django - en to nn translation catalogue (299 entries)

en: Arabic
nn: Arabisk

en: Algerian Arabic
nn: Arabisk (algersk)

en: Asturian
nn: Asturiansk

en: Azerbaijani
nn: Aserbajansk

en: Bulgarian
nn: Bulgarsk

en: Belarusian
nn: Kviterussisk

en: Bengali
nn: Bengalsk

en: Breton
nn: Bretonsk

en: Bosnian
nn: Bosnisk

en: Catalan
nn: Katalansk

en: Czech
nn: Tsjekkisk

en: Welsh
nn: Walisisk

en: Danish
nn: Dansk

en: German
nn: Tysk

en: Lower Sorbian
nn: Lågsorbisk

en: Greek
nn: Gresk

en: English
nn: Engelsk

en: Australian English
nn: Engelsk (australsk)

en: British English
nn: Engelsk (britisk)

en: Spanish
nn: Spansk

en: Argentinian Spanish
nn: Spansk (argentinsk)

en: Colombian Spanish
nn: Spansk (kolombiansk)

en: Mexican Spanish
nn: Spansk (meksikansk)

en: Nicaraguan Spanish
nn: Spansk (nicaraguansk)

en: Venezuelan Spanish
nn: Spansk (venezuelansk)

en: Estonian
nn: Estisk

en: Basque
nn: Baskisk

en: Persian
nn: Persisk

en: Finnish
nn: Finsk

en: French
nn: Fransk

en: Frisian
nn: Frisisk

en: Irish
nn: Irsk

en: Scottish Gaelic
nn: Skotsk-gaelisk

en: Galician
nn: Galisisk

en: Hebrew
nn: Hebraisk

en: Croatian
nn: Kroatisk

en: Upper Sorbian
nn: Høgsorbisk

en: Hungarian
nn: Ungarsk

en: Armenian
nn: Armensk

en: Indonesian
nn: Indonesisk

en: Icelandic
nn: Islandsk

en: Italian
nn: Italiensk

en: Japanese
nn: Japansk

en: Georgian
nn: Georgisk

en: Kabyle
nn: Kabylsk

en: Kazakh
nn: Kasakhisk

en: Korean
nn: Koreansk

en: Kyrgyz
nn: Kirgisisk

en: Luxembourgish
nn: Luxembourgsk

en: Lithuanian
nn: Litauisk

en: Latvian
nn: Latvisk

en: Macedonian
nn: Makedonsk

en: Mongolian
nn: Mongolsk

en: Malay
nn: Malayisk

en: Burmese
nn: Burmesisk

en: Norwegian Bokmål
nn: Norsk (bokmål)

en: Dutch
nn: Nederlandsk

en: Norwegian Nynorsk
nn: Norsk (nynorsk)

en: Ossetic
nn: Ossetisk

en: Polish
nn: Polsk

en: Portuguese
nn: Portugisisk

en: Brazilian Portuguese
nn: Brasiliansk portugisisk

en: Romanian
nn: Rumensk

en: Russian
nn: Russisk

en: Slovak
nn: Slovakisk

en: Slovenian
nn: Slovensk

en: Albanian
nn: Albansk

en: Serbian
nn: Serbisk

en: Serbian Latin
nn: Serbisk latin

en: Swedish
nn: Svensk

en: Tajik
nn: Tadsjikisk

en: Turkmen
nn: Turkmensk

en: Turkish
nn: Tyrkisk

en: Tatar
nn: Tatarisk

en: Udmurt
nn: Udmurtisk

en: Ukrainian
nn: Ukrainsk

en: Uzbek
nn: Usbekisk

en: Vietnamese
nn: Vietnamesisk

en: Simplified Chinese
nn: Simplifisert kinesisk

en: Traditional Chinese
nn: Tradisjonell kinesisk

en: Messages
nn: Meldingar

en: Site Maps
nn: Sidekart

en: Static Files
nn: Statiske Filer

en: Syndication
nn: Syndikering

en: That page number is not an integer
nn: Sidenummeret er ikkje eit heiltal

en: That page number is less than 1
nn: Sidenummeret er mindre enn 1

en: That page contains no results
nn: Sida har ingen resultat

en: Enter a valid value.
nn: Oppgje ein gyldig verdi.

en: Enter a valid URL.
nn: Oppgje ei gyldig nettadresse.

en: Enter a valid integer.
nn: Oppgje eit gyldig heiltal.

