %dminut

en: Forbidden
uz: Taqiqlangan

en: CSRF verification failed. Request aborted.
uz: CSRF tekshiruvi amalga oshmadi. So‘rov bekor qilindi.

en: You are seeing this message because this HTTPS site requires a “Referer header” to be sent by your Web browser, but none was sent. This header is required for security reasons, to ensure that your browser is not being hijacked by third parties.
uz: Siz ushbu xabarni ko'rmoqdasiz, chunki bu HTTPS saytida veb-brauzeringiz tomonidan "Referer header" yuborilishi talab qilinadi, ammo hech biri yuborilmadi. Ushbu sarlavha xavfsizlik nuqtai nazaridan, brauzeringizni uchinchi shaxslar tomonidan o'g'irlanmasligini ta'minlash uchun talab qilinadi.

en: If you have configured your browser to disable “Referer” headers, please re-enable them, at least for this site, or for HTTPS connections, or for “same-origin” requests.
uz: Agar siz "Referer" sarlavhalarini o'chirib qo'yish uchun brauzeringizni sozlagan bo'lsangiz, iltimos, hech bo'lmasa ushbu sayt uchun, HTTPS ulanishlari, yoki "same-origin" so'rovlari uchun ularni qayta yoqib qo'ying.

en: If you are using the <meta name="referrer" content="no-referrer"> tag or including the “Referrer-Policy: no-referrer” header, please remove them. The CSRF protection requires the “Referer” header to do strict referer checking. If you’re concerned about privacy, use alternatives like <a rel="noreferrer" …> for links to third-party sites.
uz: Agar siz <meta name="referrer" content="no-referrer"> yorlig'idan yoki "Referrer-Policy: no-referer" sarlavhasidan  foydalanayotgan bo'lsangiz, iltimos ularni olib tashlang. CSRF himoyasi "Referer" sarlavhasini havolalarni qat'iy tekshirishni talab qiladi. Agar maxfiyligingiz haqida xavotirda bo'lsangiz, uchinchi tomon saytlari <a rel="noreferrer" …> kabi havola alternativalaridan foydalaning.

en: You are seeing this message because this site requires a CSRF cookie when submitting forms. This cookie is required for security reasons, to ensure that your browser is not being hijacked by third parties.
uz: Siz ushbu xabarni ko'rmoqdasiz, chunki ushbu sayt formalarni yuborishda CSRF cookie ma'lumotlarini talab qiladi. Ushbu cookie ma'lumotlari xavfsizlik nuqtai nazaridan, brauzeringizni uchinchi shaxslar tomonidan o'g'irlanmasligini ta'minlash uchun xizmat qilinadi.

en: If you have configured your browser to disable cookies, please re-enable them, at least for this site, or for “same-origin” requests.
uz: Agar siz cookie ma'lumotlarni o'chirib qo'yish uchun brauzeringizni konfiguratsiya qilgan bo'lsangiz, iltimos, ushbu sayt yoki "same-origin" so'rovlari uchun ularni qayta yoqib qo'ying.

en: More information is available with DEBUG=True.
uz: Qo'shimcha ma'lumotlarni DEBUG = True ifodasi bilan ko'rish mumkin.

en: No year specified
uz: Yil ko‘rsatilmagan

en: Date out of range
uz: Sana chegaradan tashqarida

en: No month specified
uz: Oy ko'rsatilmagan

en: No day specified
uz: Hech qanday kun ko‘rsatilmagan

en: No week specified
uz: Hech qanday hafta belgilanmagan

en: No %(verbose_name_plural)s available
uz: Hech qanday %(verbose_name_plural)s lar mavjud emas

en: Future %(verbose_name_plural)s not available because %(class_name)s.allow_future is False.
uz: Kelajak %(verbose_name_plural)s lari mavjud emas, chunki %(class_name)s.allow_future yolg'ondur.

en: Invalid date string “%(datestr)s” given format “%(format)s”
uz: "%(datestr)s" sana birikmasi noto'g'ri berilgan. "%(format)s" formati tavsiya etilgan

en: No %(verbose_name)s found matching the query
uz: So'rovga mos keladigan %(verbose_name)s topilmadi

en: Page is not “last”, nor can it be converted to an int.
uz: Sahifa "oxirgi" emas va uni butun songa aylantirish mumkin emas.

en: Invalid page (%(page_number)s): %(message)s
uz: Noto'g'ri sahifa (%(page_number)s): %(message)s

en: Empty list and “%(class_name)s.allow_empty” is False.
uz: Bo'sh ro'yxat va "%(class_name)s.allow_empty" yolg'on.

en: Directory indexes are not allowed here.
uz: Bu yerda katalog indekslaridan foydalanib bo'lmaydi.

en: “%(path)s” does not exist
uz: "%(path)s" mavjud emas

en: Index of %(directory)s
uz: %(directory)s indeksi

en: Django: the Web framework for perfectionists with deadlines.
uz: Django: muddati chegaralangan perfektsionistlar uchun veb freymvork.

en: View <a href="https://docs.djangoproject.com/en/%(version)s/releases/" target="_blank" rel="noopener">release notes</a> for Django %(version)s
uz: Django %(version)s uchun  chiqarilgan<a href="https://docs.djangoproject.com/en/%(version)s/releases/" target="_blank" rel="noopener"> nashrlarni</a> ko'rish

en: The install worked successfully! Congratulations!
uz: O'rnatish muvaffaqiyatli amalga oshdi! Tabriklaymiz!

en: You are seeing this page because <a href="https://docs.djangoproject.com/en/%(version)s/ref/settings/#debug" target="_blank" rel="noopener">DEBUG=True</a> is in your settings file and you have not configured any URLs.
uz: Siz ushbu sahifani ko'rmoqdasiz, chunki <a href="https://docs.djangoproject.com/en/%(version)s/ref/settings/#debug" target="_blank" rel="noopener">DEBUG = True ifodasi</a> sizning sozlamalar faylingizda ko'rsatilgan va siz biron bir URL manzilini to'gri sozlamagansiz.

en: Django Documentation
uz: Django Hujjatlari

en: Topics, references, &amp; how-to’s
uz: Mavzular, havolalar va qanday qilish yo'llari

en: Tutorial: A Polling App
uz: Qo'llanma: So'rovnoma

en: Get started with Django
uz: Django bilan boshlang

en: Django Community
uz: Django hamjamiyati

en: Connect, get help, or contribute
uz: Bog'laning, yordam oling yoki hissa qo'shing