en: Enter a valid email address.
nn: Oppgje ei gyldig e-postadresse.

note: Translators: "letters" means latin letters: a-z and A-Z.
en: Enter a valid “slug” consisting of letters, numbers, underscores or hyphens.
nn: Oppgje ein gyldig "slug" som består av bokstavar, nummer, understrekar eller bindestrekar.

en: Enter a valid “slug” consisting of Unicode letters, numbers, underscores, or hyphens.
nn: Oppgje ein gyldig "slug" som består av Unicode bokstavar, nummer, understrekar eller bindestrekar.

en: Enter a valid IPv4 address.
nn: Oppgje ei gyldig IPv4-adresse.

en: Enter a valid IPv6 address.
nn: Skriv inn ei gyldig IPv6-adresse.

en: Enter a valid IPv4 or IPv6 address.
nn: Skriv inn ei gyldig IPv4- eller IPv6-adresse.

en: Enter only digits separated by commas.
nn: Oppgje berre tall skild med komma.

en: Ensure this value is %(limit_value)s (it is %(show_value)s).
nn: Verdien må minimum ha %(limit_value)s teikn (den er %(show_value)s).

en: Ensure this value is less than or equal to %(limit_value)s.
nn: Verdien må vere mindre enn eller lik %(limit_value)s.

en: Ensure this value is greater than or equal to %(limit_value)s.
nn: Verdien må vere større enn eller lik %(limit_value)s.

en: Ensure this value has at least %(limit_value)d character (it has %(show_value)d). | Ensure this value has at least %(limit_value)d characters (it has %(show_value)d).
nn[0]: Verdien må ha minst %(limit_value)d teikn (den har %(show_value)d).
nn[1]: Verdien må ha minst %(limit_value)d teikn (den har %(show_value)d).

en: Ensure this value has at most %(limit_value)d character (it has %(show_value)d). | Ensure this value has at most %(limit_value)d characters (it has %(show_value)d).
nn[0]: Verdien kan ikkje ha fleire enn %(limit_value)d teikn (den har %(show_value)d).
nn[1]: Verdien kan ikkje ha fleire enn %(limit_value)d teikn (den har %(show_value)d).

en: Enter a number.
nn: Oppgje eit tal.

en: Ensure that there are no more than %(max)s digit in total. | Ensure that there are no more than %(max)s digits in total.
nn[0]: Verdien kan ikkje ha meir enn %(max)s siffer totalt.
nn[1]: Verdien kan ikkje ha meir enn %(max)s siffer totalt.

en: Ensure that there are no more than %(max)s decimal place. | Ensure that there are no more than %(max)s decimal places.
nn[0]: Verdien kan ikkie ha meir enn %(max)s desimal.
nn[1]: Verdien kan ikkie ha meir enn %(max)s desimalar.

en: Ensure that there are no more than %(max)s digit before the decimal point. | Ensure that there are no more than %(max)s digits before the decimal point.
nn[0]: Verdien kan ikkje ha meir enn %(max)s siffer framanfor komma.
nn[1]: Verdien kan ikkje ha meir enn %(max)s siffer framanfor komma.

en: File extension “%(extension)s” is not allowed. Allowed extensions are: %(allowed_extensions)s.
nn: Filtypen “%(extension)s” er ikkje tillate.  Tillate filtypar er: %(allowed_extensions)s.

en: Null characters are not allowed.
nn: Null-teikn er ikkje tillate.

en: and
nn: og

en: %(model_name)s with this %(field_labels)s already exists.
nn: %(model_name)s med %(field_labels)s fins allereie.

en: Value %(value)r is not a valid choice.
nn: Verdi %(value)r er eit ugyldig val.

en: This field cannot be null.
nn: Feltet kan ikkje vere tomt.

en: This field cannot be blank.
nn: Feltet kan ikkje vere tomt.

en: %(model_name)s with this %(field_label)s already exists.
nn: %(model_name)s med %(field_label)s fins allereie.

note: Translators: The 'lookup_type' is one of 'date', 'year' or 'month'. Eg: "Title must be unique for pub_date year"
en: %(field_label)s must be unique for %(date_field_label)s %(lookup_type)s.
nn: %(field_label)s må vere unik for %(date_field_label)s %(lookup_type)s.

en: Field of type: %(field_type)s
nn: Felt av typen: %(field_type)s

en: “%(value)s” value must be either True or False.
nn: Verdien “%(value)s” må vere anten True eller False.

en: “%(value)s” value must be either True, False, or None.
nn: Verdien “%(value)s” må vere anten True, False, eller None.

en: Boolean (Either True or False)
nn: Boolsk (True eller False)

en: String (up to %(max_length)s)
nn: Tekst (opp til %(max_length)s teikn)

en: Comma-separated integers
nn: Heiltal skild med komma

en: “%(value)s” value has an invalid date format. It must be in YYYY-MM-DD format.
nn: Verdien “%(value)s” har eit ugyldig datoformat. Det må vere på formen YYYY-MM-DD.

en: “%(value)s” value has the correct format (YYYY-MM-DD) but it is an invalid date.
nn: Verdien “%(value)s” har rett format (YYYY-MM-DD) men er ein ugyldig dato.

en: Date (without time)
nn: Dato (utan tid)

en: “%(value)s” value has an invalid format. It must be in YYYY-MM-DD HH:MM[:ss[.uuuuuu]][TZ] format.
nn: Verdien “%(value)s” har eit ugyldig format. Det må vere på formen YYYY-MM-DD HH:MM[:ss[.uuuuuu]][TZ].

en: “%(value)s” value has the correct format (YYYY-MM-DD HH:MM[:ss[.uuuuuu]][TZ]) but it is an invalid date/time.
nn: Verdien “%(value)s” har rett format (YYYY-MM-DD HH:MM[:ss[.uuuuuu]][TZ]) men er ein ugyldig dato eller klokkeslett.

en: Date (with time)
nn: Dato (med tid)

en: “%(value)s” value must be a decimal number.
nn: Verdien “%(value)s” må vere eit desimaltal.

en: Decimal number
nn: Desimaltal

en: “%(value)s” value has an invalid format. It must be in [DD] [[HH:]MM:]ss[.uuuuuu] format.
nn: Verdien “%(value)s” har eit ugyldig format. Det må vere på formen [DD] [[HH:]MM:]ss[.uuuuuu].

en: Duration
nn: Varigskap

en: Email address
nn: E-postadresse

en: File path
nn: Filsti

en: “%(value)s” value must be a float.
nn: Verdien “%(value)s” må vere eit flyttal.

en: Floating point number
nn: Flyttal

en: “%(value)s” value must be an integer.
nn: Verdien “%(value)s” må vere eit heiltal.

en: Integer
nn: Heiltal

en: Big (8 byte) integer
nn: Stort (8 bitar) heiltal

en: Small integer
nn: Lite heiltal

en: IPv4 address
nn: IPv4-adresse

en: IP address
nn: IP-adresse

en: “%(value)s” value must be either None, True or False.
nn: Verdien “%(value)s” må vere anten None, True, eller False.

en: Boolean (Either True, False or None)
nn: Boolsk (True, False eller None)

en: Positive big integer
nn: Positivt stort heiltal

en: Positive integer
nn: Positivt heiltal

en: Positive small integer
nn: Positivt lite heiltal

en: Slug (up to %(max_length)s)
nn: Slug (opp til %(max_length)s)

en: Text
nn: Tekst

en: “%(value)s” value has an invalid format. It must be in HH:MM[:ss[.uuuuuu]] format.
nn: Verdien “%(value)s” har eit ugyldig format. Det må vere på formen HH:MM[:ss[.uuuuuu]].

en: “%(value)s” value has the correct format (HH:MM[:ss[.uuuuuu]]) but it is an invalid time.
nn: Verdien “%(value)s” har rett format (HH:MM[:ss[.uuuuuu]]), men er eit ugyldig klokkeslett.

en: Time
nn: Tid

en: URL
nn: Nettadresse

en: Raw binary data
nn: Rå binærdata

en: “%(value)s” is not a valid UUID.
nn: “%(value)s” er ikkje ein gyldig UUID.

en: Universally unique identifier
nn: Universelt unik identifikator.

en: File
nn: Fil

en: Image
nn: Bilete

en: A JSON object
nn: Eit JSON-objekt

en: Value must be valid JSON.
nn: Verdi må vere gyldig JSON.

en: %(model)s instance with %(field)s %(value)r does not exist.
nn: %(model)s-instans med %(field)s %(value)r eksisterer ikkje.

en: Foreign Key (type determined by related field)
nn: Fremmednøkkel (type bestemt av relatert felt)

en: One-to-one relationship
nn: Ein-til-ein-forhold

en: %(from)s-%(to)s relationship
nn: %(from)s-%(to)s-relasjon

en: %(from)s-%(to)s relationships
nn: %(from)s-%(to)s-relasjonar

en: Many-to-many relationship
nn: Mange-til-mange-forhold

en: This field is required.
nn: Feltet er påkravd.

en: Enter a whole number.
nn: Oppgje eit heiltal.

en: Enter a valid date.
nn: Oppgje ein gyldig dato.

en: Enter a valid time.
nn: Oppgje eit gyldig tidspunkt.

en: Enter a valid date/time.
nn: Oppgje gyldig dato og tidspunkt.

en: Enter a valid duration.
nn: Oppgje ein gyldig varigskap.

en: The number of days must be between {min_days} and {max_days}.
nn: Antal dagar må vere mellom {min_days} og {max_days}.

en: No file was submitted. Check the encoding type on the form.
nn: Inga fil vart sendt. Sjekk "encoding"-typen på skjemaet.

en: No file was submitted.
nn: Inga fil vart sendt.

en: The submitted file is empty.
nn: Fila er tom.

en: Ensure this filename has at most %(max)d character (it has %(length)d). | Ensure this filename has at most %(max)d characters (it has %(length)d).
nn[0]: Filnamnet kan ikkje ha fleire enn %(max)d teikn (det har %(length)d).
nn[1]: Filnamnet kan ikkje ha fleire enn %(max)d teikn (det har %(length)d).

en: Please either submit a file or check the clear checkbox, not both.
nn: Last enten opp ei fil eller huk av i avkryssingsboksen.

en: Upload a valid image. The file you uploaded was either not an image or a corrupted image.
nn: Last opp eit gyldig bilete. Fila du lasta opp var ødelagt eller ikkje eit bilete.

en: Select a valid choice. %(value)s is not one of the available choices.
nn: Velg eit gyldig valg. %(value)s er ikkje eit av dei tilgjengelege valga.

en: Enter a list of values.
nn: Oppgje ei liste med verdiar.

en: Enter a complete value.
nn: Oppgje ein fullstendig verdi.

en: Enter a valid UUID.
nn: Oppgje ein gyldig UUID.

en: Enter a valid JSON.
nn: Oppgje gyldig JSON.

en: (Hidden field %(name)s) %(error)s
nn: (Gøymt felt %(name)s) %(error)s

en: ManagementForm data is missing or has been tampered with. Missing fields: %(field_names)s. You may need to file a bug report if the issue persists.
nn: ManagementForm data manglar eller har blitt tukla med. Felt som manglar: %(field_names)s. Du burde kanskje sende ein feilrapport dersom problemet fortset.

en: Please submit at most %d form. | Please submit at most %d forms.
nn[0]: Ver vennleg å ikkje sende inn fleire enn %d skjema.
nn[1]: Ver vennleg å ikkje sende inn fleire enn %d skjema.

en: Please submit at least %d form. | Please submit at least %d forms.
nn[0]: Ver vennleg å sende inn minst %d skjema.
nn[1]: Ver vennleg å sende inn minst %d skjema.

en: Order
nn: Rekkefølge

en: Delete
nn: Slett

en: Please correct the duplicate data for %(field)s.
nn: Korriger dupliserte data for %(field)s.

en: Please correct the duplicate data for %(field)s, which must be unique.
nn: Korriger dupliserte data for %(field)s, som må vere unike.

en: Please correct the duplicate data for %(field_name)s which must be unique for the %(lookup)s in %(date_field)s.
nn: Korriger dupliserte data for %(field_name)s, som må vere unike for %(lookup)s i %(date_field)s.

en: Please correct the duplicate values below.
nn: Korriger dei dupliserte verdiane nedanfor.

en: The inline value did not match the parent instance.
nn: Inline verdien stemmer ikkje overeins med forelder-instansen.

en: Select a valid choice. That choice is not one of the available choices.
nn: Velg eit gyldig valg. Valget er ikkje eit av dei tilgjengelege valga.

en: “%(pk)s” is not a valid value.
nn: “%(pk)s” er ikkje ein gyldig verdi.

en: %(datetime)s couldn’t be interpreted in time zone %(current_timezone)s; it may be ambiguous or it may not exist.
nn: %(datetime)s kunne ikkje bli tolka i tidssona %(current_timezone)s; Verdien er anten tvetydig eller ugyldig.

en: Clear
nn: Tøm

en: Currently
nn: Noverande

en: Change
nn: Endre

en: Unknown
nn: Ukjend

en: Yes
nn: Ja

en: No
nn: Nei

note: Translators: Please do not add spaces around commas.
en: yes,no,maybe
nn: ja,nei,kanskje

en: midnight
nn: midnatt

en: noon
nn: 12:00

en: Monday
nn: måndag

en: Tuesday
nn: tysdag

en: Wednesday
nn: onsdag

en: Thursday
nn: torsdag

en: Friday
nn: fredag

en: Saturday
nn: laurdag

en: Sunday
nn: søndag

en: Mon
nn: man

en: Tue
nn: tys

en: Wed
nn: ons

en: Thu
nn: tor

en: Fri
nn: fre

en: Sat
nn: lau

en: Sun
nn: søn

en: January
nn: januar

en: February
nn: februar

en: March
nn: mars

en: April
nn: april

en: May
nn: mai

en: June
nn: juni

en: July
nn: juli

en: August
nn: august

en: September
nn: september

en: October
nn: oktober

en: November
nn: november

en: December
nn: desember

en: mar
nn: mars

en: apr
nn: april

en: may
nn: mai

en: jun
nn: juni

en: jul
nn: juli

en: oct
nn: okt

en: dec
nn: des

[ctx: abbrev. month]
en: Jan.
nn: jan.

[ctx: abbrev. month]
en: Feb.
nn: feb.

[ctx: abbrev. month]
en: March
nn: mars

[ctx: abbrev. month]
en: April
nn: april

[ctx: abbrev. month]
en: May
nn: mai

[ctx: abbrev. month]
en: June
nn: juni

[ctx: abbrev. month]
en: July
nn: juli

[ctx: abbrev. month]
en: Aug.
nn: aug.

[ctx: abbrev. month]
en: Sept.
nn: sep.

[ctx: abbrev. month]
en: Oct.
nn: okt.

[ctx: abbrev. month]
en: Nov.
nn: nov.

[ctx: abbrev. month]
en: Dec.
nn: des.

[ctx: alt. month]
en: January
nn: Januar

[ctx: alt. month]
en: February
nn: Februar

[ctx: alt. month]
en: March
nn: Mars

[ctx: alt. month]
en: May
nn: Mai

[ctx: alt. month]
en: June
nn: Juni

[ctx: alt. month]
en: July
nn: Juli

[ctx: alt. month]
en: October
nn: Oktober

[ctx: alt. month]
en: December
nn: Desember

en: This is not a valid IPv6 address.
nn: Dette er ikkje ei gyldig IPv6-adresse.

en: or
nn: eller

en: %(num)d year | %(num)d years
nn[0]: %(num)d år
nn[1]: %(num)d år

en: %(num)d month | %(num)d months
nn[0]: %(num)d månad
nn[1]: %(num)d månader

en: %(num)d week | %(num)d weeks
nn[0]: %(num)d veke
nn[1]: %(num)d veker

en: %(num)d day | %(num)d days
nn[0]: %(num)d dag
nn[1]: %(num)d dagar

en: %(num)d hour | %(num)d hours
nn[0]: %(num)d time
nn[1]: %(num)d timar

en: %(num)d minute | %(num)d minutes
nn[0]: %(num)d minutt
nn[1]: %(num)d minutt

en: Forbidden
nn: Forbydd

en: CSRF verification failed. Request aborted.
nn: CSRF-verifikasjon feila. Førespurnad avbrote.

en: You are seeing this message because this HTTPS site requires a “Referer header” to be sent by your web browser, but none was sent. This header is required for security reasons, to ensure that your browser is not being hijacked by third parties.
nn: Du ser denne meldinga på grunn av at det ikkje blei sendt nokon "Referer" hovud frå din nettlesar, noko denne HTTPS-sida krev. Dette hovudet er eit krav på grunn av sikkerheit, for å hindre at din nettlesar er kapra av tredjepartar.

en: If you have configured your browser to disable “Referer” headers, please re-enable them, at least for this site, or for HTTPS connections, or for “same-origin” requests.
nn: Dersom du har konfigurert nettlesaren din til å deaktiverere "Referer"-hovud må du aktivere dei på nytt, i det minste for denne nettsida, eller for HTTPS-tilkoplingar eller for førespurnadar av same opphav.

en: If you are using the <meta name="referrer" content="no-referrer"> tag or including the “Referrer-Policy: no-referrer” header, please remove them. The CSRF protection requires the “Referer” header to do strict referer checking. If you’re concerned about privacy, use alternatives like <a rel="noreferrer" …> for links to third-party sites.
nn: Dersom du brukar <meta name="referrer" content="no-referrer">-taggen eller inkludera "Referrer-Policy: no-referrer" hovud, ver vennleg å fjerne dei. CSRF-vern krev "Referer" hovud for å gjennomføre strenge kontrollar av referer. Dersom du har bekymringar for personvern bruk alternativ som <a rel="noreferrer" …> for lenkjer til tredepartssider

en: You are seeing this message because this site requires a CSRF cookie when submitting forms. This cookie is required for security reasons, to ensure that your browser is not being hijacked by third parties.
nn: Du ser denne meldinga fordi denne nettsida krev ein CSRF informasjonskapsel når du sender inn skjema. Denne informasjonskapselen er eit krav på grunn av sikkerheit, for å forsikre at nettlesaren din ikkje er kapra av tredjepartar.

en: If you have configured your browser to disable cookies, please re-enable them, at least for this site, or for “same-origin” requests.
nn: Dersom du har konfigurert nettlesaren din til å deaktivere informasjonskapslar, ver vennleg å aktiver dei på nytt, i det minste for denne nettsida, eller for førespurnader av same opphav.

en: More information is available with DEBUG=True.
nn: Meir informasjon er tilgjengeleg med DEBUG=True.

en: No year specified
nn: Årstal ikkje spesifisert

en: Date out of range
nn: Dato er utanfor rekkjevidde

en: No month specified
nn: Månad ikkje spesifisert

en: No day specified
nn: Dag ikkje spesifisert

en: No week specified
nn: Veke ikkje spesifisert

en: No %(verbose_name_plural)s available
nn: %(verbose_name_plural)s tilgjengeleg

en: Future %(verbose_name_plural)s not available because %(class_name)s.allow_future is False.
nn: Framtidig %(verbose_name_plural)s er ikkje tilgjengeleg fordi %(class_name)s.allow_future er sett til False.

en: Invalid date string “%(datestr)s” given format “%(format)s”
nn: Ugyldig datostreng "%(datestr)s" grunna format "%(format)s"

en: No %(verbose_name)s found matching the query
nn: Fann ingen %(verbose_name)s som korresponderte med spørringa

en: Page is not “last”, nor can it be converted to an int.
nn: Sida er ikkje "last" og den kan heller ikkje konverterast til eit heiltal.

en: Invalid page (%(page_number)s): %(message)s
nn: Ugyldig side (%(page_number)s): %(message)s

en: Empty list and “%(class_name)s.allow_empty” is False.
nn: Tom liste og "%(class_name)s.allow_empty" er False.

en: Directory indexes are not allowed here.
nn: Mappeindeksar er ikkje tillate her.

en: “%(path)s” does not exist
nn: "%(path)s" eksisterer ikkje

en: Index of %(directory)s
nn: Indeks for %(directory)s

en: The install worked successfully! Congratulations!
nn: Installasjonen var vellykka! Gratulerer!

en: View <a href="https://docs.djangoproject.com/en/%(version)s/releases/" target="_blank" rel="noopener">release notes</a> for Django %(version)s
nn: Sjå <a href="https://docs.djangoproject.com/en/%(version)s/releases/" target="_blank" rel="noopener">utgjevingsnotat</a> for Django %(version)s

en: You are seeing this page because <a href="https://docs.djangoproject.com/en/%(version)s/ref/settings/#debug" target="_blank" rel="noopener">DEBUG=True</a> is in your settings file and you have not configured any URLs.
nn: Du ser denne sida fordi <a href="https://docs.djangoproject.com/en/%(version)s/ref/settings/#debug" target="_blank" rel="noopener">DEBUG=True</a> er i innstillingsfila di og du ikkje har konfigurert noka nettadresser.

en: Django Documentation
nn: Django-dokumentasjon

en: Topics, references, &amp; how-to’s
nn: Tema, referansar, &amp; how-tos

en: Tutorial: A Polling App
nn: Opplæring: Ein avstemmingsapp

en: Get started with Django
nn: Kom i gang med Django

en: Django Community
nn: Django Nettsamfunn

en: Connect, get help, or contribute
nn: Koble, få hjelp, eller bidra
